Teraz jest sobota, 19 października 2019, 19:24

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
 słabszy Athlon czy szybszy Sempron - a montaż video 
Autor Wiadomość
Stały bywalec
Stały bywalec

Post słabszy Athlon czy szybszy Sempron - a montaż video
Witam

Niedługo mam zamiar kupić Pinnacle Studio 10. I tu pojawia się problem, nie stać mnie na zbytnie rozbudowanie kompa, dlatego jedynym rozsądnym wyborem dla mnie jest procesor Sempron 2600+ - mam zamiar podkręcić go na 2,0 Ghz. Obecnie używam Athlona 1700+ podkręconego na 1,68 Ghz - więcej nie mogę na moich pamięciach. Opłaca się to zmieniać, obawiam się, że ten Athlon będzie za słaby na Studio 10. Co prawda po zmianie procka i płyty będę mógł kupić pamięć 512 MB na DDR - 400Mhz - co chyba też zwiększy wydajność - obecnie DDR na 133Mhz.

JVC GR-DF540E
Sony TRV 125E

piątek, 6 stycznia 2006, 21:46
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Obawiam sie że Studio 10 ma wieksze wymagania .
A i podkrecanie procka przy Pinnacle daje często efekty powstawania zakłucen odtwarzanego obrazu na wyjściu S-VHS.
kazda rozbudowa daje lepszy komfort pracy.

piątek, 6 stycznia 2006, 22:21
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Zamiana tego Antka na Semprona 2,6 to jak dla mnie strata kasy. Dokup pamięć i będziesz śmigał aż miło. Co do Pinnacla to za żadne skarby nie kupiuj 10 (sypie się jak choinka po trzech królach). Jak już chcesz Piannacla to 9- może niezbyt imponujące możliwości ale jest o niebo stabilniejszy.

Pozdrawiam

sobota, 7 stycznia 2006, 00:18
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

dokładnie ... zostań przy tym procku co masz, jeżeli chcesz studio to na dzisiejszy dzień tylko 9 i jak chcesz coś szybciej to zainwestuj w RAM ...

sobota, 7 stycznia 2006, 14:32
Stały bywalec
Stały bywalec

No tak, ale na tą płytę co mam teraz, nie kupię szybkiego Ramu - obsługuje do 2100 - więc wolę i tak nowszą płytę główną kupić, tym bardziej, że kupuje też Windowsa XP OEM - a zgodnie z nową licencją - można wymienić wszystko oprócz płyty głównej - dlatego wolę już mieć coś, co starczy mi na dłużej niż ten mój staroć.

JVC GR-DF540E
Sony TRV 125E

sobota, 7 stycznia 2006, 14:39
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Ja mam kompa ja widać w opisie i powiem Ci że te S10 to mułowato na AMD chodzi choć chwale sobię sprzęt AMD to jednak Stuido piszą że Studio dedykowane jest pod Intela:(, Ale z Twojego opisu sprawy widże że zapewne bedziesz wojował z AMD (płyta główna). Moim zdaniem SEMPRON 2600 będzie jak najbardziej lepszym wyborem wydajniejszy w kodowaniu do mpeg2 wystarczy wejsc na jakąkolwiek stronę z testami procesorów i spojrzeć na testy kodowania plików do mpeg2. Natomiast zapewne odczuje sie małą ilosć podręcznej pamięci L2.

http://www.tomshardware.pl/cpu/20040728 ... html#wideo SEMPRON 2800

http://www.tomshardware.pl/cpu/20030217 ... ts-26.html 1700XP+

Co prawda nie testuja tam akurat modelu S2600 ale mysle ze dużo wolniej tego nie zrobi.

Pozatym Sempron ma zaimplenemtowane dodatkowe instrukcje także to też ma wpływ na szybsze działanie.

Polecam poczytać testy również na http://www.benchmark.pl

Natomiast jesli chodzi o Studio 10 to patch gopni patcha żeby to stabilniej działało ogólnie są z tym produktem problemy, co prawda powloij zaczyna się stabilizować ale uważam że program ze stabilnoscią naprawde ma wielkie problemy i jeśli używałeś 9 przesiądziesz się na 10 to piersze co powiesz to dlaczego ten program się tak wolno uruchamia :):):), a później bedzie czemu on się wywala itd itd. Jestem jakby testerem użytkownikiem tego programu i narazie nei mam pochwał na jego temat :(.
Pod S10 1GBRAMu uważam za minimum sam myśłę o dokupieniu oraz grafika z 128RAM i procesor im szybszy tym lepszy.
Zaletą S10 ma być to że pracuje na silniku LIQUIDA ale jak narazie to chyba jest to problemem (stąd większe możliwości S10)

czwartek, 2 lutego 2006, 02:28
Stały bywalec
Stały bywalec

Zmieniłem na Semprona 2800+, w aplikacjach widzę duży skok szybkości w stosunku do Athlona. Aha, i wybrałem Ulead 8 - super program, małe wymagania systemowe i wygodne robienie DVD - brakuje mi wygodniejszego wycinania małych fragmentów filmu jak w Pinncalu, ale reszta jest tak samo funkcjonalna. W sumie budowanie menu DVD jest znacznie wygodniejsze niż w Pinncale.

JVC GR-DF540E
Sony TRV 125E

czwartek, 2 lutego 2006, 10:05
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ]