Teraz jest środa, 21 października 2020, 23:50

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 126 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 9  Następna strona
 Cena za sam montaż? 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Ale o czym my tu dyskutujemy chodzi o podstawowa różnicę między tymi sposobami Jjak ktoś montował liniowo i teraz przesiadł się na komputer to o tym wie bez szukamia w teorii ale jak ma małe doświadczenie i jeszcze mniej podstaw teoretycznych no to klapa co widać.

piątek, 15 października 2004, 11:58
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
U nas cena raczej stała. Zwykle to 100 zł ale zdarza się że za flaszke weselnej wódki gościu też pomontuje.

piątek, 15 października 2004, 12:24
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Wątek się rozwinął, że cho, cho. Mniemam, iż chodzi tu o czas dostęp do materiału. Specyfika tego dostępu (przy tych dwóch metodach) powoduje różny sposób pracy. Dokładnośc montażu jast taka sama (co do jednej klatki). Nic nie stoi na przeszkodzie, aby liniowo montować również materiał cyfrowy. Profart bój się Boga, co z ciebie wyrosło !!

z pozdrowyjeniami
Eugeniusz Koziełło

piątek, 15 października 2004, 13:47
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Brawo p. Koziełło ciepło ciepło, coraz bliżej ale przecież pan chyba ma jakieś Art-studio-profesjonal przed nazwiskiem czy tylko nazwisko. Bo p.Profesjonalny-Artysta to się nie popisał.

piątek, 15 października 2004, 14:17
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Bardzo dziękuję za odrobinę ciepłych słów, których wśród współczesnej młodzieży jest tak mało. Ale do rzeczy. Sposób postępowania przy montażu liniowym a nieliniowym na mikserze lub komputerze jest bardzo podobny, jak nie taki sam. Nie za bardzo tylko rozumiem w jakiej materii to Art-studio-profesjonal ? Ja tylko tak przy moim wnuku cosik się nauczyłem.

z pozdrowyjeniami
Koziełło

piątek, 15 października 2004, 15:58
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Pytanie zasadnicze jaka jest podstawowa różnica między tymi sposobami montażu. Jest to bardzo istotna różnica.
P. Koziełło przepraszam ale ja tak ironicznie , jak to bez żadnych pretensjonalnych przedrostków i takie logiczne wnioskowanie o tych różnicach. Założę się że pan dobrze wie o co mi chodziło ale wyjaśniam to dla innych. Pozdrawiam.

piątek, 15 października 2004, 16:19
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Szanowny Panie Koziełło ma Pan rację, co do obecnych możliwości, które się zmieniły w niedługim czasie nie do poznania. Również można łączyć obydwa sposoby, ale kto z nas to stosuje? Nie sądzę, aby ktoś działający na usługach wideofilmowania brał się za taki montaż. Nie sądzę też aby ktoś obierał ograniczony sposób liniowy sterowany ręcznie (dostępny pod strzechą), lub inaczej; wpędzał się w koszty dodatkowych urządzeń lub oprogramowania sterującego zewnętrznymi urządzeniami w celu osiągnięcia wspominanej przez Pana precyzji liniowej przy obecnych niewielkich kosztach i sporych pojemnościach HDD. W przypadku pojedynczego "twórcy wideo" przypominało by to zamiatanie schodów pod górę, chyba że chodzi o zawrotne szybkości liniowe, ale wówczas obsługiwane przez liczne ekipy o bardzo wysokich kwalifikacjach np przy transmisji zawodów sportowych na żywo. Moje wywody dotyczyły środków dostępnych przez przeciętnego kręcącego wesela i podobnej usługi. Liniowe produkcje o precyzji nieliniowej (powszechnie dostępnej) a raczej jej wyniki są dla nas osiągalne jak lądowanie na Księżycu. Nieliniowo, natomiast oczywiście kosztem czasu jesteśmy w stanie sporo osiągnąć i efektem wynikowym zbliżyć się do efektów tzw. profesjonalnych, poprzez mozolne tkanie projektów i dowolność zastosowań jaką daje nam właśnie natychmiastowy dostęp do potężnych zasobów danych w postaci plików graficznych dźwiękowych i filmowych zgromadzonych na wcale nie tak kosztownych już dyskach twardych, więc rozpatrywanie obydwu tych metod a zwłaszcza wyników dostępnych z poszczególnej metody w naszym przypadku- praktycznie osiągalnym, mija się z celem, nie bujajmy więc w obłokach.

piątek, 15 października 2004, 16:21
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Montaż nieliniowy (w przeciwieństwie do liniowego) umożliwia ingerencję w każdy moment trwania filmu, niezależnie od przedziału czasowego np. możemy zacząć montaż od końca, a co. Profart, normalnie mnie zawiodłeś. A tak liczyłem na Ciebie.

z pozdrowyeniami
Koziełło, dziadek Antosia hej

piątek, 15 października 2004, 17:08
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Brawo p. Koziełło o to chodziło , to wynika z samej nazwy, liniowo ,po lini kolejno, przy drobnej zmianie na początku wszystko musi się dostosować.
Nie liniowy, dowolny dostęp do każdego miejsca bez konieczności oddziaływania na resztę projektu, nagrania ,filmu.
A profesjonalny-artysta niestety kiepsko.
Również serdecznie pozdrawiam.

piątek, 15 października 2004, 17:29
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Zaskoczyłeś mnie gościu. Nigdy bym na to nie wpadł. Gratuluje pomysłu szaradzisty, możesz układać krzyżówki i rebusy, jesteś inteligentny gość. Wspomniałem o tym, ale niestety się nie doczytałeś. Cytuję z ostatniego postu: >> Nieliniowo, natomiast oczywiście kosztem czasu jesteśmy w stanie sporo osiągnąć i efektem wynikowym zbliżyć się do efektów tzw. profesjonalnych, poprzez mozolne tkanie projektów i dowolność zastosowań jaką daje nam właśnie natychmiastowy dostęp do potężnych zasobów danych w postaci plików graficznych dźwiękowych i filmowych.<< ocz Dzielisz włosa na czworo i tyle. Dowolność zastosowania pliku to również a przedewszystkim dowolne ułożenie go na lini czasowej, dowolne czyli nie podlegające również chronologii czasowej, ale tobie trzeba pisać, że Ala ma Asa a Ola ma kota. Bo jak się napisze że kot należy do Oli, to możesz nie zajarzyć. Przykro mi również że Kol. Koziełło użył sporo ironii pod moim adresem. Wyczułem ją na samym początku ale ze względu na szacunek do wieku, którym się Pan pochwalił, nie wspominałem o tym, ale widzę że muszę to uczynić. Pozdrawiam obu Panów

piątek, 15 października 2004, 19:25
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Panie Karolu, a wszystko przez te Profart. Po co to Panu ? Niech Pan zostawi to komuś innemu. Proszę mi wierzyć, niezbyt dobrze się to kojarzy.

z pozdrowyjeniami
Koziełło

piątek, 15 października 2004, 20:10
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Drogi Artysto-Profesjonalny<<<Nieliniowo, natomiast oczywiście kosztem czasu jesteśmy w stanie sporo osiągnąć i efektem wynikowym zbliżyć się do efektów tzw. profesjonalnych, poprzez mozolne tkanie projektów i dowolność zastosowań jaką daje nam właśnie natychmiastowy dostęp do potężnych zasobów danych w postaci plików graficznych dźwiękowych i filmowych.<<< to akurat zarówno w jednym jak i drugim przypadku jest podobnie oczywiście jeśli dysponujesz właściwym sprzętem. Dalej >>>Dowolność zastosowania pliku to również a przedewszystkim dowolne ułożenie go na lini czasowej, dowolne czyli nie podlegające również chronologii czasowej,<<< tego ta akurat wcześniej nie pisałeś, możesz sprawdzić. A generalnie to chodzi o to na taśmie nie możesz zbyt wiele poprawić bez zmian w pozostałej jej części a zwłaszcza dowolnie i w dowolnym miejscu skrócić lub wydłużyć bez przegrywania całości. To jest bardzo proste i banalne ale to jest główna i podstawowa różnica. W pozostałych wymienionych przez Ciebie sytuacjach niczym się nie różnią. To że montaż liniowy jest szybszy tak oświadczyłeś, jeszcze bardziej Cię pogrążyło bo owszem do montażu 1,5 min newsów tak ale tam gdzie trzeba sporo materiału przemontować to tylko nieliniowy. Własnie do realizacji wielokamerowych liniowy może być wygodniejszy natomiast przy jednej kamerze tylko nieliniowy. Tego uczą na każdym kursie montażu nie mówiąc o literaturz. Cienko jak na profesjonalnego-artystę

piątek, 15 października 2004, 20:44
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Ma Pan pozdrowienia również od Antosia.

Koziełło

piątek, 15 października 2004, 20:46
Moderator
Moderator

Absolutnie się nie zgodzę, że godzina pracy operatora porównywalna jest do kilku godzin pracy montażysty. Operator przychodzi zdaje materiał i nie interesuje go jak montażysta niekiedy musi kombinować by logicznie poskładać, nieżadko walcząc ze źle złapanymi zdjęciami. Ciekawe też kto pierwszy straci wzrok: czy operator, czy montażysta, szkodliwego nie liczycie?, a policzcie ile płaci operator podatków za to że filmuje dla montażysty, a ile ten drugi, czy ktoś kiedyś zliczył koszt programów na ktorych montażysta pracuje, programów które odróżniają go od standardów znacznie droższych niż one, czy to operator czy montażysta robi okładki, naklejki całą oprawę itp itd?. Swoim operatorom płacę 300 zł za dostarczenie mi materiału z całego przebiegu dnia ślubu i wesela nie musi on się na to zgadzać, a jednak chętnych mam wielu, a ile kasuję klienta za całość wynikową jest to moja słodka tajemnica, lecz znacznie znacznie więcej niż operator.
Pozdrawiam gorąco

sobota, 16 października 2004, 09:18
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Gość mylisz się, poustawiałeś cytaty nieliniowo, ale teraz nie mam czasu tego udowadniać. Montażysta Darek za to ma bardzo dużo racji. Jeśli jest tylko w stanie wprowadzić do swojego montażu po jednej kamerze, to o czym wspominałem wcześniej, a wymaga to nie lada kompetencji a po niektórych operatorach jest wręcz niewykonalne. Wiesz Darku jak to jest z tymi montażami przy czterech zleceniach na tydzień- to nie są montaże, oczywiście nie twierdzę że Ty to uprawiasz sądząc po Twoim podejściu do tematu. Pozdrawiam, jeszcze się odezwę jak będzie trochę czasu. Pozdrowienia dla P. Koziełły i Antosia.
Ps. P. Koziełło myślę że ta drobna poprawka w "czerwonej płachcie na byka" wystarczy.

sobota, 16 października 2004, 11:54
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 126 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 9  Następna strona