Teraz jest czwartek, 18 lipca 2019, 07:14

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Jaki dysk do montażu?? 
Autor Wiadomość
Bywalec
Bywalec

Post Jaki dysk do montażu??
witam
nosze sie z zamiarem dokupienia dodatkowego twardziela glownie do zgrywania z DV i VHS, obecnie posiadam dwa Caviary (Western Digital 20 i 120 GB) i wlasnie dysk z tej rodziny bym preferowal (posiadalem Maxtora 80 GB i zepsul sie dokladanie rok i 1 dzien po zakupie, zero wyjmowania, zamontowalem po kupnie i tak sobie siedzial i nagle padl wiec do Matorow mam uraz) mozecie polecic jakies konkretne modele??

pozdrawiam

wtorek, 2 maja 2006, 21:04
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
http://www.wamm.pl/produkt1.php?sid=d27 ... cms_id=246

środa, 3 maja 2006, 00:38
Stały bywalec
Stały bywalec

A czym niby różni się ten dysk od dwóch dysków połączonych w raid oprócz tego że ma 2 lata gwarancji , kiedy dyski pod raid mają spokojnie 3lata. Bo jakos na tej stronce zupełnie nie chcieli się pochwalić liczbami co do parametrów

środa, 3 maja 2006, 22:15
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
tym, że jest mobilny i ma fire wire 800, przez co możesz używać go i w macu i w pececie

[ Dodano: Czw Maj 04, 2006 1:57 am ]
właśnie i jeszcze ważne ;) możesz też używać w laptoku i stacjonarnym kompie

czwartek, 4 maja 2006, 00:26
Stały bywalec
Stały bywalec

No tak tylko że chciałbym zobaczyć ich parametry i cenę w Polsce, bo 360$ przy dziesiejszym kursie $ było by świetną ceną.

czwartek, 4 maja 2006, 13:25
Bywalec
Bywalec

a moze cos bardziej przyziemnego zaproponujecie??
z jakimi dyskami mieliscie problemy, jakie omijac szerokim lukiem, na jakich pracujecie i jestescie zadowoleni?
a jeszcze szybkie pytanko:
czy brac dyski z 8 czy 16 MB cache? czy jest jakas znaczna roznica czy to tylko marketingowe mielenie??

pozdrawiam

sobota, 20 maja 2006, 17:27
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

ja używam takich jak w opisie, będę zmieniał za jakiś czas i kupię 3 x 250 lub 300gb maxtora z kolejkowaniem dwa na sata jeden ata

pozdrawiam

sobota, 20 maja 2006, 19:24
Nowy
Nowy

A mam pytanie odnosnie dyskow - jezeli na system podlacze juz nieco leciwego ale wciaz dobrego Maxtorka 40GB ATA133 7.200 RPM a na material Maxtora 250GB pod SATAII to bedzie to dobre rozwiazanie;> Przynajmniej na kilka miesiecy? Po prostu w ten sposob zaoszczedzilbym w tym momencie troszke pieniedzy. W ogole czy fakt, ze jeden dysk jest ATA a drugi SATA II nie powoduje ogolnego spadku wydajnosci tego drugiego?

Pozdrawiam!

niedziela, 21 maja 2006, 10:45
Nowy
Nowy

Witam kupiłem dysk WD800BB-22DKAO mam go w kieszeni strasznie komp sie muli a wcześniej miałem 20 segate i było wszystko ok.
I na początku jak się komp załaczna to wyskakuje komunikat Secondary IDE channel no 80 conduktor cable installed Pomóżcie prosze arkadius02@o2.pl

niedziela, 21 maja 2006, 12:44
Nowy
Nowy

Arkadius po prostu musisz sobie kupic nowe kabelki IDE - 80 zylowe - pewnie teraz masz 40 zylowe, stare - one nadaja sie tylko do dyskow ATA 33/66.
Wystarczy wpisac w googlach ten blad;-)
BTW - ktos moze pomoze mi z moim problemem odnosnie tego czy Maxtor 40 sie nadaje (2 posty wyzej;-) ).
Pozdrawiam!

niedziela, 21 maja 2006, 14:06
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

genie: to dobry pomysł... ten dysk ma jeden talerz i jest bardzo szybki, używam z powodzeniem do dzisiaj takiego i gdyby nie mała pojemność byłby idealny, ale na backup szykuję coś innego,

pozdrawiam

niedziela, 21 maja 2006, 14:51
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Arkadius po prostu musisz sobie kupic nowe kabelki IDE - 80 zylowe - pewnie teraz masz 40 zylowe, stare - one nadaja sie tylko do dyskow ATA 33/66.
Wystarczy wpisac w googlach ten blad;-)
BTW - ktos moze pomoze mi z moim problemem odnosnie tego czy Maxtor 40 sie nadaje (2 posty wyzej;-) ).
Pozdrawiam!
Moze byc
Odnosnie Maxtorow...
mam w firmie kilka i bardzo rozne z tym doswiadczenia....
Serwerowe maxory sypaly sie jeden za drugim - padaly pary strapingowane jak i ich mirrory i wszystko to w pierwszych tygodniach ich pracy. czyzby przyplynol kontener bubli????!!!! Wymienilismy chyba z 7 sztuk po czym zalozylismy Seagate i wszystko chodzi spokojnie. Dyski serwerowe sa mocno obciazone - pracuja w sieci gigabitowej i przewalane po nich sa duze pliki. Jako dysk backupowy uzywamy RAIDa ... Maxora - takie zewnetrzne rozwiazanie na RAIDzie hardwareowym 600 Giga podpiete po FW800 i te dyski z kolei chodza super.

piątek, 2 czerwca 2006, 22:52
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
zdarzają się pewnie słabe serie tak jak np. seagate barakuda serii 9, które są teraz dziarsko i po cichu wycofywane ze sklepów... padł mi kiedyś caviar 1200mb, do dzisiaj działa quantum 420mb który pamięta jeszcze 486DX4/100MHz :)... więc różnie to bywa

teraz natomiast musiałem rozbudować macierz bo nie mieści mi się materiał na dyskach i kupiłem dwa dyski samsung, o których zawsze miałem słąbą opinię (strasznie padały mi ich cdromy oraz dyski znajomych... ale to było dawno, teraz się zobaczy) mają tę zaletę, że są niby SATA2, ale mają zworkę i da się je odpalić w sata1... z kolejkowaniem w RAID0 spodziewam się niezłego skoku...

pozdro

sobota, 3 czerwca 2006, 13:43
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Używam maxtorów 2 x 300 GB, modele: MaxLine Plus III SATA II 16MB cache.
Sa spięte w RAID 0 na płycie GA-I955X Royal. Na system - leciwy WD 74GB SATA 10.000 rpm. Dodatkowo w kieszeniach aluminiowych firmy Chieftec (polecam !) 2 x 250 GB WD, modele SE-16 z SATA II i 16 MB cache. Nie miałem z dyskami najmniejszych problemów, a są naprawdę wykorzystywane na maxa.
------------------------------------------------
Pentium D 950, 4 x 1 GB DDR2 Patriot 667, GA-i955X Royal, ATI Fire GL V7100

sobota, 3 czerwca 2006, 16:20
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Używam maxtorów 2 x 300 GB, modele: MaxLine Plus III SATA II 16MB cache.
wlasnie te padaly jak kawki.

niedziela, 4 czerwca 2006, 00:42
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona