Teraz jest środa, 23 października 2019, 15:51

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
 CrystalBrite 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post CrystalBrite
Witam

Chciałbym kupić monitor panoramiczny LCD i ostatnio w sklepie zauwazyłem monitory z technologią CrystalBrite. Obraz na nich miął niebywale lepsze kolory niż na do tej pory spotykanych ekranach LCD. Z tym że chciałem się Was tutaj zapytać czy ta technologia posiada jakieś wady. Czy np wpływa na wzrok, czy wzrok się męczy po jakims czasie. Jestem grafikiem totez monitor posłuży mi bardziej do projektowania niż do zabawy.

Ogólnie mówiąc chciałem się dowiedzieć czy są jakieś mankamenty wynikające podczas uzytkowania tego typu komputerów, na co warto zwrócić uwagę?

czwartek, 6 kwietnia 2006, 17:29
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

"Opisana technologia pozwala wyeliminować migotanie, postrzępione krawędzie oraz smużenie.
Zaawansowana technologia panela CrystalBrite daje zadziwiające rezultaty zapewniając wyrazistość szczegółów oraz realistyczne nasycenie barw."
Tyle teorii, w praktyce testujemy jeden taki panel w pracy i moja uwagę (ocena subiektywna)zwróciła istotna różnica przy oglądaninu DVD-Video, czas reakcji to teoretycznie 8ms, brak wyrażnych smużeń i przede wszystkim stabilny obraz, co na pewno mniej męczy nasze oczy.
EIZO to to nie jest, ale na pewno podnosi standard.
Pozdrawiam

czwartek, 6 kwietnia 2006, 21:07
Nowy
Nowy

Dziękuję za info, jeszcze tylko jedną sprawę chciałem poruszyć, a mianowicie powłoka matrycy. Zauważylem że odbija wszystko wokół jakby patrzeć na lustro, czy to bardzo przeszkadza podczas dłuższej pracy z monitorem?

czwartek, 6 kwietnia 2006, 22:51
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ]