Teraz jest czwartek, 21 stycznia 2021, 13:35

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
 Jaki komputer za 2500zl do tworzenia filmów kupić ? 
Autor Wiadomość
Bywalec
Bywalec

Post Jaki komputer za 2500zl do tworzenia filmów kupić ?
Mam pytanko teraz zbieram na nowy komputer , teraz są wypasione sprzeta, nie chcę najlepszego bo drogo wyjdzie tylko taki średni. Czy możecie mi pomóc , doradzić jakie kupić części. Począwszy od procka, plyty, glównej, karty graficznej.
Na razie mam jedno rdzeniowy procek Athlon 64 2800, karte też biedną w sumie robie powoi filmy ale każdy wie jak się pracuje na takim starym sprzecie.
Ja pracuje na Adobe Premiere 2.0 i nawet w podglądzie mi przeskakują klatki, musze zgrywac żeby zobaczyc jak i co wyszlo.

Temu prosze was o napisanie mi jakichś dobrych części, na których można spokojnie działać. Na razie posiadam 2500zl i myślę że starczy by coś w miarę kupić. Ale co najlepiej?

Karte graficzną mi najbardziej chodzi

Ostatnio edytowano środa, 11 marca 2009, 11:28 przez alann78, łącznie edytowano 1 raz

wtorek, 10 marca 2009, 13:13
Moderator
Moderator

Post Re: Jaki komputer za 2500zl do tworzenia filmów kupić ?
alann78 napisał(a):
Mam pytanko teraz zbieram na nowy komputer...

Napisz czy już masz jakąś kwotę, żeby coś kupić. Poczytaj LINKwcześniejsze porady na ten temat i może jeszcze co tu napisałem niedawno LINK, tylko do CS2 to lepiej kartę G-force.

wtorek, 10 marca 2009, 16:47
Moderator
Moderator

Jeśli nie jesteś zmuszony na kupno monitora, napędów DVD itp, kwota ta pozwala na zakup naprawdę bardzo dobrego komputera.
Jeśli komputer ma zgrywać z kamery niech płyta główna będzie z portem FireWire, zainwestuj w jak najszybszy procesor i nie żałuj na pamięci.
Bardzo ładne zestawy płyta główna z procesorem i pamięciami bez problemu znaleźć można w ofertach sklepów na Allegro.
Nie rozumiem tego dopisku o karcie pamięci?

wtorek, 10 marca 2009, 17:06
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Moze chodzi o dysk? :P

wtorek, 10 marca 2009, 18:09
Bywalec
Bywalec

Sorki , mialo byc o karte graficzną pomyłka hehe.:) nie chce profesionalnego sprzetu tylko domowy, reszte mam ,ale niewiem czy bedzie pasowac tzn zasilacz, i dysk twardy 512GB tylko ten z wejsciem starym ATA nie wiem czy bedzie wspolgral. nagrywarke i karte dzwiekową mam tagze no i monitor. Teraz mam dokladnie 1500zl. Zamiezam procesor 2 rdzeniowy kupic, bo na 4 rdzeniowy jest za drogo.A karte graficzną tez za drogą nie mam kasy ,myslalem do 500-600zl, tylko nie wiem jaką kupic.

Kurcze a zasilacz raczej za maly bo 355W, chyba pozbieram do okolo 3000zl i kupie coś lepszego. Choć to troche potrwa :(

środa, 11 marca 2009, 11:35
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Czytając to co napisałeś oraz wnioskując z tego, co zamierzasz kupić, sądzę, że nie masz aspiracji do posiadania najszybszego komputera w okolicy - i słusznie.

Obecnie to nawet komputer z hipermarketu od biedy by Ci starczył, z tym ,że nie polecam takiego zakupu, gdyż: płyta główna w takich zestawach z reguły należy do najtańszych (najgorszych), także karta graficzna jest często zintegrowana lub ewentualnie łagodnie rzecz mówiąc: "do najszybszych nie należy".

Ja na Twoim miejscu kupiłbym płytę, która pozwala na przyzwoity overclocking + procka E5200-E5300 lub trochę droższego E7300-E7400, z tym, że preferowałbym tego pierwszego (ta sama technologia 45 nanometrów, dość dużo tańszy, niewiele wolniejszy, posiada przyzwoity potencjał do OC). Co do karty graficznej: jak na razie niewiele programów korzysta z potężnej mocy obliczeniowej drzemiącej w obecnych kartach graficznych, wobec tego nawet poczciwa GF 8600GT spokojnie Ci starczy. Zapewne, ktoś zaraz zaprotestuje w kwestii kart graficznej, ale takie mam doświadczenia. Ciągle czekam na efektywne wykorzystanie technologii "CUDA" w kartach graficznych, które bazują na chipsetach począwszy od modelu GF8xxx, ale jakoś na razie nie udało mi się nic sensownego "wywęszyć". Wobec tego jak na razie, to tylko i wyłącznie procesor zajmuje się obróbką filmów, a karta graficzna po prostu "leniuchuje". Jednak nie kupuj nic gorszego, niż mniej więcej GF 8600GT, bo wcześniej, czy później, ale w końcu te "CUDA" zaczną działać - mam nadzieję. :D

środa, 11 marca 2009, 13:47
Bywalec
Bywalec

No dzieki,wlasnie taka podpowiedz mi się przyda.
Po prostu procesor 2 rdzeniowy to podstawa, ja obecnie mam staroć w postaci Athlona 64 2800 dlatego i plyte głowną potrzeba mi do niego, a jesli plyta to zasilacz hhehe, karte graficzną tez by sie przydala bo ta co mam jest akurat na tą plytę a na nową musi miec inne wejście niestety:).

Ale twierdzisz że ten procek E5300 starczy? on chyba jednordzeniowy jest. A te droższe dwu. Chyba kupie ten E7300 zawsze nowszy lepszy. A karte graf. to jak twierdzisz ta, to tez fajnie. Najgorzej to z płytą nie znam się na plytach.

Może w koncu bedzie komp pracowal szybciej niz teraz. I nie przycinał klatek , i w czasie montarzu filmu bede mógł fajnie oglądać płynnie. Bo na razie tak jak mam to tragedia :) co chwia muszę puszczać to samo w nadziei że zobacze tą chwilę ktora przeskoczyła he.

środa, 11 marca 2009, 14:25
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

alann78 napisał(a):
.....ten procek E5300 starczy? on chyba jednordzeniowy jest. A te droższe dwu. Chyba kupie ten E7300 zawsze nowszy lepszy....
Obydwa w/w modele to dwurdzeniowce.
Różnice (poza taktowaniem rdzenia):
E5xxx
- L2 Cache 2MB
- Częstotliwość taktowania magistrali 800 MHz (to raczej na "plus", łatwiej podkręcić)
- brak instrukcji SSE 4.1

E7xxx
- L2 Cache 3MB
- Częstotliwość taktowania magistrali 1066 MHz
- obsługuje instrukcje SSE 4.1

środa, 11 marca 2009, 17:19
Bywalec
Bywalec

Już sobie przejrzałem sklepy i wybralem takie cóś :)

Inter Core Duo 2 E7400 - 549zl
2x 2048MB 800Mhz DDR2 Non-ECC CL5 DIMM
GeForce MSI 9800GT, 512MB GDDR (256bit), 2xDualDVI/TV, PCI-E - 535zl
zasilacz MODE COM PREMIUM 500W FEEL III PFC - 159z
l(tez nie wiem czy starczy?)

tylko nie wiem odnośnie co do płyty głównej ,mam zamiar wziąść
ASUS P5Q SE/R, P45,ICH10R,DualDDR2-1200,SATA2,RAID,GBLAN,ATX - 489zl

(jak możecie to podpowiedzcie czy dobry, a może jakiś tańszy będzie też dobry?)
Reszte mam dysk twardy 512GB tyle że ATA mam nadzieje ze jest tam takie wejście
I karte dzwiękową . i nagryware
Jutro chcę isc i kupić , jak macie coś dodać to będe wdzieczny.

środa, 11 marca 2009, 19:24
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ]