Teraz jest środa, 8 lipca 2020, 00:21

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
 INtel or AMD 
Autor Wiadomość
Bywalec
Bywalec

Post INtel or AMD
Cześć, składam komp do video, od zera. Całe życie miałem intele i w ostatnim sprzęcie też był it ale to ma już z 5 lat i dychawiczne się zrobiło. Patrząc na obecne ceny i możliwości zaczynam się zastanawiać nad płytą i procem AMD. Taki ryzen 9 3900x wychodzi mi szybciej i taniej niż i9-9900 (taki pułap cenowy mam na proca). Pytanie jak amd radzi sobie w pakiecie adobe i sprzętowym wsparciu h.265 (materiał z DJI). GPU będzie nvidii. Warto pchać się w AMD dla oszczędności i ogólne lepszej wydajności? Z innego softu to LR i Fotoszop tylko.

piątek, 5 czerwca 2020, 18:53
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: INtel or AMD
Mieliśmy na forum całkiem niedawno większą dyskusję na ten temat - odszukaj. Wyjaśniałem tam dlaczego pliki z DJI są nietypowe i sprawiają kłopoty.
W skrócie to: Adobe rekomenduje ciągle wyłącznie proce intela z mocną grafiką wbudowaną. Stąd sensownych danych dla AMD jak na lekarstwo. A zwłaszcza w tak szczególnym przypadku jak DJI. Jeśli chcesz być testerem to oczywiście Twój wybór.
Premiera, jak każdy inny program montażowy kierowany do profesjonalistów, jest tworzona do pracy na intermediatach czyli kodekach produkcyjnych. Natywna obsługa formatów konsumenckich czy dystrybucyjnych jest miłym kwiatkiem do kożucha. Nie zawsze to działa poprawnie, dlatego wszystkie zaawansowane edytory wyposażone są w możliwość tworzenia i pracy na plikach proxy. Więc montować da się zawsze, reszta to już indywidualny wybór workflow, czyli systemu pracy.

sobota, 6 czerwca 2020, 13:05
Bywalec
Bywalec

Doczytałem, będzie Intel :)

niedziela, 7 czerwca 2020, 22:25
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Szkoda, że nie chcesz być królikiem doświadczalnym, bo to AMD co chwilę kogoś kusi ceną. :lol: Ale na pewno support Adobe nie będzie miał pretekstu, żeby Cię zbyć. Co nie znaczy, że jest on jakiś super pomocny. :)

Życzę spokojnej pracy na nowej maszynce.

poniedziałek, 8 czerwca 2020, 00:26
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Ja tam na AMD nie narzekam :)

poniedziałek, 8 czerwca 2020, 00:45
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ]