Teraz jest wtorek, 1 grudnia 2020, 20:43

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 chłodzenie komputera 
Autor Wiadomość
Stały bywalec
Stały bywalec

Post chłodzenie komputera
Jeszcze nie podchodziłem do tematu, ale czuje że zszycie trzech obrazow fullHD "sfajczy" mi PCta :)

wtorek, 29 czerwca 2010, 09:34
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: 1440x1080 do 1920 x 1080
A to możliwe, mój właśnie "liczy" BD ze zdjętym bokiem, dostawionym stacjonarnym wiatrakiem z Tesco i... jest na granicy przegrzania. Cóż, wakacje, czas parzącej klawiatury :D

Marcin
Wesela na Śląsku
VideoKrupski.pl

piątek, 2 lipca 2010, 20:30
Stały bywalec
Stały bywalec

Rozebrany PC w sezonie to podstawa -oczywiście jak ktos ma "mercedesa" pewnie nie jest to konieczne..., ale ja dmucham na zimne, tzn na gorące :)

poniedziałek, 5 lipca 2010, 14:18
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Jeżeli ma się odpowiednią obudowę to nie wolno jej otwierać. W ogóle nawet w zwykłych obudowach zastosowanie odpowiedniego chłodzenia wyklucza otwieranie obudowy. Tak więc zastanowiłbym się najpierw i posprawdzał. Jeżeli temperatury są niższe po otwarciu obudowy to bym ją zmienił od razu.

poniedziałek, 5 lipca 2010, 17:53
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Pamiętaj drogi kolego, że obudowa (jak każda inna rzecz), projektowana jest do jakiś warunków. Moja świetnie radzi sobie nawet z liczeniem długich plików AVCHD (z pełną korekcją barwną w głębi 132b), ale nie podczas upałów. Najlepszy układ chłodzący (pasywny), kiedy ciągnie ciepłe powietrze, wiele nie zdziała. Komp po prostu mi się wyłącza. Kiedy ściągnę bok, przystawię wiatrak od odpowiedniej strony, hula jak waryjat!

Oczywiście, że są akie obudowy, które w saunie by dały radę (żart - dodaję dla czepialskich), ale ja mam "zwykłego" cooler mastera.

Marcin
Wesela na Śląsku
VideoKrupski.pl

wtorek, 6 lipca 2010, 18:03
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Pisałem dlatego - jak się ma odpowiednią obudowę. W moim przypadku zdjęcie dowolnej blachy powoduje automatyczny wzrost temperatury na wszystkich komponentach, obojętnie czy w pracowni jest 20 czy 30 stopni. Tak prawdę mówiąc sprzęt powinien pracować w klimatyzowanych pomieszczeniach i w zamkniętych obudowach. Oczywiście większość ma nieodpowiednie chłodzenie, sam odkąd pamiętam zawsze mialem rozebranego kompa. Jednak warto przed rozebraniem swojego nie opierać się na opinii innych i własnej logice, tylko sprawdzić, bo w upały rozebranie dobrze wentylowanej obudowy może zaszkodzić całemu kompowi.

Druga sprawa - wentylacja ma -odprowadzać- ciepłe powietrze a nie go zasysać. Te 30 stopni w pracowni jest niczym co trzeba odprowadzić od takiego procka.

wtorek, 6 lipca 2010, 18:36
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Dobrze powiedziane i popieram w całej rozciągłości!

Ostatnio zauważyłem, że mój komp ciągnie powietrze tak, że na dzień dobry sobie je grzeje (przez baterię dysków twardych). Tak się zacząłem zastanawiać, czemu w kompie nie ma przegród i kanałów powietrznych, jak np. w estradowych końcówkach mocy? :)

Marcin
Wesela na Śląsku
VideoKrupski.pl

wtorek, 6 lipca 2010, 18:50
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

to tylko kwestia ceny obudowy, zobacz sobie lian li chyba model x2000.
Marzenie :)

środa, 14 lipca 2010, 12:09
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Fajnie, że zaczęliście taki temat. Podpowiedzcie, jak ustawiacie wentylatory w obudowie?
5dysków HDD chłodzą mi 3 wentylatory 92mm zaciągające powietrze z zewnątrz w kierunku dysków, kolejne 2 wentylatory 92mm wyciągają mi powietrze z drugiej strony obudowy wysysając powietrze od płyty głównej i procesora. Nie wiem czy dobrze tak to skonfigurowałem. Mam jeszcze możliwość podłączenia 2 wentylatorów 120mm z tyłu i właśnie nie wiem czy one mają wciągać powietrze do środka czy też wyciągać? trochę się boję o sprzęt i o dane...

środa, 14 lipca 2010, 22:23
Nowy
Nowy

Post Re: chłodzenie komputera
Może lepiej zainwestować w dobry wiatrak, posprzątać go ze śmieciuchów (tzn. kurzu bo to też robi swoje) a nie kombinować z otwieraniem obudowy bo to mu na pewno na dobre nie wyjdzie tylko wprost przeciwnie :) Teraz przecież takie wiatraczki są dostępne, ze już się skończyły problemy z przegrzewaniem się kompów :) A jak ma wybuchnąć to lepiej sprawdź drogę ewakuacji :)lol

czwartek, 15 lipca 2010, 18:29
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

nologo napisał(a):
a nie kombinować z otwieraniem obudowy bo to mu na pewno na dobre nie wyjdzie tylko wprost przeciwnie

Taa, widać, że się znasz na sprzęcie.

PIONEER napisał(a):
Mam jeszcze możliwość podłączenia 2 wentylatorów 120mm z tyłu i właśnie nie wiem czy one mają wciągać powietrze do środka czy też wyciągać? trochę się boję o sprzęt i o dane...

Jak z tyłu to wyciągać ciepłe, ale najlepiej jeden daj właśnie na tył a drugi gdzieś w środku zamontuj (na jakiś zaczepach/gumkach).
No i podaj temperatury podzespołów w stresie (pod obciążeniem) i konfigurację komputera (modele podzespołów).

czwartek, 15 lipca 2010, 18:50
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Widzę, że skupiliście się w większości na procesorach, a w takich temperaturach najgorzej czują się pamięci i mostki :?

piątek, 16 lipca 2010, 07:41
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Dodatkowe wentylatory zawsze chłodzą też chipsety i pamięci, ale nie nie stoi na przeszkodzie, żeby im też zainstalować małe wentylatorki. Wszystko zależy od ułożenia podzespołów w obudowie i ustawionego napięcia pamięci i chipsetu.

piątek, 16 lipca 2010, 20:37
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Niedawno zmieniłem platformę. Mój I7 860 z turbo obciążony LinX em pokazuje 92 stopnie. Chłodzenie to Katana III. To nie jest dobra temperatura i aktualnie rozważam zakup bloku wodnego, tyle że drogo...
Puki co pracuję nocami ;P

czwartek, 22 lipca 2010, 23:57
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Raczej jakieś przekłamanie, bo przy takiej temperaturze by już dawno komp się wyłączył/zresetował.
Jeżeli woda jest za droga i chcesz powietrze to za ok. 150zł jest Scythe Mugen 2b, wielkie bydle, ale bardzo wydajne, polecam. Chociaż nie wiem za ile możesz mieć blok wodny, ale przeważnie wszystko wychodzi drożej niż powietrze.

piątek, 23 lipca 2010, 00:26
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona