Teraz jest sobota, 22 września 2018, 13:12

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
 Problem z chrzcinami:( 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Problem z chrzcinami:(
Mam następujący problem, zobowiązałem się nagrać rodzince chrzciny.
Dysponuje analogowąkamerą jak sie do tego zbrać (jakiś krótki scenariusz co i gdzie nagrać). Chodzi mi o to jak mam to wszystko nagrać kościół i tak dalej... Bo z obróbką będe coś potem kombinował. Dzięki z góry za pomoc i przepraszam za moje głupie pytanie, ale jestem początkujący. :(:(:(:(:(:(:(:(:(:(

środa, 3 listopada 2004, 22:42
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Najlepiej by było jakbyś poszedł do tego kościoła na inne chrzciny i zobaczył jak wygląda taka uroczystość - w którym miejscu stoją rodzice, jak stoi ksiądz, gdzie można stanąć tak by nikomu nie przeszkadzać, a jednocześnie widzieć wszystko, jakie jest oświetlenie. Bez tego bedziesz musiał nieco kombinować w trakcie. A co do scenariusza - nagrywaj wszystko, a potem zmontujesz - najważniejsze są oczywiście pytania do rodziców czy chcą, samo polanie wodą, namaszczenie, nałożenie szatki i parę słów po chrzcie, ale jak nie wiesz co kiedy wypada to nagrywaj ile się da.

środa, 3 listopada 2004, 23:04
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Problem z chrzcinami
To ja jeszcze raz.
Dzięki że mi odpowiedziałeś :), ale mam jeszcze jedno pytanko jaki byś mi proponował podkład muzyczny do chrzcin, i jak kameruje to mam nagrywać twatze i wogule z blirzsza czy raczej z dalsza. Bo zauważyłem że jak kiedyś zgrywałem filmik (nagrywałem co mi popadło w obiektyw i z blirzsza i z dalasz) to te sceny które były blirzej były lepszej jakości niż te co nagrywane były z dalsza. Nie wiem co się dzieje na cyfrówkach bo nie mam takiej kamery, dysponuje sprzętem analogowym.

środa, 3 listopada 2004, 23:27
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Są tacy, którzy robią zbliżenia otwartych paszczy w trakcie jedzenia i to nie o to chodzi raczej. Oba ujęcia (oddalone i zbliżenia) są potrzebne. Operator szkolony ma wpajane szablony filmowania, operator domorosły je sobie wypracowuje. Nie da się tak w jednym poście odpowiedzieć na wszystkie nurtujace cię problemy. Wydaje mi się, że powinieneś zrobić film wg swojego gustu (chyba, że nie masz gustu). Lepiej jednak dla efektu końcowego będzie jak raczej skupisz się na zdjęciach obejmujących grupę ludzi - stabilność obrazu bedzie większa, a i więcej ludzi bedzie zadowolonych że jest nagranych. Poza tym przy zbliżeniach grozi ci, że czegoś nie nagrasz lub kamera będzie latac po całym kościele.

środa, 3 listopada 2004, 23:58
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

no teraz drogi matrixie wiem skąd to pytanie o różne miejsca tego smego tematu, szczerze mówiąc nie wiem jak to się stało

czwartek, 4 listopada 2004, 00:51
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ]