Teraz jest sobota, 19 października 2019, 21:49

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
 Jak najlepiej przesylac obraz z kamery do kompa??Funkcja Web 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Jak najlepiej przesylac obraz z kamery do kompa??Funkcja Web
Witam wszystkich,

Na poczatku powiem, ze nie mam bladego pojecia o tym sprzecie i jest to moj pierwszy post na tym forum, mam nadzieje, ze mi pomozecie.

Mianowicie, stoje przed nastepujacym problemem:
aktualnie uzywam kamery cyfrowej jako kamery internetowej (takie jest jej docelowe przeznaczenie), podłączyłem ja za pomocą kable fire-wire no i jakosc oraz prędkosc jest....taka sobie:( Generalnie kamera potrzebna jest mi do wideo-konferencji w necie i nacisk kłade na jakosc i płynnosc takiego podłączenia.

- czy sa urzadzenia ktore poprawia i przespiesza jakosc takiego obrazu ?
- czy powinienem jakos specjalnie kofigurować komputer ?
- czy znacie jakies programy koputerowe (procz splitcam) które daja mozliwosc rzucania tego samego obrazu z kamery do kilku innych komunikatorów ?

Bede BARDZO wdzieczny, za kazda informacje, która usprawni działanie wideo-konferencji i pomoze mi odpowiedziec na powyższe pytania.

Jezli chodzi o urzadzenia, to musza byc to urzadzenia zewnetrzne, gdyż sprzet którym dysponuje to laptop 2.6Ghz Celeron , 512 ram, karta graf Ati max 64MB, USB 2.0, fire-wire.

Pozdrawiam,
Kuba.

poniedziałek, 28 lutego 2005, 21:24
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Ja rozwieje tylko jedną z Twoich wątpliwości ... Jeżeli nie kompresujesz materiału "w locie", to kamera standardowo przekazuje przez fire wire sygnał PAL w pełnej rozdzielczości DV czyli 720x576 ze stałą kompresją 5:1. Oznacza to że lepszej jakości nie osiągniesz inną drogą - tak więc musisz mieć coś skopane w konfiguracji programu ...

PS. pytanie do innych : może mu chodzi o przeplot ? Czy kamery internetowe "nadają" obraz z przeplotem czy bez ?

wtorek, 1 marca 2005, 10:59
Nowy
Nowy

...szczerze mowiac, to ja sie na tym znam raczej tak sobie....no i z tego co piszesz, pierwszy błąd mam w samym progamie tj "splitcam" , który przechwytuje obraz z kamery i rzuca go potem do danego komunikatora, lub czata, poniewaz z tego co jest napisane, program "splitcam" pokazuje obraz z kamery w rozdzielczosci 352x288.

W taki razie, moze polećcie mi jakiś program do obsługi obrazu, który prechwytuje obraz z kamery i ma jakies możliwości ustawień kntrastu....jasności itd, bo w moim prpgramie iedy zaczynam ruszac suwakami od jasności płynnosc obrazu spada o połowe !!!

z gory dziekuje za pomoc,

Kuba.

ps. i tłumaczcie jak laikowi:))

wtorek, 1 marca 2005, 18:16
Nowy
Nowy

.....panowie, naprawde nikt nie jest w stanie mi pomoc ?????????

czwartek, 3 marca 2005, 11:06
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Ja do wideokonferencji używam Eyeball Chat. http://www.eyeball.com.
Kamera cyfrowa podłączona jest poprzez USB. Okno Preview z ustawieniami.
Płynność ruchu w tym oknie bardzo dobra. Natomiast jeśli chodzi o przesył wideo do drugiej osoby i odbiór pozostawiają wiele do życzenia "ruchy poklatkowe".
Narazie nie miałem czasu bardziej zgłębić ten temat.
Pozdrawiam.

czwartek, 3 marca 2005, 11:19
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ]