Teraz jest wtorek, 18 września 2018, 15:58

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
 moze to i proste ale dla mnie za trudne 
Autor Wiadomość
Stały bywalec
Stały bywalec

Post moze to i proste ale dla mnie za trudne
Witam , mam takie pytanko dla ludzi ktorzy znaja sie na rzeczy i przy okazji sa zyczliwi innym amatorom takim jak ja( pisalem tu niejednokrotnie i wiem ze tokowi sa)
moj problem to taki: chcialbym uzyskac kamera taki efekt jak filmuje np pare mlodych w tle na zielonym lisciu a dokladnie rzecz ujmujac mlodzi sa na drugim planie natomiast ten zielony lisc jest na pierwszym i teraz chodzi mi ocos takiego ze jak filmuje pierwszy plan to jest widoczny bardzo wyraznie lisc natomiast para mlodych jest tak jakby rozmyta, pozniej chce to zrobic odwrotnie a mianowicie caly czas filmujac przejsc tak zeby pierwszy plan z lisciem zostal rozmyty a para mlodych byla juz wyrazna. Nie wiem czy nie zamieszalem troche ale wydaje mi sie ze wytrawni kamerzysci powinni wiedziec o co mi sie rozchodzi.
Wiem ze ktos moze mi odpowiedzie iz ten temat moze byl poruszany na forum ale ja po 2 godzinach siedzenia na forum niestety nie moglem go znalezc jesli ktos wie to prosze chociazby o linka. jeszcze jedna moja prosba. Jestem poczatkujacy w filmowaniu i bardzo bym prosil o jak najwieksza lopatologie w wyjasnianiu mi tego, dodam iz posiadam kamere Canon XM 2
Z gory dziekuje

wtorek, 21 września 2004, 15:23
Nowy
Nowy

taaa, wyłącz automat i pobaw się trochę pierscieniem na manualu, to i zobaczysz wylaniającą się, gruchającą tudzież co innego robiacą ;))) mlodą parkę która schowała się za lisciem....
pozdr

wtorek, 21 września 2004, 17:44
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

zrob lekki zoom tak zeby w kadrze miec pare mloda i tego owego liscia i masz takie prokretelko w kamerze jak reczna regulacja ostrosci i sobie krecisz jak chcesz i doberasz ostrosci dla danego obiektu.
Drugi sposob.
Maksymalnie otwierasz przeslone i dobierasz do tego odpowiednia predkosc migawki przez co uzyskujesz mala glebie ostrosci i tak samo mozesz krecic sobie ostroscia na pierwszy plan (lisc) albo tlo co w twoim wypadku bedzie para mloda.

wtorek, 21 września 2004, 17:56
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
2/ stojac na linii "strzalu" lisc - para manipuluj recznie FOKUSem.
3/ powodzenia :)

wtorek, 21 września 2004, 18:39
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ]