Teraz jest środa, 19 września 2018, 17:01

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
 Dzwięk z JVc Gr-d23e 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Dzwięk z JVc Gr-d23e
Witam nie dawno kupiłem kamerę Jvc i mam pytanie nagrywam na 16 bitowym dzwięku z redukcją szumu wiatru,a podczas oglądania zegranego materiału na Vhs-ie cały czas mam szum w tle.Co to jest i czy da się to jakoś usunąc??Pozdrawiam.Fuzon.

poniedziałek, 13 września 2004, 23:08
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Też niedawno kupiłem kamerę JVC GRD23. Być może ten szum to dźwięk mechanizmu (niestety zauważyłem, że w kompletnej ciszy jest dość słyszalny na nagranym materiale).
Jak u Ciebie z jakością obrazu w warunkach słabego oświetlenia??
Nie wiem czy to wada GRD23, ale kiepsko wychodzi obraz podczas kręcenia w warunkach słabego oświetlenia ( duża ziarnistość obrazu, zwolniona migawka powoduje efekt znacznie spowolnionego ruchu obiektów - wręcz efekt poklatkowy).
Być może korzystam ze złych ustawień w kamerze ( mam ją dopiero od 2 tygodni, a wcześniej kręciłem na analogu).
Może cos podpowiesz w tym temacie???

wtorek, 14 września 2004, 09:22
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Też niedawno kupiłem kamerę JVC GRD23. Być może ten szum to dźwięk mechanizmu (niestety zauważyłem, że w kompletnej ciszy jest dość słyszalny na nagranym materiale).
Jak u Ciebie z jakością obrazu w warunkach słabego oświetlenia??
Nie wiem czy to wada GRD23, ale kiepsko wychodzi obraz podczas kręcenia w warunkach słabego oświetlenia ( duża ziarnistość obrazu, zwolniona migawka powoduje efekt znacznie spowolnionego ruchu obiektów - wręcz efekt poklatkowy).
Być może korzystam ze złych ustawień w kamerze ( mam ją dopiero od 2 tygodni, a wcześniej kręciłem na analogu).
Może cos podpowiesz w tym temacie???

Witam,u mnie jest to samo tzn. ta ziarnistość obrazu to chyba standard,próbowałem z sową(ustawienia nocne)ale efekt jest mizerny,a ten szum to faktycznie może to mechanizm??Ja ją mam od 1 miesiąca więc również jestem w fazie testów,przedtem miałem panasonica Vhs-c z Lcd(Ostatni wypust) ale jakośc obrazu w tej chwili jest o niebo lepsza(tylko ten szum jak na statku).Mam pytanie czy nie ma pan polskiej instrukcji do tej kamerki,ja mam w 7 językach,tylko nie w polskim:-(.Jesli by była możlowość zeskanowania i puszczenia mailem.To byłbym bardzo wdzięczny.Aha czy próbował pan już coś zgrywać na komputer??Pozdrawiam.Fuzon.

środa, 15 września 2004, 09:50
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Mam instrukcję w języku polskim ( dostałem razem z kamerą), jeżeli chcesz to mogę w wolnym czasie zeskanować i przesłać via e-mail. Proszę podaj twój adres e-mailowy. Postaram się przekazać instrukcję jeszcze w tym tygodniu ( ale nie obiecuję, bo kiepsko z czasem u mnie w tym tygodniu).
Jeżeli chodzi o zgrywanie na kompa. To zgrywałem poprzez kontroler Fire Wire ( kupiłem za 80PLN z kabelkiem DV 4-6, kontroler f-my MINT). Zgrywałem "Capture" programem Ulead Video System 8 i dokonywałem montażu również w tym programie. Zgrywałem na pożyczonym kompie 1400 MHz, 256MB RAM ( na moim nie dało rady mam Durona 650MHz, 128MB RAM). Zgrywanie oraz montaż rewelacja, pełna rozdzielczość PAL oraz dobra jakość.
Problem mam jedynie na tym etapie jak zmieścić wynikowy plik Mpeg-2 (ok. 990MB – ok. 55 min zmontowanego filmu –efekt końcowy w Video Studio 8) na płytkę CD.
Może wiesz czym i jak to skompresować, aby zmieścić na 1 CD.
Zapraszam, może ktoś inny włączy się do dyskusji aby mi pomóc.

Pozdrawiam,

Seba

środa, 15 września 2004, 10:45
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
oczywiście zgrywanie materiału, montaż oraz konwersja DV do mpeg-2 robiłem w programie Ulead Video Studio 8, a nie jak podałem wcześniej Ulead Video System 8.

Pozdrawiam,

Seba

środa, 15 września 2004, 10:50
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
[quote="Seba"]oczywiście zgrywanie materiału, montaż oraz konwersja DV do mpeg-2 robiłem w programie Ulead Video Studio 8, a nie jak podałem wcześniej Ulead Video System 8.

Witam,ponownie mój mail Fuzon@poczta.fm(z góry dzięki za ewentualną wysyłkę).Cóż widzę że jesteś bardziej kompetentny odemnie,ja dopiero mam zamiar kupić Firewire(To chyba wsio ryba jaki Model??).Nie próbowałeś konwersji do Divx??.Pozdrawiam.Fuzon.

środa, 15 września 2004, 23:21
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Gdybyś chciał,to gdzieś miałem konwerter mpg-2-Divx(sam nie używałem ale podobno dobry).Mogę poszukać.

środa, 15 września 2004, 23:24
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Gdybyś chciał,to gdzieś miałem konwerter mpg-2-Divx(sam nie używałem ale podobno dobry).Mogę poszukać.

środa, 15 września 2004, 23:24
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ]