Teraz jest poniedziałek, 23 listopada 2020, 18:59

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 
 restart kompa przy przechwytywaniu 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post restart kompa przy przechwytywaniu
Podczas przechwytywania filmu z kamery przez kartę FireWire po kilku minutach zgrywnia system zawiesza się lub nasępuje restart kompa.
Formatowałem dysk i instalowałem sytem(Win XP+SP1) od nowa lecz problem mimo to nie zniknął. Nie wiem co może być tego przyczyną, czy słaby zasilacz, czy może jest to wina innego podzespołu. Prosze o pomoc!

poniedziałek, 20 grudnia 2004, 16:49
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Nie napisałeś, czy system sam się resetuje po zawieszeniu, czy Ty to robisz. Jeszcze jedna wskazówka by się przydała: czy są znane Ci przypadki zawieszenia się kompa w innych aplikacjach?
Na początek proponowałbym odinstalować SP1.
Może być jednak tutaj przyczyna techniczne np. uszkodzona karta 1394, źle włożona do gniazda PCI, uszkodzony przewód, itp.
Myślę, że to nie zasilacz.
Mariusz

poniedziałek, 20 grudnia 2004, 20:41
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Nie napisałeś, czy system sam się resetuje po zawieszeniu, czy Ty to robisz.
Mariusz

A mnie się wydaje że klega Gość napisał wyraźnie że system sie wiesza lub restartuje. Sp1 nie jest tu problemem.

Pozdrawiam

poniedziałek, 20 grudnia 2004, 21:39
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Po zgraniu kilku minut filmu koputer sam się rastartuje ew. jeśli nie nastąpi restart system zawiesza sie. W innych aplikacjach nie miałem podobnych problemów, komputer zachowuje się stabilnie nawet podczas wielogodzinnego grania w gry.
Kiedy zwiększylem nieznacznie taktowanie szyny na płycie głównej(Abit VT7) ze 100 na 111 co jest równoznaczne z nadtaktowaniem procesora(Celeron 2.4)z 2400 na ok.2650 MHz zauważyłem, że system stracił stabilność. Czy może to mieć jakiś związek z moim wcześniejszym problemem? Na przykład świadczyć o niestabilności płyty przez co uniemożliwione jest przechwytywanie filmów.
(Filmy zgrywalem przy normalnych częstotliwościach szyny i procesora)

poniedziałek, 20 grudnia 2004, 21:50
Stały bywalec
Stały bywalec

Ciężko jest cokolwiek stwierdzić nie mając takiej samej konfiguracji. Dlatego do rozwiązania musisz dojść sam. Proponowałbym upewnić się najpierw czy to nie wina oprogramowania. Nie napisaleś jakim programem przechwytujesz. Może powinieneś spróbować innym. Spróbuj także przechwytywać na czystym systemie bez dodatkowych zbędnych aplikacji tylko z samym programikiem do przechwytywania.
Jeżeli ustalisz, że to nie wina oprogramowania musisz posprawdzać sprzęt. Może konflikt powoduje jakaś dodatkowa karta PCI np telewizyjna. Powyciągaj wszystkie zbędne karty i pozostaw tylko sam kontroler firewire. Jeżeli i to nie pomoże to musisz po kolei sprawdzać poszczególne elementy. Napewno masz jakiegoś znajomego, który ma podobną konfigurację (intela). Próbuj przekladać wszystkie elementy oczywiście po kolei najlepiej zaczynając od grafiki, póżniej pamięci itd. i za każdą wymianą sprawdzać czy problem znikł.
Takie restarty często powodowane są przez niestabilne kości pamięci czy uszkodzoną grafikę także przez słaby zasilacz. Zresztą każdy element komputera może to powodować.
Acha zapomnialem napisać na samym początku powinieneś sprawdzić samą kartę firewire. Może umieść ją w innym kompie i tam sprawdź czy problem występuje. Piszesz, że problem nie występuje w innych aplikacjach, czyli wszystko inne może być sprawne a uszkodzona jest sama karta fire wire.
Pozdrawiam, Grzesiek.

poniedziałek, 20 grudnia 2004, 23:19
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Mialem podobny problem. U mnie jeszcze przed restartem mocno pracowal dysk. Okazalo sie, ze blad wychodzi z procesora. Zanim wymienilem wiatrak na lepszy wymienilem, obnizylem taktowanie. Problem znikl. Jesli nic nie poradzi z porad Gregoriusa sprobuj z tym.

poniedziałek, 20 grudnia 2004, 23:29
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Procesor jest OK. Przy durzym obciążeniu temp. dochodzi max do55 stopni C. RAM testowałem programem MemTest i nie ujawniły się błędy. Nawet przy wielogodzinnym obciążeniu cały system zachowuje się stabilnie.
Kontroler FireWire sprawdzałem na innym komputerze i prawdopodobnie też jest OK. Moje podejżenie spada więc na płytę główną. Jak sprawdzić czy jest słuszne?

piątek, 24 grudnia 2004, 11:13
Bywalec
Bywalec

piątek, 24 grudnia 2004, 13:54
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Mój system plików to Fat na komputerze na którym sprawdzałem Fire Wire też Fat

środa, 29 grudnia 2004, 02:30
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post reset
Nicram napisał(a):
Mój system plików to Fat na komputerze na którym sprawdzałem Fire Wire też Fat

Należy zgrywać małymi porcjami - nie więcej jak po 2Gb.
Najlepiej przejść na NTFS.

czwartek, 30 grudnia 2004, 08:40
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ]