Teraz jest sobota, 19 października 2019, 02:11

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
 kolejne pytanie z rzędu jaka karta graficzna :) 
Autor Wiadomość
Bywalec
Bywalec

Post kolejne pytanie z rzędu jaka karta graficzna :)
Tak, to jest kolejne pytanie jaka wybrać kartę graficzną. Mam zamiar rozbudować swoją stację roboczą. Początkowo miałem zamiar zakupić GF 9800 GT (taką polecał między innymi Pan Bogusław) Jednakże po przeczytaniu znacznej ilości wątków z których rzadko cokolwiek dobrego wynika pojawiły się wątpliwości czy po raz kolejny nie zakupić ATI? W stacjach roboczych sprzedawanych przez znawców tematu (np. BS) znajdziemy zarówno radeony jak i nvidie. Jak ogólnie wiadomo z miesiąca na miesiąc wychodzi coś nowego i ciężko się połapać jak ktoś nie śledzi na bieżąco nowinek tak, jak jest w moim przypadku.
Moje pytanie to: czy na obecną chwilę w dalszym ciągu pod montaż Ediusem (+dodatki np. Vitascene) wybierać karty ATI, czy można decydować się na NVidie. Która z kart da lepsze wyniki pracy:
1) GF 9800GT lub coś z serii GTX2xx
2) lub konkretny model: SAPPHIRE Radeon HD4870

Z góry dziękuję za jakąś sugestię

piątek, 26 czerwca 2009, 01:34
Moderator
Moderator

Post Re: kolejne pytanie z rzędu jaka karta graficzna :)
Do Ediusa Radeon jak najbardziej. Sam Edius bardzo dobrze te karty przyjmuje, a nawet jeżeli będziesz korzystać z aplikacji / dodatków 3D, opartych o Open GL, to najnowsze Radeony nie są już tak złe jak kiedyś w tej "dyscyplinie sportu" :wink: Jeżeli chodzi o model, to idąc od dołu gamy modelowej:
4730 - wspaniały stosunek wydajności do ceny
4830 - podobnie
4770 - żeby jeszcze chociaż był w sklepach...
Wszystkie te karty są chłodne, ale żeby były ciche to trzeba poszukać Sapphire lub Asus z nie referencyjnym chłodzeniem, lub HIS po prostu.

4890 - tu już na prawdę ważne jest chłodzenie (i zasilacz). Więc w ciemno polecam te karty, ale wyprodukowane przez HIS.
Co do Nvidii, to nie używałem ostatnio, ale zaraz ktoś na pewno podpowie sprawdzone modele.

piątek, 26 czerwca 2009, 11:12
Bywalec
Bywalec

Post Re: kolejne pytanie z rzędu jaka karta graficzna :)
Witam, modernizuję swój komputer i zastanawiam się nad kartą graficzną pod Premierkę CS3, może jakieś sugestie.

środa, 12 sierpnia 2009, 11:13
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ]