Teraz jest poniedziałek, 21 października 2019, 19:47

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
 ile RAM-u cd... 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post ile RAM-u cd...
A jak duża różnica jest w pamięciach DDR1 i DDR2 chodzi mi o wydajność pracy przy obróbce i renderowaniu. Mając procesor AMD mogę przecież użyć tylko DDR 1 czyli czestotliwoisci 400Mhz. Jak dużo większa jest wydajność przy pracy Dual Chanel. Napiszcie jakie macie doświadcienia i wiedze w tym zakresie.________________________________________________________________
Pracuje na Pinnacle Studio 9. Chce włożyć 2x1GB w Dual Chanel (DDR1)
Procek to Athlon 64 3000+

niedziela, 1 października 2006, 16:29
Moderator
Moderator

W Athlonach 64 zauważyłem że dual channel nie ma dużego wpływu na czas renderowania i również mału ma wygodę tworzenia projektu, (porównywałem mój 3400 soket 754 z jednordzeniowym Athlonem 3500 na 939 i wwyniki w praktyce były takie same, nawet z lekką przewagą 3400 ! )

W AMD X2 nie ma dużej różnicy między soketem 939 (DDR) i AM2 (DDR II), więc mając platformę 939, nie warto przechodzić na AM2.

W Intelach - zarówno w Pentium 4, jak i nowych core duo, (najwydajniejszych obecnie), wskazana jest jak najwyższa przepustowośc pamięci.

niedziela, 1 października 2006, 18:01
Nowy
Nowy

a czy jakoś specjalnie trzeba konfigurować kompa do tak dużej pamięci RAM (2x1GB)

niedziela, 1 października 2006, 18:07
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Nic praktycznie nie trzeba konfigurować :) chyba ze tylko w biosie jesli automatycznie sie nie przestawi na dual chanel 8)

niedziela, 1 października 2006, 21:03
Moderator
Moderator

2 GB RAMu nie wymagają żadnej naszej interwencji, w celu jej wykorzystania. Jest co prawda sposób na płynniejsze działanie samego systemu: Uruchom / regedit.exe / [HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\ Control\SessionManager\Memory Management]
i tam wpisujemy wartość 1 w klucz rejestru: DisablePagingExecutive.
W ten sposób część plików będzie stale przechowywana w pamięci RAM, a nie w pliku wymiany. Na programy edycyjne ma to jednak znikomy wpływ. Zobacz stary już poradnik LINK .
PS Ważniejsze jest ustawienie użycia pamięci na system w:
(Mój komputer -> Właściwości-> Zaawansowane -> Ustawienia wydajności),
Dla uzyskania większej przepustowości systemu dysków przy np: przechwycie (oczywiście przy UltraDMA - minimum 5).

niedziela, 1 października 2006, 21:29
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Ja dodam, że przy samej edycji mając 1GB a 2GB można uzyskać płynniejsza pracę programu, sprawniejsze przenoszenie elementów na timeline, ogólnie płynniejsza pracę. Jednak przy przeliczaniu kodowaniu do mpg2 (DVD-VIDEO), jak u przechwytywaniu z kamery na dysk, zysk z posiadania 2GB jest 0%, gdyż w tym momencie prcują przedewszystkim procesor i dyski twarde.

niedziela, 1 października 2006, 22:25
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ]