Teraz jest poniedziałek, 30 listopada 2020, 19:00

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
 Czy moj dysk podoła ???? Chodzi o szybkosc zapisu i odczytu 
Autor Wiadomość
Bywalec
Bywalec

Post Czy moj dysk podoła ???? Chodzi o szybkosc zapisu i odczytu
Witam Was...mowie od razu..jak narazie posiadam stary dysk 8GB 5400 obr...czytalem na forum ze do poprawnego zrzucenia materialu przez FireWire potrzeba transferu 3,5 MB/s...otóz zrobilem sobie maly tesccik w porgramie Sandra i wyniki są takie ( uprzerzadzam ze test byl robiony w wlaczonych antivirusem w tle, dzialajacym gg , oraz masą niepotrzebnych programów, dysk pracuje w trybie UDMA 33 ) jego wyniki są następujące
Buffered Read 24 MB/s
Seguental Read 14 MB/s
Random Read 5 MB/s
Buffered Write 6MB/s
Sequental write 7 MB/s
Random Write 4MB/s

Average Acces Time 9ms

Czy te "osiągi wystarczą" do nie gubienia klatek ??? iI JESZCZE jedna rzec..zamierzam kupic nowy dysk firmy Maxtor 80 GB , 7200 obr , 8 mb cache...czy taki dysk dzialając dalej w standardzie UDMA 33 ( na tyle pozwala plyta gl. ) bedzie mial "lepsze osiągi" ??? Czy to wszystkio nie ma sensu, gdyz i tak ograniczy go tryb UDMA 33..Czy nowy dysk w takim trybie dzialania bedzie mial szybszy zapis o odczyt danych ???? Jak wg. was przedstawiają sie wyniki testu w Sandrze ?? Pozdrawiam...

poniedziałek, 7 marca 2005, 18:01
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

1. z wynikow sandry interesuje cie tylko wartosc "random write" - chyba ze bedziesz przed kazdym zgrywaniem materialu defragmentowac dysk. czy twoj jest wystarczajaco szybki? o tym tak naprawde przekonasz sie zgrywajac material. opierajac sie na wynikach sandry mozna przypuszczac ze da rade.
2. nowy dysk bedzie mial lepsze osiagi - udma33 pozwala na max transfer 33MB/s.

wtorek, 8 marca 2005, 09:15
Bywalec
Bywalec

Txh,,,to spoko...a co defragmentacji to bede ją i tak robil przez kazdym zgrywaniem....Ps. czyli moge zalozyc ze nowy dysk jaki kupie bedzie mial transfer rzedu prawie 33 mb/s ??? Pozdro ( Dysk bedzie mial 7200 obrotów, i 8 Mb cache.......Pozdro

wtorek, 8 marca 2005, 11:12
Nowy
Nowy

Jeżeli twoja płyta obsługuje tylko UDMA 33 to powinieneś się zorientować, czy BIOS tej plyty jest w stanie obsłużyć dysk o pojemności 80 GB

środa, 16 marca 2005, 15:38
Nowy
Nowy

Jeżeli twoja płyta obsługuje tylko UDMA 33 to powinieneś się zorientować, czy BIOS tej plyty jest w stanie obsłużyć dysk o pojemności 80 GB

środa, 16 marca 2005, 15:38
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

na ten dysk 8GB (zakładam że jest czysty) zmieścisz około 35 min filmu - pytanie czy jest sens bawić się w mierzenie transferów. Nie wiem jak mierzy Sandra, ale na mój gust nie wartość random write powinna być charakterystyczna, a wartość minimalnej prędkości zapisu ...

środa, 16 marca 2005, 19:44
Bywalec
Bywalec

To znaczy ja wiem ze dysk bedzie do wymiany na duuuuzo wiekszy i szybszy,,,wszystki jednak kreci sie wokol tego czy taki taki jaki mam aktualnie byk by wystarczający do zapisu materialu,,,,calosc rozchodzi sie o to, ze moja plyta obsługuje tryb UDMA 33 , i w takim trybie dzialal by nowy dysk 7200 8mb ktory zamierzam kupic...ciekawi mnie wlasnie to, czy zmiana dysku na nowy,,którego bedzie ograniczal transfer udma 33 poprawi szybkosc zapisu i odczytu danych,,,,,pozdro

czwartek, 17 marca 2005, 11:00
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

nic Ci to nie poprawi - na starym hdd będziesz miał tak jak masz teraz (wcale nie jestem pewien czy Ci nie będzie gubił klatek), a nowy wyciągnie Ci najprawdopodobniej koło 30MB/s w zapisie i odczycie. O ile wogóle płyta obsługuje dyski większe niż 32GB :P

czwartek, 17 marca 2005, 16:18
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ]