Teraz jest sobota, 28 listopada 2020, 06:50

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
 laptop w edycji video 
Autor Wiadomość
Bywalec
Bywalec

Post laptop w edycji video
witam
Co sądzicie o zaprzęganiu laptopów do edycji ? jak się spisują ? mam na myśli laptopy z P4 z zegarem 2.4 czy z 512 ramu podobnie sprawują się jak stacjonarne o podobnych parametrach ( oczywiście laptop nie będzie traktowany tylko pod kątem edycji video 8)
pozdrawiam

sobota, 18 czerwca 2005, 21:36
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Biorąc pod uwagę miejszą wydajność dysku twardego 2,5" (w laptopie) w stosunku do zwykłego 3,5" (w PC), to laptop, mimo, że zegar i RAM będzie miał taki sam jak stacjonarny, to mimo wszystko będzie wolniejszy przy edycji video.

niedziela, 19 czerwca 2005, 01:12
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Tak jak mowisz... hdd w laptokach maja maxymalnie 4200 obrotow/minute.. zawsze mozna dokupic dysk podlaczany pod usb 2.0 7200 .. wtedy to juz prawie stacjonarka.. :)

niedziela, 19 czerwca 2005, 07:51
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Polecam laptopy Eurocom. Na stronie szukamy Mobile Workstations. Mozna w specyfikacji zamowic dwa dyski 60 GB 7200 rpm albo 2 x 100GB ale 5400rpm. Jest to jedyny laptop sensowny do zastosowan video.

niedziela, 19 czerwca 2005, 14:32
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Do edycji video swietnie nadają się notebooki firmy SONY. Mankamentem jest tylko cena ....
Link do całkiem fajnego sprzęciku:

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=53961585

poniedziałek, 20 czerwca 2005, 07:13
Bywalec
Bywalec

Wielkie dzięki za odpowiedzi . Sprawa prędkości dysków to fakt . Miałęm wcześniej stacjonarnego i zostawiłęm sobie dysk w zewnętrznej obudowie combo po USB i 1394. W stacjonarnym często bywało tak że zgrywałem podając do kompa przez port 1394 i zapisywałem materiał na dysku zew. podpiętym przez USB tam zdawało to egzamin mam nadzieję że w laptopie zagra to podobnie.
pozdrawiam

wtorek, 21 czerwca 2005, 07:36
Stały bywalec
Stały bywalec

ja mam gericoma (podobno kicha tak mowia:)) )zaden wypas bo raptrwem 1.4 procek 400 ramu i dysk 30 giga. ale za to mam wszystrkie wejscia i wyjscia;)) lacznie z firewire.
Montowalem na nim juz kilka reklam miedzy innymi skody budvar itp. i powiem wam ze do normlanego prostego montazu takiego jakim sa reklamy ze neima weslenych oprzejsc balonikow i innych to jest idealny pracuje porownywalnuie, zgrywa bez dropow i co najwaznijesze jeszcze mi sie niezawiesil przy montrazu!!!! a ze stacjonarnym bywa roznie;)
i moje zdanie jest takie laptop jest fajny ja chce sie zmontowac prosta rzecz powycinac fragmenty podlzyc muze i do dvd to jest super bo mozna to zrobic wszedzie a z drugiej strony jak montuje cos to nieprzeszkadza mi tak bardzo jak musze chwilke zaczekac zeby przeliczyl mi jakis efekcik;)) to chyba nie jest problem:))
pozdrowionka

wtorek, 21 czerwca 2005, 12:05
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

powiem wam ze do normlanego prostego montazu takiego jakim sa reklamy ze neima weslenych oprzejsc balonikow i innych
To chyba oglądamy inne reklamy, bo tych prostych to jest kilka. Pozostałe to nierzadko zaawansowane kompozycje z duża ilością 3d. No chyba że oglądasz jakieś arabskie tv. :twisted:

Cytuj:
i co najwaznijesze jeszcze mi sie niezawiesil przy montrazu!!!!
Co się odwlecze... :lol:

wtorek, 21 czerwca 2005, 13:19
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ]