Teraz jest wtorek, 24 listopada 2020, 08:37

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 
 Prosze o pomoc specjalistów DV500 DVD 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Prosze o pomoc specjalistów DV500 DVD
Prosze o pomoc specjalistów w doborze konfiguracji sprzętowej komputera z kartą DV500 DVD. Do tej pory pracuje na:

Płyta MSI
Pentium 4 3.0 GHz
512 MB Ram DDR 400 KINGSTONE
DYSKI
SATA 200 i 120
ATA 120 i 120
Karta graficzna ATI 9250
Nagrywarka DVD LITEON
DVD rom liteon
FLOP
WIN XP sp.1
KArta DV500 DVD

montaż adobe premiere 6.5

Mam problemy ze stabilnościa, adobe sie resetuje podczas montażu i liczenia. Doradźcie co zmienić, ewentualnie całkiem nową konfigurację sprzętową. Z góry dzięki, pozdrawiam

czwartek, 1 grudnia 2005, 16:29
Bywalec
Bywalec

Ogólnie nie jest źle z konfiguracją -więcej ramu by jednak nie zaszkodziło (np 1GB). Masz bardzo dużo urządzeń i mocożerny procesor:

- Bardzo możliwe że zasilacz w twojej obudowie jest za słaby (praca komputera jest wtedy niestabilna szczególnie przy "Ciężkich" obliczeniach).
- Dodatkowo najmniejsze wachnięcia sieciowe przy maksymalnie obciążonym zasilaczu doprowadzają do tętnień zasilania przekraczających dopuszczalne normy dla procesora.
- Może napięcie w sieci masz niestabilne (pkt powyżej) dołóż do zestawu UPS (koniecznie z układem AVR - automatycznej regulacji napięcia)

-sprawdź czy procesor się nie przegrzewa

:P a jak już to wszystko sprawdzisz i dalej będzie się wieszało to dopiero początek drogi...

czwartek, 1 grudnia 2005, 18:32
Nowy
Nowy

resetuje sie tylko program czy cały komputer i po jakim czasie od załaczenia zgryw??

czwartek, 1 grudnia 2005, 21:28
Nowy
Nowy

piątek, 2 grudnia 2005, 15:09
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Dawno temu miałem podobny problem. Wymieniłem wentylator procesora na wydajniejszy (procesor pracował na b.wysokich temp.), zdjąłem boczną ściankę obudowy i powiększyłem RAM do 1GB.
AP 6,5 zabiera ponad 380 MB sam z siebie, a gdzie obliczenia?
Od tego czasu upłynęło sporo czasu a ja nie mam przykrych niespodzianek.
Powodzenia. Wszystko będzie OK

piątek, 2 grudnia 2005, 15:45
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Wydaje mi się, że problem nie leży po stronie hardware'u, choć nie pracowałem na w/w karcie.
Jedno co wiem na pewno to to, że AP 6.5 nie jest dedykowany do pracy pod Win XP.
Było to juz wielokrotnie na różnych forach. (problemy ze stabilnościa, znikające projekty itp.) Do wersji 6.5 i wcześniejszych to tylko Win 2000, lub jesli chcesz pozostac przy XP to zdecydowanie AP Pro.

pozdrawiam

piątek, 2 grudnia 2005, 16:55
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

zapomniałem, że DV500 DVD nie współpracuje z AP Pro, więc zostaje Ci tylko przesiadka na WIN 2000

pozdrawiam

piątek, 2 grudnia 2005, 17:09
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

... ja to bym wogóle zaryzykował twierdzenie że to wina Premierka ! ;>

Ale generalnie dobry i mocny zasilacz to podstawa. Zbyt często niedoceniany ...

piątek, 2 grudnia 2005, 17:28
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Jeszcze raz proponuję abyś zrobił tak jak poradziłem. Pracuję od dawna na XP i nie mam problemów. Jeżeli program (AP 6,5) mi się raz na tydzień zawiesi to cud, i tylko dlatego, że zapominam na co jest niezwykle czuły, ale to zupełnie inne zagadnienie. Ja nie strzelam tylko przerobiłem to na własnej skórze. Jeżeli zapytałeś, chciałem pomóc.

piątek, 2 grudnia 2005, 19:08
Bywalec
Bywalec

Post Nie za bardzo mogę się zgodzić z niektórymi przedpiszcami
a mianowicie Premier 6,5 idealnie współpracuje z Windowsem XP Pro SP2 oczywiście na NTFS-ie, na Fat też nie zauważyłem problemów, więc nie ma sensu przechodzić na Win2000. Druga sprawa podstawowa tak jak słyszałeś powyżej to zasilacz. Do takiego konfigu pasuje zakupiś przynajmniej Chieftec`a 420W z aktywnym PFC. Trzecia sprawa to Ram 2x512 to minimum do rozsądnej w miarę komfortowej pracy (sam mam 4x512 oczywiście w dualu).

Nie napisałeś co to za płyta ale MSI to kiepski wybór do zestawu montażowego. Miełem kiedyś z płytami tej marki niemałe problemy z kartami Pinnacle`a. Tak że jakby czasem zasiłka nie pomogła i pamięć oczywiście to zmiana płyty na jakiegoś Asusa p4p800, p4c800 na s478 lub jak masz proca na LGA to odpowiedniki czyli jakieś 915 czy nawet na Intelu 865 ale tylko Asus.

Mam całkiem podobny konfig na Asusie, P4 3,2, 4x 512 Nanya, Ati 9550, 5 dysków 7200 8cache (różne PATA i SATA), zasiłkę Chieftec 420, przewiewną budę Chieftec Midi Tower z dwoma wentylami 80mm z przodu (zasysające) i z tyłu (wywiewające), sterowane diodami termicznymi w zależności od temp wewnątrz ( jest supercicho), dodatkowo jak masz dyski blisko siebie (jak ja) w 3 w kupie (10mm przerwy między nimi) to warto założyć wentylator owiewający dyski też z diodą ma się rozumieć (dyski są letnie nawet w lecie podczas długiej pracy).

Następna sprawa to radiator na procesor P4. Boxowy odpada od razu. Polecam Zalmana 7000CU, lub jakiśodpowiednik Pentagrama (100% miedzi mussss ).

To chyba wszystko. Teraz musi chodzić jak złoto.

U mnie AP 6,5 jeszcze niegdy sięnie zawiesił ani nie zgubił plików jak pisze ktoś powyżej. Jedyne co mi się od zawsze wiesza to jeden filtr z BigFX ale tylko gdybym chciał go podglądnąć trzymając ALT (pewnie jakiś BUG), więc go nigdy nie podglądam bo mam go na stałe ustawionego tak jak potrzebuję.

Masz jakieś pytania to pisz.

piątek, 2 grudnia 2005, 19:17
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

dla mnie to nowość że cokolwiek pracuje IDEALNIE na win SP2 ... dla mnie to jedno wielkie dziadostwo zbyt często powodujące desynchrony np. ... ale i inne niespodziewanki ...

środa, 7 grudnia 2005, 23:35
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ]