Teraz jest sobota, 20 lipca 2019, 18:42

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
 Zestaw PC do 5K + dodatki (soft) 
Autor Wiadomość
Stały bywalec
Stały bywalec

Post Zestaw PC do 5K + dodatki (soft)
Witam!

Z racji, że umieszczenie mojej prośby w innym temacie nie dało rezultatów a bardzo mi na tym zależy więc proszę o pomoc w tym temacie.

To jedziemy...

komputer PC do montażu video materiałów z kamery klasy HDV na oprogramowaniu Adobe Premiere Pro CS4 i Vegas.
Generalnie szybkość wielu podzespołów gra kluczową rolę... ale również stabilność.

budżet: do ok 5000 (bez monitorów)

Zapewne będzie to Quad Intela, płyty nie wiem, grafiki (chociaż wiem, że Radeony są spoko pod montaż, ale poczekam na Wasze propozycje ), dyski najszybsze Samsungi terowe.
Monitor chyba coś z Samsunga, większe od 22 cali i typowej panoramie (1920 x 1080)
Podoba mi się P2370. Kupię na pewno 2 monitory-wygoda pracy.
http://www...pl/Peryferia/23_ ... ,id,69709/

Czy dołożyć do monitora z wejściem HDMI?

System póki co to będzie XP, poczekam na Windowsa 7. Viscie

Proszę także o podanie konkretnych wersji Adobe Premiere CS 4 i Sony Vegasa... jest taka rozbieżność między cenami i wersjami, że nie mogę się połapać. Nie chcę popełnić błędu. Podajcie może jakieś linki skąd najlepiej je zakupić.

Pozdrawiam i bardzo, bardzo dziękuję!

poniedziałek, 8 czerwca 2009, 09:41
Moderator
Moderator

Post Re: Zestaw PC do 5K + dodatki (soft)
Ciapek napisał(a):
Czy dołożyć do monitora z wejściem HDMI?

Proszę także o podanie konkretnych wersji Adobe Premiere CS 4 i Sony Vegasa... jest taka rozbieżność między cenami i wersjami, że nie mogę się połapać. Nie chcę popełnić błędu. Podajcie może jakieś linki skąd najlepiej je zakupić.

Pozdrawiam i bardzo, bardzo dziękuję!

Tyle pytań. Na razie dwie odpowiedzi:
- Ja używam: LINK

- Sony Vegas porównanie wersji LINK, ceny producenta LINK, ceny w Polsce LINK, LINK...
CS4 porównanie wersji LINK (Ciebie dotyczą raczej 2 ostatnie - Production Premium i Master Collection, ale -) dla porządku podaję również wersje Elements LINK.
Informacje made by Google. :wink:

poniedziałek, 8 czerwca 2009, 10:01
Stały bywalec
Stały bywalec

Kotin wielkie dzięki za pierwszy odzew :)

Znalazłem na stronie Sony iż produkty są podzielone na konsumenckie i profesjonalne... czy to znaczy że konsumenckie są tylko do zastosowań domowych?

A jaki posiadasz sprzęt PC? Może jakieś sugestie? pozdr

poniedziałek, 8 czerwca 2009, 11:38
Moderator
Moderator

Ciapek napisał(a):
Znalazłem na stronie Sony iż produkty są podzielone na konsumenckie i profesjonalne... czy to znaczy że konsumenckie są tylko do zastosowań domowych?

A jaki posiadasz sprzęt PC? Może jakieś sugestie? pozdr

Prawnie - nie, ale trzeba na wszelki wypadek poczytać licencję / wysłać maila z zapytaniem. Jeżeli chodzi o podejście do pracy - zależy do jakich celów chcesz używać tych programów,w jakim zakresie liczysz na dokupienie rzeczy których nie zrobisz na domowych wersjach... Generalnie wyznaję zasadę że nie soft montuje, ale z czasem w miarę rozwoju zawodowego naturalnym odruchem jest chęć posiadania lepszego narzędzia pracy. O ile się to opłaca finansowo oczywiście ;) Nie filmuję zawodowo. Jestem amatorem. Poczekaj więc na odpowiedzi innych.

Mam kamerę HV10, program Edius Neo, komputer - GA-965P-DS4, Q6600, 3 dyski, 4 GB RAM, Radeon 3870...
Jak widzisz HDV nie ma zbyt wygórowanych wymagań sprzętowych. Oczywiście procesor im silniejszy tym lepiej, a kartę graficzną dobierzesz do wymagań programu, publikowanych zazwyczaj na stronie producenta programu.

PS Czy na pewno czytałeś wątek LINK w którym zabierałeś głos?

poniedziałek, 8 czerwca 2009, 12:36
Stały bywalec
Stały bywalec

Zamiast się pakować w przestarzałego quada weź I7, cena ta sama a wydajność większa, grafika to zdecydowanie coś na nvidii, bo radeon daje bardziej rozmyty obraz wideo w podglądach, system 64 bitowy, bo adobe to wspiera i jest wyraźnie szybszy.

środa, 10 czerwca 2009, 00:58
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ]