Teraz jest sobota, 23 stycznia 2021, 19:47

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ] 
 core duo i uzycie procka 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post core duo i uzycie procka
Witam.
Posiadam Intel COre duo 2,8(ga-965p-dq6 +1gb ram) i podczas kompersji do dvd w unlead dvd factory ,
uzycie procesora wynosci tylko 36-50 % .Dlaczego system nie uzywa calego procka tylko sie tak ogranicza.
Dla przykladu 30 min DV przerobil do DVD w 1h czy to normalne??
Czy trzbea jakos specjalnie konfigurowac system pod porgramy typu APremiere i inne do Authoringu DVD aby wykorzystac moc procka??
Pozdrawiam!

wtorek, 14 listopada 2006, 18:18
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Dla przykladu 30 min DV przerobil do DVD w 1h czy to normalne??

Nie...nie powinno tak być....Może Ulead nie posiada możliwości pracy na dwurdzeniowcu i wykrywa do jako pojedyńczego. Zrsztą może się mylę. :?

http://www.tokksa.pl
http://www.tokksa.pl/wild.php
http://www.facebook.com/pages/Tokksa/14 ... 140?v=wall

http://vimeo.com/tokksa
http://vimeo.com/tokksawild/videos

wtorek, 14 listopada 2006, 18:26
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Nic dziwnego. Program nie jest przystosowany do pracy wielowątkowej i korzysta tylko z jednego rdzenia. Poza tym pseudoprogramy uleada zawsze były wyjątkowo wolne.

wtorek, 14 listopada 2006, 18:41
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Nic dziwnego. Program nie jest przystosowany do pracy wielowątkowej i korzysta tylko z jednego rdzenia. Poza tym pseudoprogramy uleada zawsze były wyjątkowo wolne.

A moze zamiast krytykowac to nalezaloby odwiedzic strone producenta? Jest tam patch, ktory pozwala programowi wykorzystac moc procesora dwurdzeniowego. Jak widac firma nie spi i udoskonala swoj produkt. Patch jest dostepny dla videostudio 10 oraz movie factory 5.

http://www.ulead.com/tech/dmf/dmf_ftp.htm

Pozdrawiam i zycze renderingu z szybkoscia blyskawicy! :D

wtorek, 14 listopada 2006, 19:04
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

A co mnie obchodzą jakieś poprawki. Autor tematu chciał poznać przyczynę takiego zachowania procesora/programu to mu ją podałem. W jego a nie moim interesie jest sprawdzenie dostepności poprawek.

wtorek, 14 listopada 2006, 19:19
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Nie goraczkuj sie - moim celem nie bylo Cie obrazic! jesli tak sie stalo to przepraszam. :? Po prostu wydales opinie na temat programu - wedlug mnie niesluszna. Program potrafi wykorzystac wielordzeniowosc procesora i pod tym wzgledem nie jest gorszy od innych - wielokrotnie drozszych.

wtorek, 14 listopada 2006, 19:33
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Nie obrażam sie wcale. Co do mojej opinii, to autor nie podał jaką ma wersję, może jakąś starszą do której nie ma poprawki i wtedy moja opinia jest słuszna :wink:

wtorek, 14 listopada 2006, 20:01
Moderator
Moderator

Program nie jest przystosowany do pracy wielowątkowej i korzysta tylko z jednego rdzenia.

Ulead DVD MovieFactory w wersji 5 plus korzysta już z wielordzeniowości, nawet bez patchy.

-Damian- napisał(a):
Poza tym pseudoprogramy uleada zawsze były wyjątkowo wolne.

Wolne - mam za małą skalę porównawczą żeby wieść z Tobą spór, ale na przykład w niezawodowym montażu szybkość odgrywa drugorzędną rolę.
Ważniejsza jest cena programu (bo nie przynosi on dochodu), jego uniwersalność i intuicyjność interfejsu. Amator ma zwykle mniej czasu na naukę softu, a więcej czasu chciałby poświęcać na treść swojego hobby. Pomijam tu hobbystów rozgryzania funkcji programów, chociaż to też pewnie wesoła gromadka.

EDIT
kkosecki napisał(a):
Czy trzbea jakos specjalnie konfigurowac system pod porgramy typu APremiere i inne do Authoringu DVD aby wykorzystac moc procka??

Potwierdzam że wracanie na stronę producenta programu, to dobry zwyczaj :wink: .

Ostatnio edytowano wtorek, 14 listopada 2006, 20:17 przez kotin, łącznie edytowano 1 raz

wtorek, 14 listopada 2006, 20:12
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Do kkosecki:

Jesli masz starsza wersji movie factory niz 5 to musisz sciagnac najnowsza i tu uwaga:
W wersji trialowej ww poprawka jest zaimplementowana w ulead moviefactory 5 plus. W wersji podstawowej (bez plusa) musisz poprawke zainstalowac. Klopot w tym, ze patcha nie zainstalujesz na triala. Tak wiec albo pelna wersja moviefactory 5 + poprawka albo trial moviefactory 5 plus.

wtorek, 14 listopada 2006, 20:12
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Wolne - mam za małą skalę porównawczą żeby wieść z Tobą spór, ale na przykład w niezawodowym montażu szybkość odgrywa drugorzędną rolę.
Ważniejsza jest cena programu (bo nie przynosi on dochodu), jego uniwersalność i intuicyjność interfejsu.
Tu sie nie zgodze. Nikomu nie che sie czekać na rezultat pracy programu, a zwłaszcza komuś uczącemu się programu. Wiadomo, że na początku dużo rzeczy może nie wychodzić i wtedy nic chyba tak nie irytuje jak długie czekanie na wyrenderowanie kolejnych poprawionych wersji. A jeżeli program jest już wolny, to musi oferowac coś w zamian, a koder mpeg-2 uleada (bo o tym w sumie mowa) niczym szczególnym pod względem jakości sie nie wyróżnia.

wtorek, 14 listopada 2006, 21:01
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Prosze mi podpowiedzieć,jestem przed składaniem komputera na DuoCore E6600.Czy vegas ,ew.A.P -będą w pełni wykorzystywać moc procesora

wtorek, 14 listopada 2006, 21:05
Moderator
Moderator

Tu sie nie zgodze. Nikomu nie che sie czekać na rezultat pracy programu, a zwłaszcza komuś uczącemu się programu. Wiadomo, że na początku dużo rzeczy może nie wychodzić i wtedy nic chyba tak nie irytuje jak długie czekanie na wyrenderowanie kolejnych poprawionych wersji.

Mam bardziej filozoficzne podejście do życia :wink: (i pamiętam dużo wolniejsze procesory).
-Damian- napisał(a):
A jeżeli program jest już wolny, to musi oferowac coś w zamian, a koder mpeg-2 uleada (bo o tym w sumie mowa) niczym szczególnym pod względem jakości sie nie wyróżnia.

Fakt.
glassmen napisał(a):
Prosze mi podpowiedzieć,jestem przed składaniem komputera na DuoCore E6600.Czy vegas ,ew.A.P -będą w pełni wykorzystywać moc procesora

No to jeszcze raz: na stronie producenta programu... naprawdę warto tam zaglądać :!:
EDIT Vegas LINK , opis po polsku, obsługuje.
Premiere LINK

wtorek, 14 listopada 2006, 21:58
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ]