Teraz jest poniedziałek, 21 października 2019, 12:24

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
 wyjscie z karty graficznej nvidia 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post wyjscie z karty graficznej nvidia
Witam, mam laptopa toshiba 1410, celeron 1.8ghz, dysk 30GB, Ramu 256, nagdrywarke CD polaczona z odtwarzaczem DVD oraz karte graficzna Nvida 16MB z wyjsciem TV i tu mam problem, teoretycznie mozna podlaczyc TV do wyjscia czincz ale mam na nim ten sam obraz co na laptopie tzn z ta sama rozdzielczoscia a gdy wlaczam np jakis filmik to na kompie wszystko ladnie dziala a na TV jest tylko ciemny ekran zamiast filmu, reszta tzn napisy panel sterowania wszystko widac. Jak to doprowadzic do ladu zeby moc obejrzec to samo na TV, wszystkie pliki wideo nie sa odtwarzane ,natomiast stayczne obrazy zdjecia widac na TV, co jest nie tak???

niedziela, 3 sierpnia 2003, 22:02
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Zapewne twoja karta graficzna ma przetwornik TV niskiej jakosci, co oznacza ze nie nadaza in za obrazem, ale nigdy nie mozna byc pewnym, aby to sprawdzic proponuje podpiac telewizor i poruszac szybko myszka, porownanie plynnosci ruchu kursora powinno dac pojecie o wzglednej jakosci. Jezeli pierwszy wypadl pomyslnie, moze to byc brak obslugi DirectShow (czy DirectX wogole) aby sprawdzic kompatybilnosc z MS directX uruchamiamy dxdiag (Menu Start>Uruchom>"dxdiag") przechodzimy do sekcji ekran i z podlaczonym telewizorem przeprowadzamy testy Direct Draw i Direct 3D, znow porownujemy zawartosc monitora/TV i szybkosc odswiezania...

LHX - spontaniczny pomocnik ;)

czwartek, 7 sierpnia 2003, 22:05
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post c.d
Dzieki za zainteresowanie moim problemem, mysle ze nie chodzi tu o jakosc katry tylko cos zle konfiguruje, poniewaz gdy zmienilem rodzielczosc ekrenu latopa na 640x480 pojawil sie film na TV,ale zmiana na wyzsza rozdzielczosc znowu nie pozwala na wyswtelanie na TV. Wiem ,ze pownienem rozdzielic sygnal na dwa tzn na monitor i TV i wtedy Tv ustawic na 640x480 a laptopa na 1024x768, ale nie wiem jak to zrobic.
Udalo mi sie wyswietlic film (przy obecenj konfiguracji kompa) przy pomocy Vplayera w funkcji pelnego ekranu, ale to nie dziala na przy odtwarzaczu DVD. Moze jest gdzies opis tej karty Nvidia i jak obsluzyc TV?

niedziela, 10 sierpnia 2003, 20:46
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ]