Teraz jest poniedziałek, 30 listopada 2020, 18:48

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
 Ieee 1934 PCI nie wykrywa kamery DV 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Ieee 1934 PCI nie wykrywa kamery DV
Witam! Mam problem z wykryciem kamery przez Firewire.

Otóż, Moje złącze firewire nie chce wykryć podłączonej do niego kamery DV (Sony). Złącze Ieee 1934 PCI jest zupełnie nowe (więc wykluczam wadę sprzętu),jest zainstalowane w PCI, system operacyjny: winXP, SP1, a potem juz SP2. Kamera oczywiscie włączona w trybie otwarzania, kabel z kamery do Ieee podłączony, lecz na tym koniec dobrych wiadomości. Raz udało mi się (jakimś cudem) że winXP wykrył kamerę i skonfigurowałl ją do pracy na złączu Ieee1934 (wtedy miał SP2), lecz po restarcie kompa - klapa, nadal nie działa, po formcie i postawieniu nowego systemu (także winXP) i analogicznej procedurze podłączania nic sie nie dzieje, system "nie widzi" kamery. Probowalem różnych kombinacji, opcje zapory w SP2, protokoły w połaczeniach sieciowych Ieee 1934, lecz wszystko na nic się zdaje. Zauważylem że gdy: po pierwsze - włacze kamere, a potem kompa (kamerawłączona i podłaczona do kompa) to system "nie widzi" także Firewire. Nie wiem czy to ma jakiś związek z tym że nie chce wykryć kamery.

POMOCY !

[ Dodano: Wto Kwi 11, 2006 12:18 am ]
http://forum.swiatobrazu.pl/dv/viewtopic.php?t=15232 - spróbuje ;) Mam nadzieje ze pomoże

poniedziałek, 10 kwietnia 2006, 23:09
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

To, ze karta nowa wcale nie oznacza, ze jest sprawna. Ostatnio zakupilem 5 kart sieciowych. Zadna nie dzialala. Po interwencji w sklepie sprzedawca wysmial mnie, ze chyba nie umiem zainstalowac karty. Jakiez bylo jego zdziwienie, gdy sam je sprawdzil i rzeczywiscie nie dzialaly. Co wiecej na 50 kart, ktore mial w sklepie dzialala tylko jedna! Niestety tanich kart producentowi nie oplaca sie kontrolowac. Testerem jest klient. Jak mu nie bedzie dzialac to mu sie wymieni. Poza tym kamery sony maja bardzo slabe zlacza fire-wire. Bardzo latwo je upalic. Poczytaj forum - pelno zrozpaczonych uzytkownikow kamer tej firmy. Musisz sprawdzic na innym kompie czy zlacze w kamerze dziala. jesli tak to karta do wymiany. Zakladam, ze sterowniki masz zainstalowane prawidlowo.

wtorek, 11 kwietnia 2006, 14:38
Nowy
Nowy

Post winny kabelek
wyjaśniło się .... otóż winny był kabelek, wadliwy dodany był z kartą, wymieniłem na inny i wszystko gra, jedna zasada : żadnych noname ;)

piątek, 14 kwietnia 2006, 18:18
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ]