Teraz jest piątek, 14 grudnia 2018, 21:31

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ] 
 Widełki CENOWE usług / ich JAKOŚĆ / LOKALIZACJA 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Widełki CENOWE usług / ich JAKOŚĆ / LOKALIZACJA
Witam wszystkich zajmujących się filmowaniem uroczystości weselnych.
W przyszłym roku kalendarzowym o ile na przeszkodzie nie stanie siła wyższa - zostanę szczęśliwym mężem :) więc zmuszony byłem porozglądać się za obsługą mojego wesela od strony hmmm.... wizualno-pamiątkowej (nie mogę dobrać w tej chwili lepszego określenia),
ale może zacznę od początku...
Przed napisaniem tego posta, przeczytałem kilka wcześniejszych dłuższych "dyskusji" i poznałem poglądy niektórych z Was na klientów i swoją pracę. Na Forum są zarówno rzemieślnicy (lub osoby robiące jaja - patrz VIDEOMAN) jak i prawdziwi pasjonaci, którzy wkładają dużo serca w to co robią i "niestety" dla mnie czyli klienta - cenią też wysoko swoją pracę.
Troszkę przykro mi się robiło jak czytałem o klientach, którzy stanowią "ciemną - disco polową masę", która zwraca uwagę głównie na cenę usług, tandetne efekty i na efektowną wywrotkę podpitej cioci Krysi... mam ochotę jeszcze trochę podywagować, ale w tym poście czas najwyższy zacząć się streszcać ;)
Chociaż nie należę do ludzi bogatych postanowiłem zapłacić ponad dwa razy więcej firmie, która zrobi mi pamiątkę z wesela niż obowiązująca na moim galicyjskim rynku stawka (600-900zł).
Chociaż nie znam się na filmowaniu i profesjonalnej fotografii, i do tej pory ciężko mi było zrozumieć ludzi, którzy oglądają nędzne filmy weselne od kilku dni zmieniłem zdanie na ten temat.
Zobaczyłem zdjęcia i film wysokiej jakości, płynne stabilne kręcenie, harmonijne a przede wszystkim SENSOWNE łączenie ujęć i powiedziałem sobie - trudno - zaciskam pasa ale za to zapłącę. Wiem, że człowiek, który ma pieczę nad wszystkim i który wszystko montuje jest pasjonatem i to mi zagwarantuje, że nie odwali maniany. I jeszcze wiem, że w Warszawce mógłby zafasować za to co robi jeszcze dwa razy więcej niż weźmie ode mnie.
Pozdrawiam wszystkich i proszę o informacje ile w różnych regionach Polski "bierze się" za filmowanie wesel i co wchodzi w zakres świadczonej usługi :idea:

niedziela, 7 listopada 2004, 01:28
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Naprawdę nikt nie przyzna się ile czasu pracuje robiąc wesel
Naprawdę nikt nie przyzna się ile czasu pracuje robiąc wesele i ile mniej wiecej pieniążków za to bierze??? Hej panowie? Tylko filmujecie czy również robicie zdjęcia? A może Ciekawsze będą rekordy. Kto wziął za wesele najwięcej? 1500zł 2000zł a może jeszcze więcej a może piszmy bardziej ogólnie: np. ja za pracę 8h filmowania +20h montażu biorę między 1000 a 1500zł + plener dużo wcześniej w ciekawym miejscu i + odjechany album z ciekawymi zdjęciami....
Śmiało! Ja poważnie chciałbym bardzo się tego dowiedzieć aby porównać do oferty, którą już wybrałem, ale zdaje mi się, że tematy rozpoczęte przez "świeżych" użytkowników są na tym forum ignorowane.... :cry:

wtorek, 9 listopada 2004, 02:02
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

poczekaj kilka dni i dostaniesz odpowiedz. A ceny jakie sa to kazdy kto sie troche interesuje wie. Chcesz u mnie zamowic. Prosze, wielkopolska 1200zl + cena za dvd 200 zl + ew. kopie + ew. dojazd. Jesli chcesz zdjecia robie tylko reportazowe, cena do uzgodnienia. A jak robie? Najlepiej
Nie mam demo, nie pozyczam filmow. Moge wyslac tylko filmy ktore robilem na zamowienie publiczne, prywatnych nie pokazuje, chyba ze u mnie w studio.
Sfilmuje Ci co chcesz, wszystko co filmuje w dniu wesela jest w cenie. Jesli chcesz jakies fabulki lub dodatkowe filmiki - cena do uzgodnienia.

Jak dlugo montuje? Tak by bylo dobrze. Staram sie zmiescic w 2 dniach. Wiekszosc pracy wykonuje na weselu, w montazu to juz tylko ulepszam.

pozdro
Garfild

wtorek, 9 listopada 2004, 02:42
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Nie bardzo rozumiem po co chcesz poznać ceny z innych rejonów naszego cudownego kraju, jeżeli np: w zachodniopomorskiem (bez obrazy!) będą brać po 500 zł to zamówisz takiego wykonawcę? Przeciez drugie tyle będzie kosztował dojazd i nocleg i na to samo Ci wyjdzie. Dobrze, że przed zamówieniem usługi rozeznajesz rynek, ale bardziej bym to zawęził i KONIECZNIE obejrzał różne produkcje, a nie liczył na mniej lub bardziej prawdziwy opis swoich usług przez potencjalnych usługodawców. Ceny z różnych rejonów nijak się mają do tego co oferuje lokalny rynek, bo w zasadzie jesteś zdany na niedaleką okolicę. Swoją drogą sporo było informacji także na tym forum, że właśnie w Galicji ceny są najniższe:).
Pozdrawiam!

wtorek, 9 listopada 2004, 09:59
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
U nas ceny za filmowanie wesela powoli schodzą do 300 zł. Ludziska coraz biedniejsze są i za filmowanie więcej nie dadzą. Poza tym spadają też ceny sprzętu video i ta technika staje się dostępna dla przeciętnego człowieka. Dawniej posiadanie kamery to było coś , a teraz to ma ją sporo osób. W co drugim nowym komputerze nagrywarka DVD - samemu można filny fajne robić. To juz nie te czasy że brało się 1000 zł czy nawet 600 zł za wesele. Teraz tylko masówka się liczy i cięcie kosztów tak żeby klient zobaczył że samemu nie opłaca mu się kombinować.

wtorek, 9 listopada 2004, 13:32
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

jak w co drugim kompie nagrywarka dvd to faktycznie ludzie b biedni :lol:

wtorek, 9 listopada 2004, 14:05
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

videoman: przeciez tu nie chodzi o sprzet, tylko o umiejetnosci. Aparat foto tez kazdy ma, ale zdj. takiego nie zrobi. 300 zl to smiech na sali, 800 zl to smiech na sali. Ja uwazam ze 1000 to minimum i kazdy kto bierze mniej niech wie, ze sam sobie podcina galaz na ktorej siedzi.
300 zl, czyli .... 8 zlotych na godzine, niezle!!!!.
Teraz kup sprzet, na rok minimum 5000zl, hehe, to ile ... 100 wesel na rok ?

echh temat walkowany od lat. No ale jesli ktos robi kiepskie filmy (jeszcze nie widzialem dobrego filmu z wesela) to co ma wiecej brac ;/

Ja nie narzekam, mam cene, mam zlecenia. Mam z tego jakas kase.

Garfild

wtorek, 9 listopada 2004, 17:19
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Garfield - 8 zł na godzine to wcale nie tak źle . Sporo ludzi pracuje za 5 a nawet 3 zł za godzine - to Polska a nie ameryka . Umiejętności nie są takie ważne bo teraz masz full automatyke w każdym aparacie. Wystarczy tylko popatrzeć w okienko ująć i pstryknąć. Mnóstwo ludzi robi tak pamiętki z wakacji bez korzystania z profesjonalnych fotografów - czy ktoś targa ze sobą kamerzyste na wyspy kanaryjskie aby zrobił mu pamiątke ? Poza tym masz teraz cyfrówki. Napykasz 1000 zdjęć i zawsze coś fajnego wybierzesz.
Ja na przykład nosze ze sobą cyfrówke na wesela i pykam zdjęcia . I znowu mam nastepne 300 zł a młodzi oszczędzają na foto. Mysle że raczej to pójdzie w strone masówki i obsługi np. dwóch wesel w ciągu jednego dnia ! Kto nie wytrzyma tej konkurencji to odpadnie więc ćwiczcie już kondyche Panowie!

wtorek, 9 listopada 2004, 17:54
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

chcialbym zobaczyc twoj flm
jestem na 99% pewien ze to jedne z tych wesel, ktore pozniej poprawiam. Za poprawe, czyli ponowny montaz wesela biore jakies 300 - 500zl. Niestety niewiele sie da zrobic, ale mlodzi dadza wszystko by poprawic taka kiszke
Mozesz zrobic 1000zdjec cyfrowka, ja stane obok zrobie 1 i bedzie lepsze niz te wszystkie z twych pamieciach.
To sie nazywa umiejetnosc, wiedza i profesjonalizm.
Za 5 zl. to sie pracuje na promocjach
za 8 zl, to moze ktos by filmowal, ale nie na swoim sprzecie. Ja operatorowi za wesele daje 400zl, ale te filmy sa po prostu dobre
Na rynku jestem sporo latek i jeszcze siedze, ciekawe jak dlugo ty sie utrzymasz, 3, 4 lata ?
Na prawde piszesz spore bzdury, nie chce cie obrazac, ale piszesz banaly.
Jesli zrobienie wesela to jakies 20 000 zl, to sa ludzie, ktorzy zaplaca jakies 2000zl by to miec zarejestrowane dobrze. By miec pamiatke do konca zycia z przyjecia rodzinnego, z ciotami i wogole. A nie film, gdzie widac sufity i podlogi i jedna pania, co sie kamerzyscie spodobala + kiszkowate animacje, ktore po kilku latach sa nie do obejrzenia + muzyka z kaset disco-polo Dlatego moze zacznij robic to pozadnie i bierz normalna kase.
A te filmy z wakacji czesto trafiaja do nas, montazystow i za normalne pieniadze sa obrabiane, bo sprzet, to jakies 30% sukcesu.

Piszesz o 2 weselach w ciagu dnia. Mozna zrobic 5 wesel w ciagu dnia ... zatrudnic ludzi - proste? -

I tak jak pisalem, to ze piszesz ze umiejetnosci nie sa wazne, to sa po prostu bzdury. Automatyka za ciebie kamery nie ustawi.

troche smieszne

Garfild

p.s. a konkurencji Ty nie wytrzymasz, bo co 2-3 lata trzeba kupic nowa kamere, wideo, nagrywarke czy komputer ....

wtorek, 9 listopada 2004, 20:26
Stały bywalec
Stały bywalec

Videoman, musisz robić straszną tandetę, skoro masz taką a nie inną filozofię i wizję naszej branży. Poziom Twoich produkcji, a nie ubóstwo społeczeństwa powoduje, że nikt więcej za takie dzieła Ci nie zapłaci. Nie jesteś żadną konkurencją ani zagrożeniem dla tych, którzy więcej od Ciebie potrafią i robią produkcje na wysokim poziomie. Tacy jak Ty też są pewnie w branży potrzebni, gdyż zaspakajają potrzeby najmniej wymagającego segmentu rynku usług video. Szkoda tylko, że na tym zamierzasz poprzestać i nie chcesz się rozwijać. Poza tym nie widać u Ciebie ambicji bycia coraz lepszym, a szkoda, gdyż trudno oczekiwać, że reszta będzie równała w dół.
Pozdrawiam

wtorek, 9 listopada 2004, 20:33
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

A ja wam coś powiem, po co tak się męczycie komentując te posty
videomana nikt a was nie zuważył że chłopak się cieszy kiedy odpisujecie na każdy jego absurd , to go podnieca jest mu z tym dobrze i kusi was kolejną głupią odpowiedzią. Szkoda pisać

wtorek, 9 listopada 2004, 22:29
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

ja kolegi nie znam, a czesto odpisuje, bo ile mozna montowac ;-)
Trzeba sie jakos ....

fakt, ze pomocy tak szybko nie uzyska. Czesto pomagam innym wideofilmowca (face to face), ale mam tylko 1 warunek kiedy pomagam cena ktora nie rujnuje rynek wideofilmowania

pozdr.
Garf

wtorek, 9 listopada 2004, 22:39
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
chcesz w godzinke miec 10 odpowiedzi ?
poczekaj kilka dni i dostaniesz odpowiedz. A ceny jakie sa to kazdy kto sie troche interesuje wie. Chcesz u mnie zamowic. Prosze, wielkopolska 1200zl + cena za dvd 200 zl + ew. kopie + ew. dojazd. Jesli chcesz zdjecia robie tylko reportazowe, cena do uzgodnienia. A jak robie? Najlepiej
Garfild

Dzięki wielkie Garfild więc jeżeli na Podkarpaciu cena wacha się od 800zł (filmowanie + zdjęcia) do 1700zł (czyli tyle ile ja zapłace) to w Wielkopolsce mamy jakieś 1500zł, no spoko ale ciekawy jestem jak jest w wielkich miastach np. w Warszawce. Podobno tam wszystko kosztuje dwa razy więcej....

środa, 10 listopada 2004, 02:41
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

no cóż, jestem z tzw. warszawki i ceny tak jak wszędzie są tu różne z tym że na pewno jest tu więcej młodych ludzi z dorobkiem, ja np. nie filmuję typowych wesel z każdego ogłoszenia robię to tylko dla znajomych lub z ich polecenia czyli podobał się komuś mój reportaż ze ślubu i chciałby mieć podobny proszę bardzo ale muszę wiedzieć kto mnie polecił a co do cen to nie robię poniżej 1000 złotych zazwyczaj śluby które robiłem były to śluby dość wystawne i cena wynosiła 1500 zł za 2x vhs + DVD do 100 min. max. Nie zdarzyło mi się aby ktoś chciał dłuższe, czas na montaż zazwyczaj 2 tyg. ponieważ muszę złapać koncept aby nikt nie miał tak samo zrobionej czołówki, czy choćby nawet zabawy, a po zatym pracuję na etacie i "rzeźbię" w domu po pracy.Nie jest to może suma powalająca ale dięki temu jak dotąd nikt nie odmówił, nikt nie narzekał, i od czasu do czasu rodziny czy przyjaciele byłych młodych dzwonią.Osobiście nie lubię robić wesel bo nic się tam nie dzieje i nie zmienia,wolę jakieś prace dla firm turnieje sportowe pikniki czy inne bardziej zaskakujące pomysły bo to coś innego co urozmaica moją robotę i czasami można zarobić dużo więcej.
Ale tak naprawdę to pryszcz w porównaniu z tym co biorą tzw. DJ-e, za wieczór weselny, facet gra od momentu przyjścia młodych z kościoła do powiedzmy 6 rano, zwija sprzęt i po bólu a bierze... od 2 tyś w górę i inaczej nie chce gadać, za sylwestra w hotelu 10 tyś i ma robotę co rok
i co wy na to? Pozdrowienia

środa, 10 listopada 2004, 16:31
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ]