Teraz jest poniedziałek, 14 października 2019, 23:32

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
 panasonic nv-gs80 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post panasonic nv-gs80
Siema dostałem zadanie bojowe związane z tą kamerką a konkretnie muszę zgrać z niej film i szkopuł w tym że nie mam pojęcia jak to zrobić xD kamerka nagrywa na kasecie mini DV, jak wie ktoś jak to zgrać to piszcie, z góry wielkie dzięki

Pozdrawiam

środa, 16 kwietnia 2008, 19:23
Moderator
Moderator

Post Re: panasonic nv-gs80
Wszystko Ci dobrze powiedzieli na innym forum. Że Ci się nie chce szukać, że na PCIMCA i tym podobne są kontrolery firewire, (nie byłeś łaskaw od razu wspomnieć że to na laptopa). Masz jednak szczęście. Panasonic wyjątkowo obsługuje przechwyt pełnego PAL przez USB, a najtańszy program który to potrafi wykorzystać nie jest na prawdę drogi. To Ulead Video Studio. Nawet tak na prawdę nie musiałeś pytać, bo uczestniczyłem tam parę dni temu w rozmowie na ten sam właściwie temat, wystarczyło poczytać :mrgreen: .
PS Zanim zapytasz jak... przeczytaj instrukcję :wink: . Program ma też polskojęzyczne wersje.

środa, 16 kwietnia 2008, 20:55
Nowy
Nowy

Post Re: panasonic nv-gs80
po napisaniu posta doczytałem że jest potrzebna ta karta i ten kabel ale właśnie skończyłem zgrywać film przez kabel USB i jakość nie jest taka najgorsza, mam Ulead Video Studio tyle że nawet nie chce się załadować przechwytywanie obrazu ale przechwyciłem go Windows Movie Maker, jutro będę miał Pinnacle Studio 10 to w nim zobaczę jak to wyjdzie

P.S kartę jak by co będzie można kupić bo jak się okazało kumpla brat ma stacjonarke to jedynie u niego by zgrywał filmy i w związku z tym nasuwa się kolejne pytanie jaka karta będzie dobra do firewire i jak usunąć film z kasety mini DV?

środa, 16 kwietnia 2008, 21:36
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ]