Teraz jest piątek, 14 maja 2021, 16:04

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
 Cóż to może być? 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: Cóż to może być?
Muchomor napisał(a):
Hej

8gb ramu nie wykorzysta ten system, może spowalniać.
Jeśli problem dotyczy tylko transferu z napedu Cd, to spróbuj użyć innego.
W BIOS jak radził kolega wyżej sprawdź ustawienie PIO MODE lub DMA, ale wydaje mi się, że teraz już wszędzie jest UDMA...
Czy cd jest na PATA? Czy problem się jakoś ostatnio zrobił, czy masz tak od początku?
Długie wstawanie systemu na starcie kojarzy mi się z padniętą kośćią ramu, lub kiepską płytą główną... Aby sprawdzić pobierz z sieci UBUNTU.iso lub UBCD.iso, wypal na CD i przy starcie zabotuj system, z menu startowego wybierz "Memtest" będziesz przynajmniej wiedział czy nie masz wędrujących jedynek.

Pozdrawiam
Muchomor

Do tej pory system zachowywał się poprawnie. DVDRom jest na tej zwykłej szerokiej taśmie. Kości kupiłem w komplecie - 4 x 2gb Patriot.

http://www.serwisweb.pl

czwartek, 19 czerwca 2008, 14:45
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Hej

Sprawdź w BIOSIE, czy masz ustawiony tryb UDMA póżniej w windowsie w panelu sterownia w ustawieniach mój komputer w sprzęt sprawdź, czy też jest ta opcja przy napędzie DMA czyli w skrócie bezpośredni dostęp... przy kontrolerze też możesz sprawdzić w mój komputer, sprzęt, w ustawieniach kontrolera "DMA użyj jeżeli dostępne".

Sprawdziłbym ten ram poza tym.

Pozdrawiam
M.

czwartek, 19 czerwca 2008, 15:14
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

primo napisał(a):
A gdzie pod windą to sprawdzić w jakim trybie pracuje?

Hejka, w tym wątku: viewtopic.php?f=26&t=24274&p=110587#p110587 masz podobny problem i tam jest wszystko pokazane. Pozdrawiam. Adam.

piątek, 20 czerwca 2008, 08:41
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2