Teraz jest czwartek, 17 października 2019, 10:30

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
 Wpływ karty graficznej na montaż materiału ? 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Wpływ karty graficznej na montaż materiału ?
Dobry wieczór.
Jak w temacie.........interesuje mnie, jaki jest wpływ karty graficznej na rendering do mpeg2, materiału Avi DV, ściągniętego z kamery i zmontowanego w komputerze ?
I odwracając pytanie - jakie komponenty komputera mają największy wpływ na szybkość renderinu ?
Ja oczywiście zdaję sobie sprawę, że profesjonalista będzie dążył do jak najwydajniejszej konfiguracji w każdym elemencie, ale zastanawiam się czy czasami nie jest to przerost sprzętowy, powodowany raczej wzgledami ambicjonalnymi, niż rzeczywistą potrzebą ?
Co do mnie, to niski kurs dolara, a tym samym względnie tanie komponenty, pozwalaja mi mysleć o rozbudowie swojego komutera. Oczywistym dla mnie jest wymiana procesora ( Sempron AM2 2000 Ghz), pamięci ( 1 Gb 533MHz) i dołożenie HDD ( obecny WD 250 Gb, 7200, 8 Mb cache). Co mi da kupno nowej grafiki ( obecna zintegrowana - możliwy sygnał HD 1440x1080 75 Hz ), skoro nie jestem graczem, a wszelkie działania związane z obróbką filmową dzieją się właściwie bez kłopotów - pomijając nieszczególną szybkość renderowania do mpeg2.
Stąd moje pytanie, bo zwyczajnie nie wiem tego ?
W nawiasach elementy obecne w komputerze.
Pytanie zadaję z pozycji amatora, zajmującego się typową obróbką zgranego materiału.

niedziela, 11 maja 2008, 01:10
Moderator
Moderator

Post Re: Wpływ karty graficznej na montaż materiału ?
Dandre napisał(a):
Dobry wieczór.
Jak w temacie.........interesuje mnie, jaki jest wpływ karty graficznej na rendering do mpeg2, materiału Avi DV, ściągniętego z kamery i zmontowanego w komputerze ?
I odwracając pytanie - jakie komponenty komputera mają największy wpływ na szybkość renderinu ?

Głównie procesor, ale nie tylko: LINK.
Co do samej karty graficznej to zależy tylko i wyłącznie od samego programu. Najczęściej nie ma ona żadnego wpływu na nic. Są jednak liczne wyjątki. Przykład z historii: stare karty wideo firmy Pinnacle oparte były na chipie z karty graficznej identycznym jak w Radeonach 8500. Byli tacy specjaliści od wpisów do rejestru i ustawień grafiki, którym szybciej renderowały Liquid, czy też Studio gdy nawet nie używali karty wideo, a mieli tego Radeona na pokładzie. Czy dziś któraś z kart graficznych wspomaga rendering wprost? Tego nie wiem. Wiem jednak że programy mają "ulubione" gatunki kart. Przy Pinnacle zostając Studio i Liquid do dziś dobrze pracują z Radeonami, podczas gdy programy AVIDa te z przed wykupienia Pinnacle, typu AVID Express na przykład zdecydowanie "wolą" Nvidię. W Adobe - Premiere to stosunkowo obojętne, After Effect najbardziej lubi karty profesjonalne, najlepiej Nvidii, gdy z kolei Canopus znowu Radeony... Tak że pytanie jaka karta, bez podania programu to troszkę... :wink: .

niedziela, 11 maja 2008, 09:13
Nowy
Nowy

Post Re: Wpływ karty graficznej na montaż materiału ?
Używam Ulead Video System 11.

niedziela, 11 maja 2008, 16:44
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ]