Teraz jest wtorek, 24 kwietnia 2018, 23:02

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Ile za studniówkę ??? 
Autor Wiadomość
Bywalec
Bywalec

Post Ile za studniówkę ???
Witam wszystkich. Mam ogromną prośbę, jeśli możecie napiszcie mi ile można wziąć za nakręcenie studniówki i jaki sposób jest najlepszy jeśli chodzi o dogadanie się co do ilości zamawianych kaset. Proszę o każdą odpowiedź i z góry serdecznie dziękuje.

piątek, 24 września 2004, 01:54
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post tyle
700zł robocizna + 15zł za wykonanie kopii vhs i 20zł za dvd.

pozdrawiam

piątek, 24 września 2004, 11:29
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
dlaczego za DVD 20 a za kasete 15 ? Przeciez kasety sa drozsze a i wykonanie czasochlonniejsze niz DVD

piątek, 24 września 2004, 11:58
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Ja już nie robie studniówek. Po prostu brak zamówień albo jak są to cena schodzi do 10 zł za DVD. Powód jest prosty. Młodzi maja zwykle po kilka kamerek DV na klase. Każdy z nich coś kręci , a potem ktoś z nich obrabia na swoim komputerze .Na komputerach znają się lepiej od nas a i montaż robią po młodzieżowemu jak chcą. A cwani są - dla nich wypalić płytke DVD to pikuś. Ciężkie czasy nadchodzą Panowie Aż strach myśleć co będzie jak to pokolenie zacznie się hajtać.

piątek, 24 września 2004, 12:15
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Przepraszam, lecz Twoja wypowiedź bardzo wyraźnie sugeruje jaki poziom produkcji reprezentujesz!!!. Nie wyobrażam sobie, aby ktoś "z doskoku" kamerą za 2000zł na kompie z kartą fire-wire dorównał operatorowi video (nie lubię terminu "kamerzysta"), który ma doświadczenie, wiedzę i odpowiedni sprzęt (3CCD, optyczny stabilizator, statyw naramienny , karta video itd). W zeszłym roku nie narzekałem na zamówienia studniówkowe.
Pozdrawiam

piątek, 24 września 2004, 19:41
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Faktycznie operator z kamerką na statywie naramiennym, Hi Hi, prawdziwy operator to tylko kamera naramienna tu dość szeroki wybór
o odpowiedniej wielkości CCD nie wspomnę . A juz ta karta to faktycznie profesjonalizm chyba żeby korygować skopane zdjęcia i ładować dziesiątki efektów jarmarcznych.

piątek, 24 września 2004, 21:31
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Art-video sama nazwa to już wysoki profesjonalizm. Biorąc pod uwagę ceny i te profesjonalne kasety VHS ,HiHi, jesteś faktycznie profesjonalistą z wysokim,HiHi, poziomem produkcji przy pomocy amatorskiej kamerki i profesjonalnego operatora takowej.

piątek, 24 września 2004, 21:37
Bywalec
Bywalec

Witam wszystkich. Panowie dostałem 6 postów i tylko jedną właściwie odpowiedź. Proszę, jeśli możecie to naprawdę odpiszcie konkretnie. Jeszcze nie kręciłem żadnej studniówki, więc nie mam pojęcia ile można by było za nią wziąć. Wydaje mi się że 700 zł podstawy to chyba za mało, ale mogę się mylić, za wesele biorę prawie 1200 zł. Proszę o pościki ponieważ muszę dać szybką odpowiedź. Pozdrowienia dla wszystkich operatorów video :)

piątek, 24 września 2004, 22:18
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Pieniądze to się bierze za ilość włożonej pracy ,porównaj wesele i studniówkę , oblicz ile powinieneś wziąć aby się opłaciło. Chyba ze robisz bez względu na cenę.

piątek, 24 września 2004, 22:39
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Uderz w stół, a nożyce się odezwą!!!. Widać najodważniej wypowiadać się z pozycji anonimowego Gościa, Gościa2 lub innego strusia. Z wypowiedzi wynika, że nie masz pojęcia do czego służy porządna karta video, i jakie daje możliwości, Tobie kojarzy się jedynie z kiczowatymi efektami - gratuluję, rozumiem, że każdy ocenia po sobie. Po drugie czyżbyś nie wiedział, że kasety VHS, które oprócz DVD zamawia prawie 100% klientów dzielą się na duplikacyjne za 4,80zł, daily use - zwykłe SP , średniej klasy HQ oraz najlepszej jak na VHS jakości np. TDK HDX PRO lub Panasonic Master HD - charakteryzują się maksymalnie dobrą jak na VHS jakością obrazu i dużą wytrzymałością mechaniczną, mają minimalną ilość tzw. "dziur magnetycznych" i właśnie wyłącznie na takich kasetach nagrywam moim klientom ( również kasety dodatkowe ), i to kolegę tak śmieszy? O statywach napiersiowych nie chce mi się już pisać, używają ich zarówno użytkownicy mniejszych, jak i większych kamer np. SONY VX2100.
Zamiast kontynuować ta bezsensowną polemikę, może ktoś odpowie autorowi tematu przewodniego na pytanie?

piątek, 24 września 2004, 23:32
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Art - itd. co znaczy vhs, jak sama nazwa wskazuje jest to system domowy amatorski więc jakie profesjonalne kasety, również ta kamerka to typowo amatorski sprzęt, masz jakieś wątpliwości ?. Te statywy to również wymysł do amatorskich kamer które nie służą do filmowania takich imprez jak wesele i dlatego trzeba je dostosowywać właśnie takimi statywami- statyw naramienny to nawet śmieszne określenie. Statyw to to na czym ma stać kamera a on leży na ramieniu HiHi.
A najlepsze to ta megalomańska nazwa Art- Video, cóż artysta od wesel i amatorskiego sprzętu. Aha a cóż to za wielkie zadania do których przeznaczona jest ta karta- przeżytek z okresu słabych komputerów i analogowych kamer. A odpowiedź dotycząca tematu była wczesniej.HiHi.

sobota, 25 września 2004, 01:05
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

co znaczy vhs, jak sama nazwa wskazuje jest to system domowy amatorski więc jakie profesjonalne kasety HiHi.

Jakie kasety gościu anonimie jeden, czasisz się

EMTEC BROADKAST PROFESSIONAL - jest taka kaseta
TDK HDX-PRO, czyli professional - też jest taka kaseta
i wiele innych kaset

klientowi i tak oddaje materiał na kasecie, więc trzeba używać kaset profesjonalnych a nie na badziewiach , jak w twoim przypadku to jest

sobota, 25 września 2004, 06:25
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Następny fachowiec od D-8. Dodajcie sobie PRO-stacy do nazw firm to będzie odpowiednie do waszego poziomu wiedzy, fachowości i klienteli która daje się robić w konia takimi sloganami.
PRO(profesjonalista) STACY.

sobota, 25 września 2004, 08:02
Stały bywalec
Stały bywalec

Człowiek zapytał ile można wziąć za nakręcenie studniówki, a zamiast odpowiedzi uzyskał polemikę i krzyki. Dajcie na luz, po co to? Kasety VHS podobnie jak kamery, operatorzy, komputery i kary video są lepsze i gorsze. Jak macie ochote na przekrzykiwanie się kto jest i jaki sprzet jest naj... to proponuje otworzyć nowy temat.

Na moim terenie rynek chałtur jest zapsuty. Za studniówkę moge wziąć 30 PLN za kopie VHS lub DVD. Zamówienie min. 20 sztuk. Za sam fakt nakręcenia nic nie biore, bo nikt nie bedzie chciał ze mną gadać - bo za drogo.

sobota, 25 września 2004, 10:26
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Panowie i Panie!!!!

Człowiek zapytał ile można wziąć za nakręcenie studniówki, a zamiast odpowiedzi uzyskał polemikę i krzyki.

Są ludzie i klamki
Są ludzie i debile
Są ludzie którzy za bardzo obrośli w piórka
Są ludzie którym wydaje się że pozjadali wszystkie rozumy

Takich jak wymieniłem wyżej na tym forum jest 99% ( ważniaków, cwanikaów, i nie wiadomo co to nie on , wielkich fachowców od siedmiu boleści z kamerami 3CCD, co wyśmiewają się z tych co takich kamer nie mają )

szkoda czasu,
administratorze tego forum, zrób porządek i zamknij te beznadzieje

sobota, 25 września 2004, 10:38
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona