Teraz jest czwartek, 13 grudnia 2018, 15:30

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
 Dwie ścieżki 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Dwie ścieżki
Drodzy Państwo,

w którymś z postów zauważyłem krótko poruszany temat nagrywania bezpośrednio z miksera oraz łączenia takiego dźwięku przy montażu
Niestety nie mogę odnaleźć dalszych szczegółów stąd moje pytanie.
Jak to się technicznie robi. Jedna ścieżka to np. muzyka z miksera, a druga to nagrana kamerą. Jak łączycie takie dwie ścieżki w montażu -tym bardziej w przypadku kiedy jedna z nich jest nagrywana na np. magnetofonie cyfrowym.
A może można podłączyć bezprzewodowe urządzenie do kamery (mikrofon), który będzie rejestrował ścieżkę audio z miksera (lewy kanał), a w tym samym czasie będzie pracował mikrofon kamery (prawy kanał). Obie ścieżki będą zapisane na tej samej kasecie wideo?

Dziękuje za pomoc

niedziela, 19 września 2004, 12:09
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

"Wyciągając" sygnał audio z miksera (te same wyjścia liniowe co na wzmacniacz) trzeba pamiętać, że proporcje ustawione tam pomiędzy instrumentami, sprawdzają się tylko w danym, nagłaśnianym pomieszczeniu. Natomiast tak nagrany material nie będzie sie nadał zabardzo do podłożenia do wideo, ponieważ prawdopodobnie bębny i gitary zagłusza wokal którego nie będzie prawie wogóle.

Profesjonaliści sygnał z miksera FOH (liniowy, z wyjść DIRECT OUT) wyprowadzaja do swojego miksera umieszczonego gdzieś zdala od hałasu, hali koncertowej i tam robią odrębny miks. No ale jest to dość kosztowna metoda.

Innym sposobem zrobienia poprawnego miksu, nadającego się do nagrania i dalszej obróbki jest zmiksowanie za pomoca słuchawek (najlepiej typu zamkniętego) sygnałów w mikserze za pomoca wysyłek AUX. Będzie to monofoniczny miks, ale zawsze lepszy niż sygnał wyciągnięty prosto z wyjść STEREO OUT miksera.

Inna sprawa, jak chesz podłaczyć wyjście liniowe z miksera do wejścia mikrofonowego w zestawie bezprzewodowym? ;-)

sobota, 16 października 2004, 00:46
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

"Inna sprawa, jak chesz podłaczyć wyjście liniowe z miksera do wejścia mikrofonowego w zestawie bezprzewodowym? "

Przepraszam ale nie zrozumiałem. Czy to się tak robi - jeżeli tak to jak ?

sobota, 16 października 2004, 19:47
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ]