Teraz jest środa, 23 października 2019, 17:51

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
 Jaki duży twardy dysk do płyty MS-6704 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Jaki duży twardy dysk do płyty MS-6704
Mam płytę MSI (MS-6704),na chipsecie intel 845PE (Max2-SR) z aktualnym biosem (najnowszy jest z 2003r), systemem WinXp SP1 i zamierzam do niej kupic większy twadry dysk - samsunga 300GB ATA , ale nigdzie nie moge znaleźć czy ona obsługuje tak duze dyski ATA (nie SATA). Na stronie producenta nic nie znalazłem. Są tam jedynie jakieś stare testy z dyskami 160GB. Czy ktoś ma może o niej takie dane?

Z góry dziękuje za pomoc

ps. ps. Pytanie dodatkowe: jeśli ta płyta ma jakieś ograniczenie, to dotyczy to do jednego dysku, czy w sumie - dodając pojemności dysków ? bo może nie przeszkadzało by gdyby na każdym kanale mieć o maksymalnej obsługiwanej pojemnosci? mam też mozliwość zamontowania dodatkowo kontrolera Promise FastTrak100 TX2 na PCI. Może on rozwiązał by sprawę ograniczeń płyty?? czy wielkość dysków na kontrolerze też bedzie ograniczana przez płytę?

środa, 10 stycznia 2007, 15:44
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
skad Ci sie wzielo ograniczanie pojemnosci dysku przez plyte glowna?
kiedys dawno temu gdy byly plyty nie obslugujace dyskow LBA, to byl wlasciwie klopot, ale mozna bylo zainstalowac programik ktory emulowal przed biosem dysk... i dzialalo nawet kiedys

teraz to co innego testowano z 160gb bo pewnie wiekszych nie bylo, jesli to dysk ATAPI (tak :) to bedzie dzialac, nie kup tylko SATA, bo jego bez zewnetrznego kontrolera nie podlaczysz (jesli sata nie ma)

pozdrawiam

środa, 10 stycznia 2007, 20:52
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ]