Teraz jest sobota, 22 września 2018, 13:12

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 126 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Następna strona
 Cena za sam montaż? 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Cena za sam montaż?
Miałem kilka propozycji montowania powierzonego materiału, lecz z powodu proponowanej ceny nie wszedłem w to. Rejestracja ślubu i wesela zajmuje mi przykładowo ok. 10 godzin, natomiast montaż około 35 - 40 godzin, przy czym soft mam dobrze opanowany. Przykładowo jesli za wideorejestrację (filmowanie + montaż ) brałbym dla zaokrąglenia 1000zł, to ile powinienem żądać za sam montaż powierzonego materiału? Skoro pracy jest z nim więcej niż z filmowaniem, to myślę, że powyżej 50% wartości całej wideorejestracji. Poza tym gdy filmuję sam, to wiem czego chcę, mam swoją koncepcję, natomiast z powierzonym materiałem jest więcej pracy, gdyż trzeba podporządkować montaż temu, co ktoś sfilmował . Ciekaw jestem Waszej opinii, mnie kiedyś zaproponowano montaż za 300 zł, i nie zgodziłem się.
Pozdrawiam

poniedziałek, 11 października 2004, 12:04
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Montaż to najwyżej 30 do 40 % całości kwoty weselnej. Praca kamerzysty jest dużo trudniejsza i ważniejsza, sprzęt droższy, trzeba dojechać , ustawić swiatła, zrobić reklamę aby pozyskać klienta. 1 godzina pracy kamerzysty jest porównywalna z 3-4 godzinami pracy montażysty. Ten drugi pracuje komfortowo , może nawet w kapciach, nie pracuje fizycznie, jego pracę można zawsze poprawić . Jak kamerzysta cos spartoli to nawet dobry montażysta niewiele poprawi. Dobry kamerzysta potrafi tak kręcić ze montaż to tylko małe skróty i ustawienie pewnych ujęć oraz oprawa muzyczna ,graficzna i trochę efektów.Porównaj cenę dobrej kamery i kompa do montażu.
Przy cenie za wesele 1000zł za montaż najwyżej 350 zł chyba że nagranie popartolone to wtedy nawet do 500 ale to wyjątkowo.

poniedziałek, 11 października 2004, 12:48
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

moim zdaniem chyba w przypadku wesel sprawiedliwym bedzie podzial 50/50, co do konferencji nie mam zdania, nie mam w tym zakresie doswiadczenia
obie czesci pracy maja swoje lepsze jak i gorsze strony, montaz faktycznie jest bardziej czasochlonny, jednak ma tez plusy w postaci iz odbywa sie to w sumie w bardziej komfortowych warunkach i napewno przy mniejszym stresie (z tym tez roznie bywa :) )

poniedziałek, 11 października 2004, 12:51
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

jak widze zdania sa rozne, to chyba dobrze zostaje margines na targowanie sie :)

poniedziałek, 11 października 2004, 12:56
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Czy sprzęt do filmowaniajest droższy? nie zawsze. Akurat znajowy, który chciał abym, mu filmował pracował na S-VHS Panasonic NV9000 o ile dobrze pamiętam. W mojego kompa z dodatkami ( drukarka, skaner ) licząc od samego początku łącznie z modernizacjami, kartami video wpakowałem około 20 tys złotych. Poza tym jeśli dać komuś kamerę do ręki i wytłumaczyć jak się filmuje, to jeśli ma bardzo dobrą automatykę może coś sfilmować- oczywiście zrobi dużo błędów, z których ie będzie sobie zdawał sprawy, ale sfilmuje. A gdyby posadzić go przed Adobe Premiere, lub innym zaawansowanym programem i kazać montować, to nie prędko się w tym połapie. Ja montaż wkładam dużo serca, i chyba dlatego stawiam go conajmniej na równi z filmowaniem.

poniedziałek, 11 października 2004, 13:33
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Drogi Artysto od Video mówimy o normalnej pracy i dlatego:
nawet komputer za 3 do 4 tys zł z prostym programem np. DigiLab 4.6
wystarcza do dobrego zmontowania prawidłowo zarejestrowanego materiału na weselu.
Dobra kamera której ja używam kosztowała z wyposażeniem i światłami
sporo ponad te twoje 20 tyś. Do tego jeszcze auto którym trzeba przewozić sprzęt i dojechać. Na dobry komputer który w pełni umożliwia montowanie wesel wydałem a zeszłem roku około 8 tyś zł. To oczywiście koleiny komputer bo ten dotychczasowy był za słaby zwłaszcza do dVD więc oddałem go dzieciom . Tym komputerem bez najmniejszych problemów montuję wesela i inne realizacje.
Jeżeli uważasz że wystarczy komuś dać kamerkę za 4 tys i ustawić na automat i że z tego zrobisz coś nadającego się do oglądania , godnego zapłaty nawet tylko 1000 zł to jesteś faktycznie Artystą.
Sądzisz że zmontowane prostym programem wesele jest gorsze od tego zrobionego skomplikowanymi edytorami.Moim zdaniem grubo się mylisz. Podstawą produkcji weselnej jest dobra kamera gwarantująca jakość nagrania oraz doświadczony kamerzysta umiejący nią kręcić, wtedy montaż to tylko zabieg oczyszczająco -kosmetyczny, upiększajacy film.
Wydumana nazwa podkreślająca fachowość i artystyczność nie świadczy o umiejętnościach i doświadczeniu.

poniedziałek, 11 października 2004, 14:22
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Nie wkładaj mi w usta intencji, których nie wyraziłem. Chwała Ci za to, że filmujesz kamerą wysokiej klasy, domyślam się, że umiejętności też masz odpowiednie, lecz tematem nie było ile trzebaby Tobie zapłacić za sfilmowanie uroczystości ( kamerą za 20tys - coś lepszego od SONY VX 2100 ? ). Przypominam, że znajomy, który chciał abym mu montował filmował kamerą o wartości ok. 800-1000 zł, gdyż prawdopodobnie więcej za M 9000 obecnie się nie dostanie, ale nie w tym rzecz. Różnimy się w ocenie rangi montażu w tworzeniu filmu, i nie mam zamiaru na siłę Cię przekonywać. Podtrzymuję swoją opinię, gdyż bazuję na moich własnych doświadczeniach, że montaż w moim wydaniu jest bardziej pracochłonny od filmowania. Oczywiście jeśli ktoś nie montuje wideoklipów, lub pracochłonnych czołówek i zakończeń, to ma prawo mieć odmienne zdanie.

poniedziałek, 11 października 2004, 18:19
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Są kamery trochę droższe od amatorskiej VX-2100 ale nie chodzi o przechwałki tylko o realizm podziału pieniędzy za wykonanie nagrania z wesela. To że tak oceniasz swoją pracę jest dość odległe o realiów działania. Ja biorę za wesela sporo więcej niż 1000 zł i sam je montuję. Owszem robię to wszystko o czym pisałeś ale pamiętaj ze montaż zaczyna się przy filmowaniu na weselu dlatego odpada duża część twojej pracy spowodowanej słabym kamerzystą. Biorąc pod uwagę że montażysta pracuje w komfortowych warunkach porównując do pracy kamerzysty oraz przy założeniu że kamerzysta umie filmować wesela 30 do 40% całości kwoty jest bardzo dobra ceną. Pamiętaj że jeszcze trzeba wliczyś koszt eksploatacji auta i spalonych żarówek oraz kaset do kamery. Na czyim sprzęcie przegrywasz z kaset na HDD,czy oddajesz gotowe nagranie na płytach dvd i kasetach vhs. A pamiętaj też o reklamie która spoczywa przeważnie na filmującym.

poniedziałek, 11 października 2004, 19:01
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Witam. Coprawda niewiele wiem o krecieniu wesel bo ich nie robie. Nie potrafie ich robić poprostu. W życiu zrobiłem dla znajomych może z dwa wesela które filmowałem i potem montowałem. Filmowanie wyszło nieżle, robiło się nawet bardzo fajnie i przyjemnie. Za to montaż pierwszego zają mi dwa tygodnie a drugiego z dwa miesiące. Wiem że jak bym scisną dupe to skleił bym to w dwa - trzy dni, ale ja poprostu wymiekam przy takiej produkcji. Ale wiem że praca operatora i montażysty jest tak samo ważna i tak samo warta, więc wycenił bym je 50/50. Mimo że sprzęt operatora jest wyższa to praca montażysty jest dłuższa i mimo to równie męcząca i siedzenie w wygodnym fotelu wcale nie jest już konfortowe po 15 godzinach pracy, a wie to każdy montazysta. W mojej branży płaci się za dniówki lub godziny. Uwierzcie mi że praca montażysty jest tak samo wyceniana jak operatora. Tu na przykład daje stawke mojego kolegi który pracuje w TVN24 i dostaje 300 zł dnówki, a ja za sklejenie 10 minutowego programu publicystycznego dla państwowej które robie w 6-7 godzine dostaje taką samą sume.

poniedziałek, 11 października 2004, 21:16
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
W jakiej to telewizji pracują na dniówki, z tego co wiem to mają płacone od tematu lub za dyżur trwajacy 12 godzin. Nie mozna porównywać pracy montazysty w TV do montowania wesel bo to inny wymiar. Ciekawe jakie sa stawki godzinne za pracę operatora i montażysty w TV.

poniedziałek, 11 października 2004, 21:48
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
zdziwił byś się ale nie są to duże pieniądze. Ostatnio wyceniono moja dyspoycyjnośc 24 godziny w 31 dni w miesiącu (dziennie 10-12 godzin pracy, dwa tzry dni przery w miesiącu), na 4000 - podatek \ na miesiąc. Są to dla mnie dość duże pieniądze jak na młodego montażyste, ale mój kolega za jedno wesele bierze 2000 a robi około 3-4 w miesiącu + dodatkowe prace. Moja stawka godzinowa to 30 - 40 zł za godzine. dniówka moja do 300 zł (10 godzin) Jeśli powyzej 10 godzin pracuje to rządam za kolejne godziny 40 a nawet 50 zł. Jasne że są to stawki umowne i negocjowane przy każdym zleceniu. Teraz robie np stały program i wiem że to bedzie mój stały przypływ gotówki więc pracuje za mniejsze pieniadze np 500 za odcinek (robie go trzy dni w raz w tygodniu.

poniedziałek, 11 października 2004, 22:07
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Coś kitujesz jachu, policz tylko 24 dni w miesiacu przy stawce 30 zł to jest ponad 7000 i tylko dziesięć godzin dziennie a według tego co mówisz to powinieneś mieć grubo ponad 10 kafli chyba ze ta godzinna stawka to tez brutto a i to się mało zgadza.

poniedziałek, 11 października 2004, 22:41
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Kurna skąd wy takie stawki bierzecie. 30-40 zł za godzine? U nas za montaż daje się młodemu 50-100 zł i zadowolony że hej . Czasami za flaszke wódki zrobi montaż . Czasu ma sporo bo na bezrobociu wszystko.
Dyspozycyjny to jest zawsze i czasem zaiwania po 14 godzin na dobe i miche cieszy bo ma wreszcie co do pyska włozyć. Jeżeli chcecie to za 200 zł montaż wam zrobie. 100 zł dla młodego i drugie 100 dla mnie za pośrednictwo. Czuje że jak założymy filie w dużym mieście to wyprztykamy wszystkich kamerzystów/ montazystów/ operatorów.

poniedziałek, 11 października 2004, 22:57
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Stawki są poprostu warszawskie. Oczywiście trzeba odjac podatek (umowa o dzieło), a 7000 to tylko tak się wydaje. Myśle że natomiast połowa tego to mój dochód z dopbrego miesiąca. Natomiast jasne że robie wiele rzeczy za niejsze pieniądze a czasem poprostu za wolentariat bo wiem że póżniej jak doceni moja prace weżmie mnie do dobrze płatnej pracy. Miałem tak ostatnio z chłopakami z zespołu hiphopowego WIELKI JOŁ. Pomogłem im za darmoche a teraz robie dla nich. Może tez nie za majątek ale poprostu jest fajna zabawa i dodatkowe pieniądze a w przyszłości chcą robic ze mna kolejny program dla VIVY. Pozatym mam sporo wydatków bo jeszcze studiuje. A jak wiecie wiedza kosztuje majtek.

poniedziałek, 11 października 2004, 23:26
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Wlasnie jakis czas temu mialem taki przypadek ze podjalem sie montazu filmu z wesele ktory byl nagrywany przez wujka mlodego na kamerze cyfrowej minidv. Jakas tania wersja malej cyfrowej kamery. Zlecenie bylo wyslane z miasta oddalonego ode mnie o 700 km :] Troche zaluje ze sie podjalem tego montazu !! Oprocz tragicznej jakosci obrazu, urwane ciekawe wypowiedzi, bieganie z kamera, zle wykadrowane zdjecvia itp itd. w Koncu poprosilem o zdjecia ktore roblil im fachowiec w tym miescie . Dostalem na CD w bardzo dobrej jakosci. I szczerze mowiac gdyby nie te zdjecia to film byl by nie do obejzenia (przynajmniej dla mnie) !! z 3h materialo zrobilem 40 min film za ktory nie wzialem ani grosza. pewnie co niektorzy napisza ze slaby ze mnie fachura bo da sie poprawic dzwiek i obraz. Robilem wszystko co moglem, jednak koncowy efekt mnie nie zadowolil, dlatego zrezygnowalem z naleznosci. Nie umieszczalem tez loga firmy ani adresu bo kicha :] Uwazam ze zanim wezmiecie sie za montaz takiego materialu obejzcie go dokladnie czy jest wart tych wszystkich nerwow :] Oczywiscie zdaje sobie sprawe z tego ze film moze byc tez nagrany przyzwoicie czego wam zycze :]
A wracajac do sprawy odeslalem film zmontowany na dvd i vhs i o dziwo dostalem tel ze film sie bardzo podobal :]
Cena powinna byc ustalana indywidualnie w zaleznosci od jakosci materialu. Zgodze sie z tym ze jesli nagrywa to osoba ktora zna sie na rzeczy ma dobra kamere to wykonala 60-80 % pracy. W moim przypadku nie bylo by cennika aby wycenic ten material :]

pozdrawiam
thorg

wtorek, 12 października 2004, 08:59
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 126 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Następna strona