Teraz jest poniedziałek, 19 listopada 2018, 05:53

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
 konfiguracja sprzętowa do płynnej pracy z Pinnacle 22 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post konfiguracja sprzętowa do płynnej pracy z Pinnacle 22
dzień dobry. mam problem z płynnym odtwarzaniem i płynną pracą na lini czasu w programie Pinnacle studio 22. Pliki sa w formacie 2.7 k jako mp4. Po wrzuceniu na linie czasu pliki nie chca sie płynnie przewijać a ich obróbka czyli przycinanie, dodawanie przejśc lub efektów itd. to zżeracz czasu, ktory czesto doprowadza do zwisu całego projektu. Wydaje mi sie , że to wina osprzętu , który jest za slaby. Podaję konfigurację

proc - Ryzen 5 1600
grafika - GTX 1050 Ti.
pamięć - 16 giga
dysk - 120 ssd na system
dysk - SSD PLEXTOR M8Pe(G) M.2 2280 256GB PX-256M8PeG na rendering
płyta - asus prime x370 pro
zasilacz BQ 600 wat
Windows 10

Nie zależy mi na szybkim renderowaniu ponieważ mam czas. Zależy mi na płynnym użytkowaniu programu w czasie rzeczywistym czyli zależ mi na płynnym montażu. Dodam , że odejście od Ryzena jest niemożliwe.
jakie części komputera w kolejności pownienem zmienić na lepsze aby to było możliwe

Liczę na pomoc i życzliwość kolegów. Arek

piątek, 9 listopada 2018, 00:52
Moderator
Moderator

Post Re: konfiguracja sprzętowa do płynnej pracy
Przeniosłem pytanie do działu Pinnacle Studio. Drugie to samo pytanie usunąłem.

W temacie pytania to proponuję sprzęt zostawić w spokoju. Pinnacle ma taką urodę, ze pliki które montujesz, a pochodzą najczęściej z Go Pro, przycinają. Tak, wiem ze konwersja odbiera trochę jakości, ale tu bym zaryzykował. Te które masz jako materiał źródłowy, zamień na coś, co Pinnacle "lubi". Zrobisz to w miarę dowolnym konwerterze.
Spróbuj na krótkim, kilkuminutowym fragmencie. Jak nie dasz rady, razem przyjrzymy się - co to konkretnie, te pliki z kamery.
W zależności jakie pliki otrzymujesz tak na prawdę z kemery, wypróbuj:
http://www.pazera-software.pl/products/mp4-to-avi-converter/
albo
https://gopro.com/help/articles/how_to/how-to-convert-gopro-hevc-videos-to-h-264-using-handbrake
lub dowolny inny konwerter. Są darmowe do zainstalowania w komputerze, sa online...

piątek, 9 listopada 2018, 10:20
Moderator
Moderator

Post Re: konfiguracja sprzętowa do płynnej pracy
Po zainstalowaniu Pinnacle 22,0 przy pierwszym uruchomieniu zgłasza się poprawka Patch_22.1.0 . Poprawkę tą należy obowiązkowo zainstalować .
Naprawia ona pracę z efektami HFX oraz RTFx ( ale nie do końca się to udało ) .
Zgłosiłem problem do Pomocy technicznej i na facebook .
Odpowiedzi otrzymane były podobne :
Witam

Mamy świadomość opisanych błędów i aktualnie pracujemy nad wypuszczeniem poprawki naprawiające działanie wymienionych funkcji.

Pozdrawiam
Corel.com

Pisząc krótko > proszę zgłosić swoje problemy do Pomocy technicznej wchodząc w Pinnacle ikonkę "?" "Pomoc Techniczna online" odpowiedź otrzymujemy w ciągu 24 godz. lub na facebook otrzymałem po 15min.

p.s. w odpowiedzi > Pliki sa w formacie 2.7 k jako mp4
ważna jest cała reszta opisu tego pliku , bo może Pinnacle prawidłowo odtwarza ten plik w tych ustawieniach projektu .
W opisie kamerek sportowych jest napisane też co jest prawdą , a co marzeniem producenta i zgadza się tylko rozdzielczość .

piątek, 9 listopada 2018, 11:55
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ]