Teraz jest piątek, 27 listopada 2020, 13:02

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Zestaw komputerowy z softem Adobe Premiere [do 7-9 tys. PLN] 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Zestaw komputerowy z softem Adobe Premiere [do 7-9 tys. PLN]
Witam,

Przeczytałem sporo wątków na tym forum zanim się zarejestrowałem i postanowiłem zadać to pytanie/założyć ten wątek.
Będę bardzo wdzięczny za pomoc.

Już piszę na czym mi zależy jeśli chodzi o sprzęt:

- w skład musi wchodzić soft - Adobe Premiere, system
- spory monitor (albo dwa tańsze)
- czytnik różnych pamięci, firewire etc.
- PC powinien mieć taką konfigurację by choć trochę zbliżył się do mojego rocznego Maca Pro z FC, na którym znajomy pracuje w naszej firmie (zbliżenie tych jednostek ma polegać na szybkości renderingu, komforcie pracy itd.),
- możliwość podłączenia telewizora do podglądu
- możliwość podłączenia i zgrywania obrazu np. z kaset DV z mangetowidu montażowego itd.

Kwota na to wszystko 7 - 9 tysięcy złotych.
Nie stać mnie na kupno Maca Pro z Finalem a potrzebuję nowej jednostki, która będzie również bardzo wydajna po względem montażowym.

Co proponujecie? Z góry wielkie dzięki :)

niedziela, 1 listopada 2009, 00:46
Stały bywalec
Stały bywalec

Post Re: Zestaw komputerowy z softem Adobe Premiere [do 7-9 tys. PLN]
Maca z Finalem:) proponuje:) ^^ Wystarczy mi się wydaje kupić lekko używanego Maca Pro i jakąś tam wersje Finala.. i powinno się w tych 7 tyś spokojnie zmieścić..

niedziela, 1 listopada 2009, 01:32
Nowy
Nowy

Tylko szkopuł w tym, że ja chcę mieć sprzęt nowy w pełni na gwarancji. Jakieś inne rozwiązanie? :wink:

niedziela, 1 listopada 2009, 02:17
Stały bywalec
Stały bywalec

Ja myśle że przesiadanie sie z Finala na Premiera jest bez sensu chociaż za 6 tyś to Ty jakąś rakiete a nie PC postawisz ale tak dobrze żeby doradzić to się nie znam przyznaje, aczkolwiek w prędkości komputera to chyba o rendering chodzi czy coś jeszcze??
A przesiadanie sie na Premiere jest bez sensu chociażby z tego powodu ze wraz Final Cutem dostajesz cały pakiet innych programów.. a przeciez taki Motion ma byc zamiennikiem After Effects o ile dobrze pamietam..

niedziela, 1 listopada 2009, 03:41
Nowy
Nowy

Sprawa wygląda tak, że ja jestem w pełni świadom tego, że kupując PC wraz z Premierką będzie to gorsza połączenie niż mac z finalem.

Jednak jestem zmuszony stworzyć kolejną dobrą stację roboczą do montażu -Mac Pro będzie dalej przecież wykorzystywany.

Bardzo proszę o konstruktywne wypowiedzi - jak skonfigurować PCta albo jak za taką kwotę wyhaczyć nowego maca pro z FC (raczej z przymrużeniem oka ;)).

niedziela, 1 listopada 2009, 09:32
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

jest kilka tematow o komputerach pod montaz, przeszukaj forum a pierwsze co to podejmj decyzje czy to ma byc premiere cs4 w zestawie z encorem, media encoderem i onlocation (koszt okolo 450usd) czy tez caly pakiek cs4 w ktorym jest i photoshop i after fx (koszt od 700 usd w gore)
ma to wplyw na to ile zostanie kasy na sam sprzet, ktory w niczym nie bedzie gorszy od maca z finalem

niedziela, 1 listopada 2009, 11:57
Nowy
Nowy

Degenerado napisał(a):
jest kilka tematow o komputerach pod montaz, przeszukaj forum a pierwsze co to podejmj decyzje czy to ma byc premiere cs4 w zestawie z encorem, media encoderem i onlocation (koszt okolo 450usd) czy tez caly pakiek cs4 w ktorym jest i photoshop i after fx (koszt od 700 usd w gore)
ma to wplyw na to ile zostanie kasy na sam sprzet, ktory w niczym nie bedzie gorszy od maca z finalem

Degenerado, na chwilę obecną nie jest mi potrzebny na tej jednostce photoshop ani after fx, dokupię w póóóóóóźniejszym czasie. Tylko zszokowało mnie to co napisałeś, wiem, że komputronik to złe źródło bo sieć droga, ale wg. ceneo Adobe Premiere CS4 Pro to koszt ok. 4.000 zł. a Ty napisałeś 450 dolców :roll: gdzie, co jak?! :wink:
Tak więc decyzja podjęta co do softu - potrzebny system i Adobe Premier CS4 Pro. A jeśli chodzi o konfigurację PCta to wiem, że jest trochę tematów, ale nie w tym przedziale cenowym zbytnio, dlatego proszę o pomoc i jakąś sugestię :)

niedziela, 1 listopada 2009, 12:24
Moderator
Moderator

Jeżeli przyjmiemy że na Premiere CS4 wydasz około 3 tysiecy, (jak znajdziesz taniej to czysty zysk, warto poszukać), to zostaje nam około 6 tysiecy.
Proponuję wydać je tak:
2 monitory LINK - po około 1 tysiąc, czyli pozostaje nam około 4 tysiące na komputer.
Nie jest to przesadna kwota, nawet nieco mała, więc ją delikatnie przekroczę, w nadziei że część elementów będziesz miał "z odzysku" ze starego komputera:
Obrazek
Dochodzi jeszcze system, nie wiem czy masz, głośniki / słuchawki...
Przy dyskach sprawdź, bo jest tak samo oznaczona wersja "green", która zwalnia do 5400 obr/min, tej nie bierz. Zestaw złożony w sklepie Gral, ale też poszperaj gdzie taniej...
To tylko propozycja. Obudowa z zasilaczem zacna, ale osobno złożysz taniej. Procesor albo podkręcisz, albo mocniejszy, ale masz punkt wyjścia do kombinowania. :wink:

niedziela, 1 listopada 2009, 12:29
Nowy
Nowy

kotin napisał(a):
Jeżeli przyjmiemy że na Premiere CS4 wydasz około 3 tysiecy, (jak znajdziesz taniej to czysty zysk, warto poszukać), to zostaje nam około 6 tysiecy.
Proponuję wydać je tak:
2 monitory LINK - poszukaj taniej, po około 1 tysiąc, czyli pozostaje nam około 4 tysiące na komputer.
Nie jest to przesadna kwota, nawet nieco mała, więc ją delikatnie przekroczę, w nadziei że część elementów będziesz miał "z odzysku" ze starego komputera:
Obrazek
Dochodzi jeszcze system, nie wiem czy masz, głośniki / słuchawki...
Przy dyskach sprawdź, bo jest tak samo oznaczona wersja "green", która zwalnia do 5400 obr/min, tej nie bierz. Zestaw złożony w sklepie Gral, ale też poszperaj gdzie taniej...
To tylko propozycja. Obudowa z zasilaczem zacna, ale osobno złożysz taniej. Procesor albo podkręcisz, albo mocniejszy, ale masz punkt wyjścia do kombinowania. :wink:

Kotin, dzięki za kolejny głos w sprawie :)

Heh, tak generalnie już na samym początku wiedziałem, że ta kwota to bez szału będzie.

Dobra zróbmy tak:

- te monitory wydają się ok, już o nich słyszałem jako o dobrym sprzęcie za tak niską kwotę (nie oszukujmy się Eizo to nie kupię przy takich funduszach)
- policzmy, że mam na sam komputer jednak 5 tysięcy max (nie liczymy już monitorów).
- potrzebne są jeszcze - czytnik kart różnego typu wbudowany do PC
- nie wiem czy karta video nie jest bardziej potrzebna niż bdb grafika (nie znam się na sprzęcie, ale przy zgrywaniu materiału chyba ta pierwsza jest ważniejsza)
- prosiłbym o subiektywne zdanie odnośnie komfortu pracy i szybkości takiego zestawu (rendering etc.) z zaznaczeniem, że akurat ten sprzęt nie będzie przez najbliższy czas bawić się materiałami w HD.

niedziela, 1 listopada 2009, 12:43
Moderator
Moderator

Tasorius napisał(a):
Heh, tak generalnie już na samym początku wiedziałem, że ta kwota to bez szału będzie. Dobra zróbmy tak:
- te monitory wydają się ok, już o nich słyszałem jako o dobrym sprzęcie za tak niską kwotę (nie oszukujmy się Eizo to nie kupię przy takich funduszach)
- policzmy, że mam na sam komputer jednak 7 tysięcy max.
- potrzebne są jeszcze - czytnik kart różnego typu wbudowany do PC
- nie wiem czy karta video nie jest bardziej potrzebna niż dobra grafika (nie znam się na sprzęcie, ale przy zgrywaniu materiału chyba ta pierwsza jest ważniejsza)
- prosiłbym o subiektywne zdanie odnośnie komfortu pracy i szybkości takiego zestawu (rendering etc.) z zaznaczeniem, że akurat ten sprzęt nie będzie przez najbliższy czas bawić się materiałami w HD.

Monitory mają dobrą czerń, nadają się do filmów. Koledze micia poleciłem i jest zadowolony.
Czytnik kart na USB kosztuje 35 złotych, chyba że myślimy o czymś innym? Kontroler firewire (dobry) jest zintegrowany na płycie głównej.
Do SD ten zestaw to burza.
Nie rozumiem tylko - 7 tysięcy na sam komputer, czy z monitorami? Jeżeli z monitorami, to jak dodasz system i głośniki - to nic nie zmieniam. :wink:
PS Może raczej słuchawki LINK, niż głośniki nawet.
PS2 Te pamięci będą lepsze LINK.

niedziela, 1 listopada 2009, 12:49
Nowy
Nowy

kotin napisał(a):
Monitory mają dobrą czerń, nadają się do filmów. Koledze micia poleciłem i jest zadowolony.
Czytnik kart na USB kosztuje 35 złotych, chyba że myślimy o czymś innym? Kontroler firewire (dobry) jest zintegrowany na płycie głównej.
Do SD ten zestaw to burza.
Nie rozumiem tylko - 7 tysięcy na sam komputer, czy z monitorami? Jeżeli z monitorami, to jak dodasz system i głośniki - to nic nie zmieniam. :wink:
PS Może raczej słuchawki LINK, niż głośniki nawet.
PS2 Te pamięci będą lepsze LINK.

W sumie masz rację, trochę się zamotałem. Czytnik to mała sprawa.
7 tysięcy z monitorami, słuchawkami i systemem.
Jaki system proponujesz? Vista 64bitowa? Tylko jaka dokładnie? Podstawowa wersja?
A tak - również subiektywnie - jak taki sprzęt będzie sobie radzić ze składaniem filmów ok. 30 minutowych z belkami itd. no i jak przy ewentualności sporadycznych projektów w HD?
Aha i co z tą kartą video do zrzucania materiału z DV?

niedziela, 1 listopada 2009, 13:03
Moderator
Moderator

Do przechwytu DV nie trzeba innej katy jak firewire. Do podglądu na ekranie TV prędzej. Nie mam Premiere, nie wiem jak to w nim jest rozwiązane. To osobny problem. Były wątki o podglądzie na forum, poszukaj, popytaj...
System - XP na tej płycie zobaczy 3,5 GB RAM z tych czterech zamontowanych. Pewność, stabilność, ale nie rozwojowo. Vista Ultimate jest pewniakiem. Stabilna, chodzi wszystko OK, ale to "muł pasiasty" :mrgreen: wiem bo mam i nie jestem z niej tak całkiem zadowolony. O Win 7 wiem na razie mało, a o jego współpracy z Premiere - nic. Bogusław Spala będzie wiedział. Ediusa już testował i chodzi dobrze, wiec warto bo 7 to szybszy system. Oczywiście mowa przy tych nowszych systemach już tylko o wersjach 64bit, bo 32bit to tylko XP. Vista i 7 na początek zjadają ponad 1 GB RAMu, wiec wersje 32bit w ich wypadku to bezsens.
Ech jak widzisz nie wiem wszystkiego, musisz pytać dalej. :wink:
PS Z ostatniej chwili - śledź ten wątek na innym forum LINK - może to tylko kwestia złej kalibracji, ale jeden z kolegów z Samsunga nie jest zadowolony. Zobaczymy czy Samsung nie zamienił matryc na gorsze w nowych seriach?

niedziela, 1 listopada 2009, 13:20
Nowy
Nowy

kotin napisał(a):
Do przechwytu DV nie trzeba innej katy jak firewire. Do podglądu na ekranie TV prędzej. Nie mam Premiere, nie wiem jak to w nim jest rozwiązane. To osobny problem. Były wątki o podglądzie na forum, poszukaj, popytaj...
System - XP na tej płycie zobaczy 3,5 GB RAM z tych czterech zamontowanych. Pewność, stabilność, ale nie rozwojowo. Vista Ultimate jest pewniakiem. Stabilna, chodzi wszystko OK, ale to "muł pasiasty" :mrgreen: wiem bo mam i nie jestem z niej tak całkiem zadowolony. O Win 7 wiem na razie mało, a o jego współpracy z Premiere - nic. Bogusław Spala będzie wiedział. Ediusa już testował i chodzi dobrze, wiec warto bo 7 to szybszy system. Oczywiście mowa przy tych nowszych systemach już tylko o wersjach 64bit, bo 32bit to tylko XP. Vista i 7 na początek zjadają ponad 1 GB RAMu, wiec wersje 32bit w ich wypadku to bezsens.
Ech jak widzisz nie wiem wszystkiego, musisz pytać dalej. :wink:
PS Z ostatniej chwili - śledź ten wątek na innym forum LINK - może to tylko kwestia złej kalibracji, ale jeden z kolegów z Samsunga nie jest zadowolony. Zobaczymy czy Samsung nie zamienił matryc na gorsze w nowych seriach?

Ok, wielkie dzięki za pomoc. Będę pytać dalej i szukać; zaczynam również śledzić wymieniony wątek.
P.S. Tak, zależałoby mi również na podglądzie TV.

niedziela, 1 listopada 2009, 13:28
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

1. w innych tematach podalem link do premiera cs4 za 450 usd z przesylka
2. w innych tematach masz porownanie liczenia i operacji procesorowych, transferow i dostepu do pamieci,operacje graficzne dla poszczegolnych windowsow (wydajnosc win7 to mit a wydajnosc graficzna to padaka, przynajmniej na ten moment)
3. xp x64bity nie jest ograniczony do 3.5 giga ramu a microsoft przedluzyl support do 2014
4. podglad mozesz uzyskac z karty grafinczej dvi->hdmi, lub przez kamere jak ma mozliwosc przepuszczenia sygnalu , firewire->kamera->analog->tv

niedziela, 1 listopada 2009, 13:35
Nowy
Nowy

Degenerado napisał(a):
1. w innych tematach podalem link do premiera cs4 za 450 usd z przesylka
2. w innych tematach masz porownanie liczenia i operacji procesorowych, transferow i dostepu do pamieci,operacje graficzne dla poszczegolnych windowsow (wydajnosc win7 to mit a wydajnosc graficzna to padaka, przynajmniej na ten moment)
3. xp x64bity nie jest ograniczony do 3.5 giga ramu a microsoft przedluzyl support do 2014
4. podglad mozesz uzyskac z karty grafinczej dvi->hdmi, lub przez kamere jak ma mozliwosc przepuszczenia sygnalu , firewire->kamera->analog->tv

Ad. 1 Znalazłem sam takie coś: http://cgi.ebay.com/Adobe-Premiere-Pro- ... 2ea8baa86b

Ad. 3 Poleciłbyś w takim wypadu XP x64bity czu Vistę Ultimate
Ad. 4 Jak w praktyce działa taki podgląd? Jest realny itd.? Nie chcę wydać na sprzęt prawie 10k a później dojść do wniosku, że trzeba dodatkowo zainwestować w kartę video bo wcześniej nie była brana pod uwagę a bez niej nie można komfortowo i szybko pracować.

Degenerado, jak Twoim subiektywnym zdaniem będzie spisywać się zestaw zaproponowany przez kotina? Przeznaczenie sprzętu znane z postów wyżej.

Ogólnie dzięki za głosy, pomysły, sugestie wszystkich, którzy biorą czynny udział w tym temacie.

niedziela, 1 listopada 2009, 13:52
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona