Teraz jest piątek, 14 maja 2021, 16:05

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 
 SLI vs. Crossfire 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post SLI vs. Crossfire
poniewaz od dluzszego czasu nurtowal mnie problem dwoch (trzech)monitorow i podgladu na telewizorze HD zrobilem test. Poniewaz mam kilka kompow do montazu w jeden wsadzilem 2x9600GT w SLI a w drugi 2x3870 Crossfire.

SLI - rozwiazadnie dla graczy, ewentualnie dla grafikow pracujacych w 3D, do montazu kompletnie nie przydatne, W trybie SLI , aktywne sa wyjscia tylko jednej karty wiec automatycznie mamy tylko dwa monitory albo monitor i podglad na TV, jesli rozepniemy karty z SLI, tracimy polaczone moce w 3D i mamy 4 monitory, jednak po zdjeciu mostka desktopu nie udalo mi sie ustawic w kostke 2x2

Crossfire - automatycznie zglaszaja sie 4 monitory, ktore dowolnie mozna ustawiac, 4 aktywne wyjscia pozwalaja na elegencka prace na 2 albo 3 monitorach z dodatkowym podgladem na telewizorze, poprzez programowe wylaczenie dodatkowych monitorow otrzymujemy podwojny power w grach czy programach ktore z tego kozystaja

przy konfiguracji nakladki do ogladania filmow, duzo lepiej sprawuje sie oprogramowanie w catalystach, nie ma klopotu z obrazem, sam sie skaluje , dopasowuje aspekt itd
natomiast przelaczanie profili dziala bezawaryjnie w nvidii ( w ati wogole nie udalo mi sie uruchomic)

taka mala ciekawostka , moze sie komus przyda, szkoda inwestowac kase w jakies udziwnione rozwiazania matroxa albo karty z 4 wyjsciami
tanio i dziala, jakies benchmarki typu futuremark mnie nie interesuja chodzilo mi o wygodny montaz

wtorek, 17 czerwca 2008, 18:59
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ]