Teraz jest sobota, 26 września 2020, 00:52

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 44 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
 Brak płynności przy odtwarzaniu filmów 4k - throttling. 
Autor Wiadomość
Stały bywalec
Stały bywalec

Post Re: Brak płynności przy odtwarzaniu filmów 4k - throttling.
fransua napisał(a):
Dziwię się xGrzesiowi, że sam nie widzi niepokojących temperatur na swoim nagraniu. Temperatura ok 90°C jest niedopuszczalna przy zwykłym odtwarzaniu. Zakładam, że nawet jak laptop "nic" nie robi temperatury są wysokie ale przy patrzeniu na pulpit przycięć nie będzie widać. To jest laptop typowo wystawowy.

Przecież napisałem, że zgłosiłem do serwisu problem wysokiej temperatury zaraz po zakupie ale serwis stwierdził, że 100 stopni jest akceptowalne przez producenta.

środa, 8 lipca 2020, 18:08
Stały bywalec
Stały bywalec

kotin napisał(a):
XGrzesX napisał(a):
a mógłbyś napisać które parametry wskazują na throttling ? Taktowanie procesora nie jest w tym przypadku obniżone...

Przepraszam Cię, ale chyba zupełnie nie czytasz tego, co się do Ciebie pisze. Na prawdę nie widzisz taktowania procesora? Zobacz na poprzedniej stronie. Pierwszy post Posiwiałego. Ostatni rysunek. Na zielono skacze temperatura, na niebiesko taktowanie procesora.

Throttling w czystej postaci, a to wykres z testu takiego samego laptopa co masz.
Jak tak skacze taktowanie CPU, (a pewnie inne elementy tez tak mają, a w dodatku nie w tym samym rytmie), to się dziwisz że raz widzisz 50 klatek na sekundę a raz 5?

Przepraszam, ale mi zależy na diagnozie dotyczącej mojego komputera. Powołujesz się na jakiś wykres temperatury i taktowania ściągnięty z internetu. A mi chodzi o mój przypadek. Na filmie który zamieściłem nie widać gwałtownych wahań taktowania, takich jakie mają miejsce na zamieszonym wykresie.

środa, 8 lipca 2020, 18:13
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Widać przycinki więc są spadki na CPU. HWinfo widocznie ma wolne odświeżanie wyników i dla tego wydaje ci się, że wszystko jest w porządku.

środa, 8 lipca 2020, 19:59
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Grzegorzu, jesteś dociekliwy. To dobrze i w niczym mi nie przeszkadza.
Ale jak większość fachowców jestem leniwy w tym sensie, że nie przepadam za robotą, która nie ma sensu.
Przekonaj mnie jakoś, że Twój egzemplarz laptopa różni się czymś na tyle istotnym od wszystkich pozostałych w tym modelu, że pod względem termicznym może się inaczej zachowywać. Czy ma inne chłodzenie? Inną obudowę? Inne CPU, GPU, Chipset i tak dalej?

środa, 8 lipca 2020, 20:34
Stały bywalec
Stały bywalec

Nie wiem, czy to może być jakąś wskazówką ale zauważyłem, że brak płynności nie występuje przy odtwarzaniu za pomocą Windows Media Player. Jak odtwarzam za pomocą innych np. PotPlayer, VLC to wtedy jest szarpanie. Niestety muszę korzystać z innych niż Windows Media Player po potrzebne mi jest możliwość wyświetlania parametrów lotu podczas odtwarzania.

niedziela, 19 lipca 2020, 12:38
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Możesz podwiesić do ściągnięcia 2-3 pliki z takimi parametrami jak nagrywasz? Mam jakieś pliki z DJI, ale nie wiem czy odpowiednie. U mnie one chodzą płynnie w Pot na bardzo słabym sprzęcie. Masz w tym lapku Win 10? Bo widzę, że Pot Player nie ma na ten system atestu. Z tym że to nie jest trop, bo w innych playerkach też Ci przycina.

czwartek, 23 lipca 2020, 23:21
Stały bywalec
Stały bywalec

Pod poniższym linkiem są dwa przykładowe video z drona. Są to filmiki na których najbardziej widać brak płynności z racji szybko zmieniającego się obrazu:

https://drive.google.com/drive/folders/ ... sp=sharing

Brak płynności występuje we wszystkich programach za wyjątkiem Windows Media Player na którym jest OK.

czwartek, 30 lipca 2020, 22:21
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Sprawdziłem na AllPlayer i działa prawidłowo.
Cytuj:
Są to filmiki na których najbardziej widać brak płynności z racji szybko zmieniającego się obrazu

By uściślić. Obraz jest w 29 k/s. Charakterystyka obrazu jest adekwatna dla klatkażu. Zawsze będzie mniej "płynna" niż np 60 k/s.

piątek, 31 lipca 2020, 12:12
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Sprawdziłem na AllPlayer i działa prawidłowo.
Cytuj:
Są to filmiki na których najbardziej widać brak płynności z racji szybko zmieniającego się obrazu

By uściślić. Obraz jest w 29 k/s. Charakterystyka obrazu jest adekwatna dla klatkażu. Zawsze będzie mniej "płynna" niż np 60 k/s.

piątek, 31 lipca 2020, 12:12
Stały bywalec
Stały bywalec

Ja wiem co mozna oczekiwać od klatkazi 29 kl/s. Chodzi mi o to ze te filmy odtwarzane na TV są plynnie a na kompie w odtwarzaczach innych niż Windows Media Player już nie.

piątek, 31 lipca 2020, 18:05
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Z ciekawości zapytam jak wygląda w trakcie odtwarzania użycie RAM? Materiał tkwi na dysku systemowym z partycją czy zewnętrznym? Sam się teraz męczę z 4K. Mam do edycji materiał kręcony w HEIC, działam na Fujitsu Celsius a materiał podaję z ultra szybkiego dysku Plextor na PCIex. Z tego co widzę to przy odtwarzaniu pracuje mi wyłącznie procek - 100% więc chyba zabrnę w zakup 2giego E5 + kolejne 64 Gb Ram. Przy MP4 4K mocno jechało po RAM 32Gb żarło na 100% do tego stopnia, że potrafiło zwiesić AP. Po zwiększeniu na 64 GB nie ma już problemu. Sprawdź więc jak wygląda syt. z RAM.

wtorek, 15 września 2020, 21:46
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

A ja Ciebie, screwer, z ciekawości zapytam - bo taki sprzęt to rzadkość.
Który to Celsius, 940-stka? Jaka GPU?
Która wersja Premierki, i jeśli nie najnowsza, to jaki Win?

Generalnie, to że zajeżdżasz proca to normalne, Xeony nie dają wsparcia sprzętowego w dekodowaniu HEVC. Dołożenie rdzeni i RAM jest tu dobrym pomysłem.

wtorek, 15 września 2020, 22:43
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Rzadkość bo ludziska składają na gamingach zamiast się nie męczyć. Przytachałem to ze sobą z USA ale aktualnie jest sprzęt już po mocnym modzie. To Celsius R970, przyjechał z 2 procesorami E-5 2630 V3 w towarzystwie 16Gb RAM na procka (czyli 32 w sumie) i Quaddro K5000. Bezproblemowo to śmigało w HD, 4K też żarło w MP4 jak głupie. Oryginalnie dyski pod AP i AE były w całości SSD sata czyli systemowy, scratch, temp. i renderowy oddzielnie SSD. Aktualnie po modzie: Ram to już po 32 GB na procka czyli 64, SSD Sata system oraz źródło zastąpiony Plextorami M9PE na PCIex, natomiast grafika zastąpiona na RX5700. Własnie w tej chwili zamówiłem na wymiankę 2x Intel Xeon E5-2695 v3 + kolejne 64 Gb Ram. Zobaczę co z tego wyjdzie :-) Minus jest taki, że to objętościowo 2x Mac Pro, do tego waży jak czołg no i nie jest to w PL "profi". Siedząc w ATM na montażowni pracowałem na podobnych konfiguracjach w wydaniu Dell-a oraz IBM i szczerze mówiąc to złego słowa nie mogę napisać.

wtorek, 15 września 2020, 23:17
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Dzięki za info z "pierwszej ręki". Miałem na myśli właśnie stacje robocze, w Polsce dominują HP i Dell, z Fujitsu miałem styczność raz i poza Polską.
Konfigi "giercowe"' to inna bajka, choć Adobe wkłada spory wysiłek programistyczny by się w nie wpasować. I trzeba przyznać, że coraz lepiej to im wychodzi.
Życzę Ci bezproblemowej pracy na Twojej maszynce!

czwartek, 17 września 2020, 00:16
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 44 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3