Teraz jest poniedziałek, 14 października 2019, 21:13

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Zestaw komputerowy do 5500zł 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Zestaw komputerowy do 5500zł
Witam,

postanowiłem sprzedać kartę Matrox i zakupić mocniejszy sprzęt. Tu więc pojawia się prośba o dobór odpowiednich komponentów. Czy poczytać coś o stacjach montażowych, czy po prostu złożyć coś na mocnym procku z dużą ilością ram i porządną kartą grafiki? Poszedłem do sklepu i doradzili mi coś takiego:

* Płyta - Asus P6T Deluxe V2 Intel X58 LGA1366
* Core i7 920 2.66GHz LGA1366 Box
* OCZ DDR3 6GB 1600MHZ 3x2048MB CL8I7LV
* Zotac GF GTX 295 - 1792MB DDR3/896

Dodam, że sama karta grafiki kosztuje 1750zł, a zestaw po doliczeniu obudowy oraz zasilacza to koszt 5100zł. Nie wiem czy owa karta jest akurat trafionym typem jeśli chodzi o montaż wideo i dużo pracy w after effects. Jeśli mielibyście jakieś sugestie to proszę o takowe.

pozdrawiam

Oczywiście wszystko stałoby na 64bit Win 7, które na chwilę obecną wydaje mi się najrozsądniejszym wyborem, choć zdaje się póki co nie jest on w pełni kompatybilny z Adobe CS4, ale może się mylę?

http://www.serwisweb.pl

piątek, 11 września 2009, 16:46
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Re: Zestaw komputerowy do 5500zł
heh, bardzo pobny przypadek do mojego. Meczylem sie z matroxem kilka miesiecy i stwierdzilem, ze karta tylko przeszkadza w kompie. Nie wiem dlaczego tak jest, ale pojej wyjeciu wszystko dziala jakby o wiele szybciej i sie nigdy nie wiesza. Kompa mam prawie takiego jak zamierzasz skladac.
Tylko ramy mam Kongstony a grafe PNY. I wreszcie jestem zadowolony.
Ten matrox sie chyba nie bardzo udal. A praca z win 7 64 bit jest niemozliwa na tej karcie. A sam soft daje swietnie rade.
Uff, ale sie opisalem jak na pierwszy post .... :lol:

piątek, 11 września 2009, 18:04
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Tylko po co Ci karta graficzna do gier?

piątek, 11 września 2009, 23:19
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

ajti napisał(a):
Tylko po co Ci karta graficzna do gier?

To mi zaproponowano w sklepie. Ja pytam Was, czy to dobry wybór :)

piątek, 11 września 2009, 23:33
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Po prostu kup cos o polowe tanszego...
I pamietaj ze w sklepie zawsze Ci beda wciskac drogi i mocny sprzet niekoniecznie przeznaczony do montazu. Jesli chcesz pracowac w Adobie to lepiej bedzie kupic nVidie z technologia CUDA. Poszukaj sobie cos z serii GTX 260 czy cos w tym przedziale cenowym. Co prawda dalej jest to karta graficzna do gier, ale masz w kieszeni 1000zl a wydajnosc w montazu w ogole sie nie zmieni. Nawet jak bedziesz mial ochote pograc to spokojnie bez zacinek sie wyluzujesz ;P

Ja np osobiscie mam ATI Radeon HD3870 i pracuje mi sie swietnie. A Radeon to kolejne kilka stówek w kieszeni.

sobota, 12 września 2009, 10:00
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
pozwol, ze sie z Toba nie zgodze. Karty nVidii maja lepsze wsparcie dla OpenGL 2.0 co pozwala na lepsza wspolprace z takimi programami ja Adobe After Efects czy Boris Red. Jak bedziesz uzywal takiego softu do kompozycji to lepiej kup nVidie a im szybsza tym lepiej. :lol:

sobota, 12 września 2009, 12:50
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Amon Ra napisał(a):
pozwol, ze sie z Toba nie zgodze. Karty nVidii maja lepsze wsparcie dla OpenGL 2.0 co pozwala na lepsza wspolprace z takimi programami ja Adobe After Efects czy Boris Red. Jak bedziesz uzywal takiego softu do kompozycji to lepiej kup nVidie a im szybsza tym lepiej. :lol:

Czy to jest szybkie? Quadro FX 570 2xDVI (HDMI przez przejściówkę z DVI) - to mi polecono jako kartę w jednym ze sklepów.

sobota, 12 września 2009, 13:08
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Hej

fx570 jest trochę wolna, polecałbym raczej kupić używkę na allegro czegoś z serii quadro od 1300 wzwyż, najlepiej 3700 np., tym bardziej, że przyda się wsparcie open gl, ta gtx 295 zużywa z 350W energii... na godzinę w pełnym obciążeniu OpenGL (używam 280 i ona potrafi 250W)...

A jeszcze poza samą wydajnością w której nowe geforce'y są bardzo wydajne karty serii quadro mają świetne sterowniki pozwalające na video overlay w wielu oknach (czego nie można zrobić nawet na najszybszych geforce'ach) co objawia się ciągłym odświeżaniem okien w programach montażowych w trakcie przeciągania nad nimi np. eksploratora czy jakiejś innej aplikacji...

Na Twoim miejscu kupiłbym jakąś słabszą grafikę (oczywiście z tych lepszych :) i zastanowił się nad zakupem dwóch procesorów xeon i płyty pod nie, (ewentualnie opterony jeszcze taniej i bardzo wydajnie w video) oszczędzając na grafice 1000zł masz sporo pieniędzy na ruchy, być może musiałbyś podzielić część sprzętu na używaną i nową... ale 5500zł to sporo pieniędzy na przemyślaną inwestycję ;)

Pozdrawiam
Muchomor

sobota, 12 września 2009, 13:50
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Muchomor ma racje. Pisaszac o nvidii nie napisalem ze chodzi o quadro, a to do edycji najlepszy wybor. Tlko z budzetem mozesz nie wyrobic:

http://shop.ebay.com/i.html?_nkw=nvidia ... &_osacat=0

PS.
znalazlem na polskim Allegro quadro 3700 za ... zobacz sam:

http://www.allegro.pl/item740261875_nvi ... _ddr3.html

sobota, 12 września 2009, 16:37
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Cena za tą 3700 mnie rozwaliła, ale brak gwarancji mnie lekko odstrasza.

sobota, 12 września 2009, 23:43
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Co oznacza video overlay w wielu oknach?

niedziela, 13 września 2009, 00:28
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Amon Ra napisał(a):

Nie powiesz mi ani nie udowodnisz, ze przyspieszenie bedzie wieksze niz 3% w przypadku nVidii za 2000zl oraz takiej tanszej, za 600... :lol: :lol: :lol:
Kolega ma zestaw taki jak ja ale kupil wlasnie nVidie... i roznic praktycznie nie widzimy. Tylko w grach.

poniedziałek, 14 września 2009, 00:30
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
nie chodzi tylko o szybkosc ale o komfort pracy. nVidia quadro daje lepszy overlay + mozliwosc podgladu na wyjsciu dowolnego okna z softu takiego jak AP iAAE. Nie bede Cie przekonywal, ale majac nVidie quadro CX ze specjalnie napisanymi sterami komfort pracy na AP i AE jest kilka razy lepszy niz na Ati.
Mam porownanie do Ati 4870x2 bo taka mialem wczesniej w kompie.
Zwykla nVidia np 295 zgoda. Roznicy raczej nie ma.

poniedziałek, 14 września 2009, 05:30
Nowy
Nowy

No dobra. Ale ile kosztuje karta nVidia CX ! Poza zasięgiem większości userów !

poniedziałek, 14 września 2009, 07:04
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

"nie chodzi tylko o szybkosc ale o komfort pracy. nVidia quadro daje lepszy overlay + mozliwosc podgladu na wyjsciu dowolnego okna z softu takiego jak AP iAAE. Nie bede Cie przekonywal, ale majac nVidie quadro CX ze specjalnie napisanymi sterami komfort pracy na AP i AE jest kilka razy lepszy niz na Ati"

co to jest lepszy overlay ? w jakim sensie jest lepszy, jak to zmierzyles i sprawdziles ?

"+ mozliwosc podgladu na wyjsciu dowolnego okna z softu takiego jak AP iAAE." - to samo daja dwa radeony, najwidoczniej nie umiales tego skonfigurowac, zwlaszcza na 2x3870 - bo dziala na 100%

i co to znaczy ze komfort pracy jest lepszy kilka razy ? jak to mierzysz ?
bo na razie twoje argumenty jak dla mnie sa bez sensu

a ja podam jeden za karta ati - Ati exporter do premierea i generowanie mpega 8:1 pod vista z pojedyncza 4890 - do mnie przemawiaja konkretne argumenty a nie kup quadro po kofor pracy jest wiekszy i jako przyklad podajesz to czego jak widze nie udalo ci sie skonfigurowac

poniedziałek, 14 września 2009, 07:47
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona