Teraz jest czwartek, 20 września 2018, 00:41

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
 Studniówka - Pocztkujacy 
Autor Wiadomość
Bywalec
Bywalec

Post Studniówka - Pocztkujacy
Witam serdecznie drogich kolegów forumowiczów.
Ostatnio baaardzo zaangażowałem się w wideofilmowanie. W szkole razem z moją klasą

przygotowywaliśmy apel na dzień nauczyciela i podałem pomysł by nakręcić życzenia każdej z klas

i później w formie przerywników puścić na apelu. Oczywiście wszyscy byli za. W ten oto sposób

powstały fragmenty filmowe moim zdaniem bardzo ciekawe. Filmy nagrodzono niesamowitymi

brawami a mnie osobiście pogratulował dyrektor! Wiele ucznów zaczepiało mnie na korytarzu i

pytali się jak to robię. Nie piszę tego by się pochwalić tylko dla rozjaśnienia sprawy. Zdarzenie to

pozwoliło mi trochę uwierzyć w siebie. Do nakręcenia filmów używałem kamery Panasonic RX-5 (8

letnia kamera analogowa:)) Zgrywałem to na kompa programem iuvcr kodek PICVideo Codec,

montowałem w UMS 7.0 z efektami Borisa i paroma darmowymi animacjami jakie miałem na

kompie. Zastosowałem tam efekty starego filmu dołożyłem muzyczkę cyrkową filtry audio w sumie

ponad 15 h pracy - wynik 15minutowy film który niejako dał mi sławę w szkole(a ciotka wysyłała

mnie do pracy w telewizji:)). W 2 tygodnie po całej tej imprezie nauczycielka od polskiego

zaproponowała mi żebym zajął się filmowaniem studniówki jej klasy. Filmować oczywiście nie

będę tym "Panasonikiem" tylko ojciec załatwi mi kamere cyfrową Canona od swojego znajomego

który filmuje wesela (nie znam modelu ale dał za nią 18tys.). To nie jest tak że ja tu z motyką na

słońce, mam pewne doświadczenie filmowałem już np. ślub mojego kuzyna. Tylko wiadomo to

było raczej tak na luzie. Robota oczywiście nie charytatywna. I teraz zaczynają się konkretne

pytania:

1. Ile wziąść za taką imprezę oczywiście musi to być tanio ponieważ jestem początkującym w tym

temacie. Myślałem 300 zł + 10 zł za każdą płytę DVD i 10 zł za VHS gdy ktoś bierze DVD+VHS to

15 zł
2. Ile trwają takie filmy ze studniówek??? Co jest ważne by to nakręcić? Jakich błędów unikać?

Czego się spodziewać no i wogóle co tam mi radzicie. Oczywiście przrszukam forum i postaram

się znaleźć odpowiedzi na moje pytania. Ale jeżeli ma ktoś czas to napiszcie.
3. Przyjme każde słowa krytyki tylko bez hamstwa. Wasze wypowiedzi są dla mnie bardzo ważne. Proszę potraktujcie mnie serio.

Co jeszcze mogę dodać? Mój komputer to:
AMD Athlon XP 1700+
na płycie DFI AD77 Infinity
karta graficzna Ge Force 4 MX 440 z tv out (ale gdy bede to miał zgrywać na kasety to pewnie

wstawie Matroxa mojego ojca)
256 RAM DDR 400Mhz <- czyli to co mnie najbardziej boli,
następnie HDD IBM Deskstar 40 GB 7200rpm ,
HDD Samsung 80GB 7200rpm 8MB bufor (wymiatające na RAID-zie)
DVD-Rom Lite-On LTD163
DVD-RW Lite-On SOHW - 1633S

czwartek, 28 października 2004, 20:36
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Podpowiedzi konkretnej chyba nie dostaniesz bo za duzo pisania. Z mojej strony mogę ci doradzić jedno. Obejrzyj sobie kilka nagrań z poprzednich studniówek. Załatw sobie możliwość pokręcenia studniówki która odbywać się będzie wcześniej (o ile bedzie możliwość). Tam na luzie zobaczysz co i jak a przede wszystkim wyczujesz kamerkę. Z dobrą kamerą na szerokie wody lepiej nie wychodź. Może inni ci coś podpowiedzą. Powodzenia życzę.

czwartek, 28 października 2004, 21:44
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Na tym Forum już był ten temat wielokrotnie, w tym dziale. Dla zachęty powiem Ci tylko, że znalazły się tu nawet przykładowe scenariusze: dla studniówki, chrzcin, wesela. Poszukaj, bo mi się jakoś nie chce...

czwartek, 28 października 2004, 23:38
Bywalec
Bywalec

Dzieki!!! :D Scenariusze juz znalazlem a nie malo jest tez innych przydatnych informacji. Dzieki ze potraktowaliscie mnie powaznie

pozdrowionka 8)

piątek, 29 października 2004, 20:17
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ]