Teraz jest czwartek, 17 października 2019, 10:05

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
 Jaki laptop lepszy do Sony Vegas ? 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Jaki laptop lepszy do Sony Vegas ?
Witam!
Zaczynam pracę z edycją video i jestem w trakcie kupowania sprzętu. Teraz szukam jakiegoś laptopa, który da sobie radę z edycją. Będę nagrywał kamerką: Panasonic AG-HMC151 a obrabiał w programie: Sony Vegas Movie Studio 9 Platinum Pro Pack. I teraz nie wiem który z laptopów będzie lepiej współpracował z Sony Vegasem. Przeszukałem całe allegro i duużo innych sklepów internetowych i znalazłem takie lapcioki:

- Toshiba A350-10B

http://allegro.pl/item587691350_toshiba ... 50_16.html

- HP Pavilion dv7-1175eg

http://allegro.pl/item585939627_hp_pavi ... _wawa.html

Laptopy są ogólnie bardzo podobne. Różnią się chyba tylko grafiką i paroma drobnymi rzeczami. I teraz który z tych laptopów jest lepszy (jak chodzi o markę i edycję video) i który lepiej współpracowałby z Vegasem. Bo przeszukałem google ale nic ciekawego na ten temat nie znalazłem :cry:

Proszę o szybką pomoc

Pozdrawiam

wtorek, 24 marca 2009, 14:37
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Re: Jaki laptop lepszy do Sony Vegas ?
A Toshiba ile ma kosci fizycznie w sobie? Bo w HP to juz chyba sobie nie dolozysz pamieci cos mi sie wydaje... aczkolwiek nie wiem.

Osobiscie wzialbym Toshibe bo tansza... jedyna roznica taka powazna to karta graficzna... do montazu Ci sie w ogole nie przyda, ale jesli bedziesz chcial sobie pograc (i wywalic dodatkowe 500zl) to kup HP :)

wtorek, 24 marca 2009, 18:01
Nowy
Nowy

Nikt nic nie wie...??? Chymmm... :|

środa, 25 marca 2009, 11:55
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

http://www.allegro.pl/item580583493_inw ... n50vn.html

ja na tym montaz stawialem, nie na Vegasie ale laptop uciagnal Edka 5.01 i Premierea CS4 , Vegas nie ma takich wymagan, niestety nie mam jak sprawdzic wersji 64-bitowej, z braku klucza, -----, triala - niepotrzebne skreslic*

oczywiscie na vista x64 a nie na tym co dodaja do lapa

*mówisz - masz :wink:
kotin

środa, 25 marca 2009, 11:59
Stały bywalec
Stały bywalec

Czy nie brakuje mu FireWire?? nie wspominają w każdym bądź razie.

czwartek, 26 marca 2009, 10:35
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

brakuje, trzeba dokupic na karcie

czwartek, 26 marca 2009, 11:39
Nowy
Nowy

Zdecydowałem się na tą TOSHIBĘ i powinienem już jutro ją mieć :D Myślę, że spokojnie da sobie radę i nie pożałuje zakupu :wink: FireWire ona ma i mnóstwo innych wejść/wyjść, chociaż FireWire nie będzie mi potrzebne, bo ta kamerka PHILIPS chodzi na karty SDHC a lapciok z tego co wyczytałem na szczęście obsługuje tego typu karty, czyli powinno byś OK :D

Pozdrawiam

czwartek, 26 marca 2009, 22:08
Bywalec
Bywalec

kubala_93 napisał(a):
Zdecydowałem się na tą TOSHIBĘ i powinienem już jutro ją mieć :D Myślę, że spokojnie da sobie radę i nie pożałuje zakupu :wink: FireWire ona ma i mnóstwo innych wejść/wyjść, chociaż FireWire nie będzie mi potrzebne, bo ta kamerka PHILIPS chodzi na karty SDHC a lapciok z tego co wyczytałem na szczęście obsługuje tego typu karty, czyli powinno byś OK :D

Pozdrawiam

Rozumiem że masz kamerkę HMC 151 (nie philips tak jak napisałeś wyżej).
Jestem przed zakupem kamery ( HMC-151) kompa i softu.
Czy Sony Vegas 9 platinum daje sobie radę z plikami z HMC 151 - pytam o pliki *MTS .Napisz w ogóle jakie wrażenia na różnych plikach w tym programie.
Napisz jeśli możesz jakie możliwości ma dołączony do kamery soft Panasonica- czy jest tam opcja do konwertowania plików *mts do jakiegoś ludzkiego formatu?
pozdra
foter

piątek, 27 marca 2009, 23:41
Bywalec
Bywalec

vegas 9 na moim lapcioku sprawuje się nieźle, pod warunkiem że pakuję do niego pliki avi. Z mts-ami jest znacznie gorzej. Trochę się tną i obróbka jest raczej nie możliwa. Chyba musiałbym kupić jakiegoś stacjonarnego kompa żeby móc obrabiać surowe pliki z kamerki. Szkoda bo ułatwiłoby to całą sprawę. Jeśli chodzi o transcoder Main Concept AVCHD radzi sobie bardzo dobrze. Co prawda nie śpieszy mu się zanadto bo materiał przerabia w czasie 1;1 ale jest raczej bezbłędny.
Trochę mam kłopoty z wrzuceniem na płytkę zmontowanego już materiału, trzęsie mi się obraz ale to prawdopodobnie wynika z błędnych ustawień projektu (montowałem film z surówek z innej kamery). Z Panasonica 151 jest wszystko ok.

piątek, 29 maja 2009, 17:45
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ]