Teraz jest piątek, 18 października 2019, 08:37

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
 Komputer do wideo i grafiki 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Re: Komputer do wideo i grafiki
AMD Ryzen 5 3600
ASRock B450M Pro4
Sapphire Radeon RX 570 PULSE 8GB GDDR5
Crucial 16GB 3000MHz Ballistix Sport LT Gray CL15 (2x8GB
Plextor 1TB M.2 PCIe NVMe M8SeG
be quiet! Pure Power 11 500W 80 Plus Gold
SilentiumPC Signum SG1
Microsoft Windows 10 Home PL 32/64bit BOX USB

Skończyło się na takim zestawie.

czwartek, 26 września 2019, 00:39
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Czyli wybrałeś procek, który nijak ma się do Adobe.

Edit.
Jako posiadacz AMD muszę ze smutkiem przyznać, że obecnie platforma boryka się ze sporą ilością błędów. W większości przypadków odpowiada za to niedopracowany BIOS szczególnie na płytach z B450 a ty taką wybrałeś. Możesz spotkać się z problematycznym botowaniem, błędami BSOD, problemami z prawidłowym działaniem profilu XMP. Wyjściem jest tu zakup płyty z x570 jednak cenowo to już inna bajka ale też nie daje gwarancji, że wszystko będzie działać jak należy. Takim pośrednim rozwiązaniem "problemów" przy zakupie płyt z B450 jest wybór płyty od początku przystosowanej pod prcoki 3000 np. MSI B450 GAMING PLUS MAX. Nie potrzeba aktualizacji BIOSU.

Nie wiem jak wygląda BIOS w twojej płycie ASRock B450M Pro4. Jeżeli jest konieczność zainstalowania najnowszego do 3600 to bez procesora z poprzedniej generacji tego nie zrobisz. Miej to na uwadze i jeżeli jest taka możliwość to zleć wgranie biosu w sklepie, w którym kupujesz. Kosztuje to parę złotych a zaoszczędzi ci wiele nerwów.

Nie piszę tego by cię straszyć ale mnie jak i innych użytkowników nowej platformy AMD spotkały takie przygody. Osobiście niepotrzebnie poleciłem ci na poprzedniej stronie ten procesor jednak na moje usprawiedliwienie jest fakt, że jednak do Adobe sugerowałem Intela.

No cóż. Sam zachłysnąłem się nowym AMD i ogólnie procek daje radę ale obecnie jako cała platforma pozostawia sporo do życzenia.

czwartek, 26 września 2019, 11:39
Moderator
Moderator

fransua napisał(a):
Osobiście niepotrzebnie poleciłem ci...

Może właśnie nie? To lepszy procesor od Intela oznaczonego literką F, czyli bez integry, a tylko taki wchodził w grę na razie z powodu ceny.
Ogólnie jest postęp w porównaniu do pierwotnego zestawu z pierwszego postu w wątku.

czwartek, 26 września 2019, 12:42
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2