Teraz jest niedziela, 17 listopada 2019, 19:04

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Problem przy przegrywaniu filmu kamery na komputer.HELP!! 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Problem przy przegrywaniu filmu kamery na komputer.HELP!!
Witam.Mam taki problem,kupilem karte firewire IEEE 1394 wraz z kablem i jak podlanczam kamere pod kabelek i do tej karty to kamera co prawda jest wykrywana ale problem powstaje gdy chce przegrac film, ustawiam wszystko biore zeby zaczelo sie nagrywac nibyl sie nagrywa i za chwile wyskakuje komunikat ze polaczenie zostalo przerwane :/ i nie chce sie przegrywac dalej.Prosze o jakas rade co moge zrobic w takiej sytuacji.Z gory dziekuje i pozdrawiam.

środa, 18 kwietnia 2007, 21:08
Moderator
Moderator

Na chwilę przed zbiciem się szklanej kuli pokazało mi że zgrywasz na C: gdzie jest już mało miejsca, ale nie jestem pewien czy zdążyłem dobrze zauważyć.
PS Szkoda że się zbiła, używałem jej jak gościu jakiś sie pytał o coś nie podając żadnych informacji. Teraz zamiast rad, to będę mógł co najwyżej jakiś kawał na forum zapodać, albo cuś.

środa, 18 kwietnia 2007, 21:31
Nowy
Nowy

No to sie dowiedzialem :/ czekam na dalsza pomoc ale taka powazna. Slyszalem ze to moze byc przez to ze mam w kompie wlaczonego jakiegos filewire i jak wylacze to moze bedzie sie chcialo przegrac,jak to zrobic.Bardzo prosze o pomoc i pozdrawiam.

czwartek, 19 kwietnia 2007, 07:36
Moderator
Moderator

No to sie dowiedzialem :/ czekam na dalsza pomoc ale taka powazna.

W żartobliwej formie, ale napisałem prawdę. Naprawdę za mało informacji żeby się domyśleć konkretnej przyczyny.
reikeb napisał(a):
Slyszalem ze to moze byc przez to ze mam w kompie wlaczonego jakiegos filewire i jak wylacze to moze bedzie sie chcialo przegrac,jak to zrobic.Bardzo prosze o pomoc i pozdrawiam.

Chodzi o zaporę ogniową? Nie spotkałem się z tym problemem, bo interfejsu firewire nigdy nie chronię firewallem.

czwartek, 19 kwietnia 2007, 08:45
Nowy
Nowy

No to jakie np.chcesz jeszcze informacje to podam.

czwartek, 19 kwietnia 2007, 15:17
Moderator
Moderator

No to jakie np.chcesz jeszcze...

- jaki program
- jaka wersja
- jaki system operacyjny
- jaki komputer
- opisz co robisz dokładniej

No i wyjaśnijmy: To nie ja chcę, tylko jak podasz takie informacje, to jak ktoś będzie wiedział, to pomoże.

czwartek, 19 kwietnia 2007, 15:55
Nowy
Nowy

No to tak program ktorym probowalem zgrac film to Windows Movie Maker , moj system operacyjny to Windows XP Profesional , kompoter : płyta głowna msi neo9 , grafika geforce 7300GT , ram 1GB DDR2 , procek AMD Athlon 64 3000+ AM2 , no i karta firewire ta http://www.allegro.pl/show_item.php?item=180822723 .Opis czynnosci : podlaczam kabel do kamery JVC 530, włanczam ją windows wykrywa i wyskakuje lista programow do uzycia, wibieram windowa movie maker, nastepnie biore zeby zaczelo pobierac obraz z kamery tylko recznie i wybieram jakosc obrazu itp, potem wszystko akceptuje z zaczyna pobierac, komputer tak jakby na chwilke sie przywiesza i wyskakuje komunikat ze urzadzenie zostalo odlaczone.Starczy taki opisik :) teraz czekam na jakies rady.Pozdro.

czwartek, 19 kwietnia 2007, 20:20
Bywalec
Bywalec

czwartek, 19 kwietnia 2007, 21:14
Nowy
Nowy

Nie a myslisz ze to moze byc przez to???Dzisiaj sprobuje i dam znac o postepach.

piątek, 20 kwietnia 2007, 07:01
Bywalec
Bywalec

Spróbować nie zaszkodzi. Warto też sprawdzić czy nie ma nowszych sterowników dla tego FW pod XP i przy okazji zmiany slotu zainstalować te sterowniki (w momencie jak XP o nie poprosi). Czasami warto instalować po Windowsowemu niż cały soft z płyty dostarczonej z urządzeniem.

piątek, 20 kwietnia 2007, 10:19
Moderator
Moderator

...system operacyjny to Windows XP Profesional

Jeżeli masz SP2 w tym windowsie, to zobacz czy zainstalowanie tej poprawki LINK coś zmieni. Jeżeli nie, to zainstaluj tez te z dołu podanej strony, jezeli dalej nic, to będziemy myśleć :wink: .

piątek, 20 kwietnia 2007, 10:59
Nowy
Nowy

zaraz bede kombinowac i napisze czy wasze rady cosik daly mam nadzieje ze dadza :D PS.Ta karta dziala mi bez sterownikow bo nier mialem do niej sterownikow mialem tyko program do sciagania filmow z kamiery i ich obrobki program dodany do niej...

[ Dodano: Pią Kwi 20, 2007 6:05 pm ]
Lipa zmiana gniazd nic nie dala i tak jest tak samo :( nadal jak podlanczam kamere i biore zeby przegrywala to wyskakuje komunikta : "Jedno z urzadzen uzywanych do przechwytywania wideo zostalo odlaczone od komputera.S[raedzi polaczenia urzadzen i sprobuj ponownie" No i co teraz ??? Slucham dalszych propozycji.

piątek, 20 kwietnia 2007, 14:39
Moderator
Moderator

Tu: kliknij na LINK , masz cały podstawowy zestaw poprawek Microsoftu dla interfejsu firewire.

piątek, 20 kwietnia 2007, 17:50
Nowy
Nowy

Eee...jest mały problemik...nie moge ich sciagnac pewnie domyslasz sie dlaczego :) jak by dalo rade sciagnal bys je i wyslal mi na miala mlewndowski16@wp.pl byl bym bardzo wdzieczny.

piątek, 20 kwietnia 2007, 21:03
Bywalec
Bywalec

Skoro tak, to zerknij z ciekawości czy masz wszystkie pliki w katalogu sterowników:

arp1394.sys
1394bus.sys
ohci1394.sys
nic1394.sys
enum1394.sys

sobota, 21 kwietnia 2007, 08:02
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona