Teraz jest wtorek, 15 października 2019, 21:02

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
 firewire 1394 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post firewire 1394
Witam
Jestem nowy na tym forum więc proszę o wyrozumałoś.
Mam problem z przechwyceniem obrazu z kamery Canon MV900 poprzez Firewire 1394 ,próbowałem w programach Nero7 i Ulead DVDMovieMaker 6 i przy próbie przechwytu wyrzuca mi błąd i zamyka program. Jedyny którym mogę przechwycic jest Scenanalyzer jednak wydaje mi się , iż pogarsza on jakośc przechwyconego obrazu.Jeśli ktoś miał podobny problem będę wdzięczny za pomoc. Mój komp to AMD 3200+,GF7600gs,płtya ASUS K8Vse-x, 1Gb Ram. :roll:

poniedziałek, 17 grudnia 2007, 17:25
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Spróbuj systemowym WMM'ekerem. System powimnien wykryć od razu kamerkę, możesz wtedy programowo nią sterować i zgrac video na PC.
pozdrawiam

poniedziałek, 17 grudnia 2007, 23:26
Moderator
Moderator

Jest wiele możliwości takiego zachowania:
1) programy Nero7 i Ulead DVDMovieMaker 6 nie są najlepszymi do przechwytywania video, więc jeśli posiadają taką funkcję pozbawiona będzie ona możliwości jakie w miarę rozwoju okażą się niezbędne;
2) Scenalyzer przez większość userów tego forum uznany jest za najlepszy program do przechwytywania video, więc jeśli wydaje Ci się że pogarsza jakość może to być jedynie złudne widzenie przeplotu objawiające się grzebieniowanymi krawędziami pionowych krawędzi poruszających się w poziomie. Co to jest przeplot wybacz nie napiszę (...)
3) Twój system plików twardego dysku może być jako FAT ograniczony wielkością pliku do 4GB, po osiągnięciu tej wielkości program przechwytujący wykłada się...;
4) Demonstracyjne, lub Trialowe wersje programów również potrafią posiadać ograniczenie czasu capturingu, lub osiągając określoną (ograniczoną) wielkość pliku wyłączają się;
5) Faktycznie tak jak napisał robus2000, kliknij na:
Start / Uruchom / wpisz moviemk naciśnij Enter, a prawidłowo ustawiony program całkiem przyzwoicie potrafi przechwytywać do formatu AVI-DV, który nie może być ani lepszy, ani gorszy, gdyż jest to dokładnie bitowy zapis tego co rejestruje kamerka na taśmie miniDV.
Pozdrawiam gorąco

wtorek, 18 grudnia 2007, 00:06
Nowy
Nowy

Wielkie dzięki za odpowiedź, próbowałem też Windows Movie Maker i też się wysypuje,dyski mam SATA II i w NTFS ,programy Nero i Ulead są pełnymi wersjami. Próbowałem też przekłada kartę do innych slotów PCI i bez efektu.Podejrzewam że to jakiś problem konfiguracyjny skoro przechwytuje poprzez Scenanalyzer.Odinstalowywałem już nawet wszystkie kodeki i nic nie pomogło a nie chcę robic reinstalki systemu.Ale skoro twierdzicie że Scenanalyzer jest wysoko ceniony to poprubuję w jego ustawieniach bo dla mnie liczy się dobra jakośc a nie zajmowane miejsce (a jeszcze mnie nie stac na kamerkę HD). :)

wtorek, 18 grudnia 2007, 15:08
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ]