Teraz jest czwartek, 22 października 2020, 00:18

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 126 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9
 Cena za sam montaż? 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Ostatnio miałem przyjemność filmować wesele w Łodzi, nic w tym nadzwyczajnego gdyby nie fakt, że jechałem aż z Warszawy. Nie znałem miasta, więc to już jest problem, wesele było w hotelu na Piotrkowskiej więc miałem następny problem jak dostać się tam samochodem aby nie targać kilkanaście kg oświetlenia, (ul. ta jest zamknięta praktycznie dla ruchu samochodowego). Sporo się namęczyłem znaleźć dom młodej, później kościół i oczywiście wszędzie być przed młodymi! Uwierzcie, upał był w sobotę ogromny.
Cały czas w biegu, sam. Chciałem powiedzieć, że praca filmowca naprawdę jest ciężka, i
uważam że wynagrodzenie powinno być przynajmniej 50/50, montaż jest oczywiście żmudny i czasochłonny ale w żaden sposób nie powinien być wyżej ceniony niż reportaż.

Pozdrawiam

środa, 29 czerwca 2005, 16:19
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

dlamnie podział 50-50 to chyba dobre rozwiązanie lecz nie zgodze się z kolegą który pisze że praca operatora kamery na weselu jest cięszka i taka odpowiedzialna i sprzeęt taki drogi oczywiście jak spierdoli ślób to ma problem ale powinien wiedzieć gdzie i po co jedzie a zmontować to wszystko w jedną logicznącałość i na dodatek dorobić ładną czytelną czołówke nie nasrać jakimiś drentwymi animacjami a potem cała końcówka troche śmiesznie i trocze żeby się babcie popłakały to jest sztuka. A na weselu jak na weselu nie spić się tak żeby kadr równo trzymać to zawsze coś się z tego wymonyuje. Pawda?

Polska języka jest bardzo trudna języka :lol:

środa, 29 czerwca 2005, 16:43
Bywalec
Bywalec

Drogi pawlevideo nie wyzej i nie na równi tylko jednak sporo niżej pod warunkiem że materiał robi dobry operator.To tylko praca na materiale cudzego autorstwa, wtórna.

czwartek, 30 czerwca 2005, 10:18
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Dużo różnych opinii i dobrze. Jestem w tej właśnie sytuacji, że robię takie dodatkowe montaże dla kolegów, którzy nie chcą się w to bawić z różnych względów. I muszę powiedzieć, że są one dla mnie dużo łatwiejsze niż moje własne. Z bardzo prostego powodu: brak jest dodatkowych ujęć, które mogłyby ten film nieco wzbogacić. Pozostaje więc uporządkowanie scen, dodanie czołówki, zakończenia, oprawa muzyczna i eliminacja bądź poprawa ujęć zepsutych czy niepotrzebnych. Za tak zrobiony montaż biorę 200zł (nie wiem ile koledzy otrzymują za wesele) i uważam, że to jest dla obu stron dobra cena. Wykonanie "prawdziwego" montażu (tak jak ja to robię dla siebie) pewnie nie byłoby dla nich opłacalne (pomijając fakt konieczności nagrania materiału w odpowiedni sposób). Podsumowując uważam, że podział kosztów za filmowanie i montaż nie jest tak oczywisty i zależy od dostarczonego materiału i oczekiwań odbiorcy. Przy założeniu, że materiał jest dobry i pozwala na ciekawą realizację uważam, że 50/50 to dobre wyjście.
Pozdrawiam.

czwartek, 30 czerwca 2005, 10:40
Moderator
Moderator

uważam, że podział 50/50 jest słuszny, o ile jest to MONTAŻ w pełnym tego słowa znaczeniu. większość ludzi piszących, że tyle wart nie jest, ma zapewne na myśli to co kolega powyżej bardzo słusznie opisał jako "uporządkowanie scen, dodanie czołówki, zakończenia, oprawa muzyczna i eliminacja bądź poprawa ujęć zepsutych czy niepotrzebnych". zgadzam się z tym, że montaż taki wart jest 200-300 zł. natomiast "prawdziwy" montaż, to na pewno nie jeden dzień, na pewno nie paputki i bara-bara, jak to ktoś napisał. brak docenienia montażu wynika według mnie z faktu, że dobrego montażu zwykły widz nie zauważa, i nie ma pojęcią na czym polega. cóż, przynajmniej koledzy z branży docenią... :D

pozdrawiam

czwartek, 30 czerwca 2005, 11:32
Bywalec
Bywalec

<, dobrego montażu zwykły widz nie zauważa, i nie ma pojęcią na czym polega>> tak to prawdziwa definicja montażu. Jednak w odniesieniu do realizacji typu weselnego uwazam ze cena 30- % całej kwoty za nagranie jest sprawiedliwa.(zakładająć ze zdjęcia robił doswiadczony operator).Sam robie jedno i drugie, wiem na czym polega i ile zajmuje czasu dlatego takie mam zdanie. Już ktoś pisał że montaż nagrania weselnego zaczyna się na weselu, ja dodam że tam robiona jes wieksza częć montażu dlatego tak uważam. Co do innych realizacji to też sie zgadzam że 50 na 50, nawet uwazam że przy montażu materiałow zrobionych przez przysłowiowego wujka na weselu cena za montaż powinna być taka sama albo nawet większa niż całość realizacji weselnej robionej przez wideofilmowca.Tak robię bo jest to naprawdę bardzo cieżka i czsochłonna praca , trzeba się nagimnastykować aby efekt był zbliżony do nagrania zrobionego przez średnie klasy wideofilmowca.

czwartek, 30 czerwca 2005, 12:06
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 126 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9