Teraz jest poniedziałek, 23 listopada 2020, 18:52

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 
 Notebook. 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Notebook.
Mam zamiar kupić Notebooka doradzcie jaki wybrać do 5000zł,będzie on używany do gier .internet ,filmy,muzyka.Dzieki z gory za pomoc.

środa, 24 sierpnia 2005, 08:07
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Długo się przymierzałem do laptopa, wreszcie jednak kupiłem komputer stacjonarny... Chciałem kupić notebooka własnie do 5 tysięcy. Kilka spełniało moje wymagania. Był fajny Gericom z P IV, niezłą kartą graficzną i 17'' matrycą, ale kosztował 5700. Był też za 5200 Blockbuster, z mocnym Radeonem. Interesowałem się też mocnym California Acces, który kosztował 5001 złotych , z Centrino i Radeonem... Generalnie, zawsze był problem, bo chciałem komputer z co najmniej 80 GB twardzielem, P IV, albo Centrino i Radeonem 9700/X600 albo X700 no i oczywiście DWD-RW. Wbrew pozorom takich modeli jest mało.

Co do montażu na laptopie- znajomi mają Sony VAio, no i są zadowoleni. Ale te modele są droższe, chyba, że ściągniemy je ze Stanów. No i jeszcze jeden problem- brak gwarancji na Polskę, Sony po prostu swoich komputerów w naszym kraju nie rozprowadza.

środa, 24 sierpnia 2005, 10:02
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Montażem i obróbką amatorską zajmuję się na fuijtsu-siemens v7010 (celeron 2,53; RAM 512; Radeon 128MB; HDD 40GB). Obrobiłem kilkanaście filmów z kamery analogowej i kilka z cyfrowej i jak do tej pory nie miałem żadnych problemów. Dodatkowo mam dysk zew 2,5 samsunga 40GB.
Zwróć uwagę aby komp miał wejście firewire jeśli chcesz zgrywać materiał z kamery cyfrowej. Brak wejścia oznacza zakup kontrolera firewire PCMCIA.
Pozdrawiam

środa, 24 sierpnia 2005, 12:52
Nowy
Nowy

Chce tylko oglądać filmy nie zajmuje się montazem.Co myślicie o takim Asus A6K-B004 chyba zdecyduje sie na tego ale moze macie inną propozycje.

czwartek, 25 sierpnia 2005, 08:11
Nowy
Nowy

Post Notobook do obróbki filmów
Hej,

Chciałbym odświeżyć temat, gdyż technika poszła do przodu. Ze względu na ograniczone miejsce w domu chciałbym się pozbyć stacjonarnego kompa i przejść na laptopa na którym chcę zacząć obrabiać filmy, które powoli kręcę.

Czy laptopy w kwotach do 4000 tyś dadzą rady. Mneij więcej miały by takei parametry:

Procesor: Core Duo lub jakiś w ok. 2 Ghz
RAM: 1 GB
Dysk: 120GB
Grafika: min 64 własnego RAM
oczywiście z firewire.

Używałbym głownie Ulead Studio, Adobe Premiere, Pinaclle w najnowszych wersjach.

Czy da rade takie cosik zrobić na takim sprzęcie?

Z góry dzięki za odpowiedzi i ewentualny wskazówki na co zwrócić uwagę.

poniedziałek, 28 maja 2007, 16:09
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

To raczej nie jest forum na takie pytania ;/

poniedziałek, 28 maja 2007, 23:30
Nowy
Nowy

A do czego jest te forum? Nie pytam gdzie kupić ogórki, tylkoz adaje konkretne pytanie z tematyki video-pc. Więc wydaje mi się że pytanie jest jak najbardziej zasadne, tym bardziej , że odobne juz się pokazywały na forum, tylko, że są już nie aktualne

wtorek, 29 maja 2007, 08:46
Nowy
Nowy

Pracuje na laptopie Compaq nx 7400 i powiem że to bardzo dobry sprzęt

wtorek, 29 maja 2007, 19:08
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

... z kiepskiej jakości wyświetlaczem, na którym da się pracować poważniej tylko przy kompletnie zasłoniętych oknach w pomieszczeniu. Poza tym ma tylko 3 złącza USB a to może być czasami o 1 za mało. Reszta bez zarzutu - sam na takim laptopku czasami coś wystrugam w Ediusie. (7400)

Co do rzeczy na które zwrócić uwagę to RAM to podstawa (oprócz procka oczywiście). Dobrze byłoby gdybyś się dowiedział czy zainstalowany w laptopie RAM zajmuje wszystkie banki pamięci - wtedy ewentualne rozszerzenie pamięci będzie kłopotliwe. Grafiką nie zawracaj sobie raczej głowy...

środa, 30 maja 2007, 09:21
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

ma niezłe parametry za całkiem przyzwoite pieniądze ...

środa, 30 maja 2007, 20:39
Nowy
Nowy

Hej. Dzieki za odpowiedzi. Kupiłem ASUSA serii F3F. Core duo x2 1,88, na razie 1 GB ramu. Grafika intela 950. dysk sata 120GB firewire, 4xUSB, TV out, D-SUB, GLAN, WiFi i pełno tam pierdołek. Do tego dysk USB 2.0 seagate 250 GB ( osiągi mnie powaliły transfer 30MB/s!!!!!)

Także jest mile zaskoczony po przesiadce z desktopa, ze można osiągnąc takie wyniki na lapku.

Koszt z dyskiem bez OS 3300zł

sobota, 2 czerwca 2007, 09:21
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ]