Teraz jest środa, 16 października 2019, 19:59

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
 After Effects 7.0 a karta OpenGL 2.0 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post After Effects 7.0 a karta OpenGL 2.0
Witam,

Posiadam w komputerze kartę graficzną Matrox Parhelia APVe i używałem jak dotąd After Effecta 6.0. Jutro kurier ma nam do firmy dostarczyć Adobe Production Studio PRO między innym z AE 7.0 pro. Szperając po stronach Adobe trafiłem na informację, że aby w pełni korzystać z dobrodziejstw tego programu należy stosować karty graficzne z OpenGL 2.0 (czego Matrox nie ma). Jest tam wręcz podany spis kart, które w pełni lub częsciowo tym wymaganiom mogą sprostać.

http://www.adobe.com/products/aftereffects/opengl.html

Nie jestem zaawansowany w branży więc proszę Was o odpowiedź na pytanie: Z czym muszę się liczyć korzystając nadal z Matroxa? Czy fakt niewspierania efektów (takich jak "blending modes, adjustment layers, track mattes, accelerated effects, anti-aliasing, 2D motion blur, lights, and shadows") przez kartę odbijać się będzie na jakości preview, czy może długości renderingu?
Wybaczcie jesli moje pytania są laickie, ale traktuję cyfrową edycję zdecydwanie hobbystycznie i nie mam w tym zakresie zbyt dużego doświadczenia. Poza tym zajmujemy się w firmie głównie grafiką 2D i poligrafią, tak też i temat kart nastawionych na 3D jest nam raczej obcy. Nie wiem więc, czy przesiadka na kartę typu NVIDIA ma sens i co dzięki takiej modernizacji sprzętu zyskam.

Pozdrawaim

środa, 7 czerwca 2006, 23:19
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

liczyć się musisz z wolnym przeliczaniem efektów 3d przez GPU...

byłem kiedyś fanem matroxa, fantastyczny tryb wielomonitorowy, jednakże w momencie obliczania czegokolwiek w open gl... coż, martoxy najszybsze nie są

używałem matroxa p750 i zmieniłem na nvidie quadro fx1100, ogromna różnica... :)

czwartek, 8 czerwca 2006, 02:39
Nowy
Nowy

Dziękuję bardzo za pomoc. Zamówiłem NVIDIE Quadro FX 560 (nowy model) duże przyspieszenie za rozsądną cenę :)

piątek, 9 czerwca 2006, 23:30
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ]