Teraz jest wtorek, 1 grudnia 2020, 20:13

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
 Płyta główna, Procesor, Ram, Grafika do 3000 - 4000zł + 3LCD 
Autor Wiadomość
Bywalec
Bywalec

Post Płyta główna, Procesor, Ram, Grafika do 3000 - 4000zł + 3LCD
Witam serdecznie

Mam zamiar zmodernizować troszkę komputer, mam na to przeznaczone od 3000 do 4000 zł, ale sprzęt będę zmieniał dopiero w połowie stycznia, więc liczę że ceny troszkę spadną i będę za te same pieniążki kupić coś lepszego.

Mój obecny konfig:
Procesor: Core 2 Duo E6750, 2666 MHz (8 x 333)
Płyta główna: Foxconn P35A-S
Pamięć: 2GB 800MHz Patriot PDC22G6400LLK
Grafika: Radeon HIS 3850 512/256 IceQ III Turbo czy jakoś tak
Zasilacz: Corsair vx450w
Dyski: 2x500GB
Obudowa: SHARKOON REBEL 9 VALUE
Monitor: Dell 2408WFP 24"
aha jeszcze myszka i klawiatura :wink:

Mam kamerkę Sony FX1 i montuje na Vegasie, choć uczę się powoli Premiere.
Chciałbym żeby lepiej montowało mi się na materiale HD, teraz robię to tak że zgrywam z kamery na pc w formacie .m2t i w nim obrabiam, potem zapisuje w do HD też z tym rozszeżeniem a potem ProCoderem do DVD.

Jeszcze niewiem czy zasilacz to uciągnie ale jak nie to go też się wymieni.
A z tymi monitorami to na razie mam tego della i dobrze mi się na nim pracuje, ale zawsze mi się marzyło mieć 3 :D a że zdarza mi się czasami zagrać, a widziałem jak wyglądają gry na 3xLCD to jeszcze bardziej podsyciło mój apetyt. Oczywiście te 3000-4000zł są na sprzęt nie na monitory, tylko czy karta graficzna to uciągnie.
Jak spisują się karty Radeona w montażu a jak GeForcy z CUDA?

Teraz proszę was o jakieś propozycję, moja wygląda tak:
Procesor i7 920
jakaś płyta główna :D
ram ddr3 1600MHz 2x6GB
grafika Radeon jakiś z seri 5xxx, może 5870?

a może będę potrzebował jakiejś karty wideo która mnie wspomoże.

Pozdrawiam
Rafał

sobota, 5 grudnia 2009, 16:05
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: Płyta główna, Procesor, Ram, Grafika do 3000 - 4000zł + 3LCD
rafo87 napisał(a):
Mój obecny konfig:
Procesor: Core 2 Duo E6750, 2666 MHz (8 x 333)
.........
Teraz proszę was o jakieś propozycję, moja wygląda tak:
Procesor i7 920......

Pewnie zaraz przeczytam/usłyszę gromy sypiące się na moją wypowiedź.

Na przestrzeni wielu lat, gdy Intel zmieniał produkowane procesory:
- z Penium 1 na Penium 2,
- z Penium 2 na Penium 3
- z Penium 3 na Penium 4
itd. itp.
to znaczący był ubytek kasy z portfela po przesiadce na pierwsze modele nowej serii w stosunku do ostatnich modeli starej serii, bo przyrost mocy obliczeniowej był dość symboliczny. Nie wspominając o wtopie z Pentium 4, kiedy to Intel zrobił dziwny krok w tył - m.in. wdepnął w g....o typu pamięci RAMBUS (kto to jeszcze pamięta ?), RAMBUS-y miały być takie piękne, szybkie, "amerykanckie", a były przede wszystkim koszmarnie drogie. Bodaj jednostka pamięci była 4 razy droższa od SDRAM-ów.
Pentium 4 - 1400 MHz na podstawce "423" był gorszy (wolniejszy) niż Pentium 3 1400 MHz !!! Na uwagi ludzi z branży przedstawiciele Intela dziarsko udawali, że deszcz pada (ścierając ślinę z twarzy).
Dość historii.

Odnoszę wrażenie, że chcesz mieć citukę lepszy komputer, niż sołtys we wsi. Albo cierpisz na nadmiar pieniędzy (podeślę swój nr konta - ulżę Twojemu grubemu portfelowi)

Core 2 Duo E6750, 2666 MHz - kontra Procesor i7 920

Nie mam/nie będę miał ani jednego, ani drugiego.
Fakt - i7 920, to cztery rdzenie (sprawa w zasadzie bezdyskusyjna), większy cache, pewnie parę innych bajerków typu dodatkowe instrukcje. Ale za jaką cenę ? Zmieniasz całą platformę, nie tylko proca.
Ćwiczyłem wiele razy te różne modernizacje, ale zawsze nasz sołtys (i ksiądz także) i tak byli lepsi ode mnie, i dałem sobie w końcu spokój, za wysokie progi na lisie nogi.

Zamiast szastać kasą kup procka nawet i 1000-rdzeniowego (hehe). ale nie zmieniaj platformy. Poczekaj, ceny znormalnieją, trochę szybsze wersje wyjdą procesorów "i7", niech minie etap chorób wieku dziecięcego. Poza tym ostatnio ceny pamięci "nieco" zwariowały - zły to czas na gruntowną zmianę sprzętu.

Nie znam możliwości OC procesora E6750, ale na "dzień dobry" poszedł bym w tym kierunku - przyrost mocy za zero zł.

Różne modele procków mają swoje rodzynki, np. często zdarzały się egzemplarze E2140 (1600MHz), które bez szemrania działają na 3-3,2 GHz,
albo E5200 (2,5GHz), które śmigają na 4 GHz.
Wiem, pamięci podręcznej nie jestem w stanie pomnożyć, ale nie przeceniałbym tej "kaszy".

Oczywiście, twoje małpy i Twój cyrk, ale takie jest moje zdanie.

Aha - odnośnie CUDów NVidii. Lubię nowinki, śledzę nowinki:
viewtopic.php?f=15&t=25728
Nawet karty serii 8400 obsługują te CUDA. Ale coś te CUDA idą jak po grudzie. Czekam z utęsknieniem na te nawet kilkudziesięciokrotne przyspieszenie, już mi wąsy do samej ziemi urosły, mojej babce także .........

sobota, 5 grudnia 2009, 20:20
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ]