Teraz jest środa, 27 stycznia 2021, 19:47

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
 chłodzenie komputera 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: chłodzenie komputera
-KeFaS- napisał(a):
Raczej jakieś przekłamanie, bo przy takiej temperaturze by już dawno komp się wyłączył/zresetował.

i7 860 i 920 bardzo mocno się grzeją, przeglądając fora OC można trafić na wpisy z temp bliską 100, Nie ma tanich bloków wodnych więc wszystko na powietrzu będzie tańsze. moim błędem było użycie pasty za 5zł :P, no i jeszcze został lapcing. Tylko na "kombinowanie" potrzebny jest czas, a tu sezon w pełni...

piątek, 23 lipca 2010, 01:18
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Powiem tak, zakładałem w ostatnich kilku miesiącach z 5 Mugenów (1 do siebie, 4 do kompów w montażowni), we wszystkich kompach procesory 4-rdzeniowe (każdy inny, u mnie Q9300, w firmie 2x i7, i5, Phenom II X4) na maksa podkręcone (taktowania rzędu 3.6 - 4 GHz) i na żadnym z tych procesorów temperatura w maksymalnym stresie (wszystkie rdzenie obciążone na 100%) nie przekracza 55-60 stopni (w aktualne upały może czasem skacze do 62-63 stopni, ale w "normalnej" porze roku jest mniejsza), a siedzą na standardowej paście od Scythe, która była w zestawie z chłodzeniem.
Dlatego tak polecam Mugena 2b, bo to jest po prostu najwydajniejsze chłodzenie powietrzne dostępne na rynku w granicach 150zł. Oczywiście w obudowach dmuchają jeszcze ze 2-3 dodatkowe wentylatory no i wszystkie kable zostały tak pochowane, żeby jak najmniej ograniczać obieg powietrza, ale o tym też już tutaj pisałem, że to jest ważne.
A jak komuś jeszcze będzie za ciepło to Mugen może pracować z kilkoma wentylatorami na jednym radiatorze.
Jasne, że są jeszcze większe radiatory, które po dokupieniu dobrego wentylatora będą jeszcze wydajniejsze, ale ich cena często przekracza 200zł za sam radiator, więc to już nie ma sensu, bo za niewiele więcej można sobie skonstruować chłodzenie wodne.

piątek, 23 lipca 2010, 04:43
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Nie możliwe! Mam Katana III i zdecydowanie nie jest to najwydatniejsze chłodzenie.
Obrazek

Jenak różnica nie może sięgać 30 °C! Taka różnica może być na dobrej wodzie, ale nie na powietrzu.

Obrazek
Dziś jest chłodniej i nie osiągną 92 °C. Pogoda z Onetu 27 °C (bez klimy)

piątek, 23 lipca 2010, 16:41
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

A ja Ci mówię, że czujniki są walnięte (niektóre płyty tak mają fabrycznie), bo przy realnych 90 stopniach na CPU byś nie zdążył nawet screena zrobić.
Dotknij radiatora, jeżeli jest chłodny w stresie to może po prostu jest źle zamontowany, albo pasta została źle nałożona.
Sprawdź temperaturę kilkoma innymi programami, a najlepiej bezpośrednio w BIOS-ie.

piątek, 23 lipca 2010, 22:23
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Płyta jest nowa, chłodzenie zakładałem 4 razy bo przestraszyłem się temperatur. Oczywiście wszystko w dotyku jest ciepłe, jednak nie jest to zupełnie miarodajne. Pomiar temperatur odbywa się przy procesorze, a nie na radiatorze, zwłaszcza takim krowiaście wielkim. Za takie temperatury winę przypisywałem upałom.
Temperatury w biosie są niskie, no ale jak obciążyć procesor będąc w biosie... Przez temperatury boję się kręcić procesor. Powinien stabilnie pracować przy 4.2 a bluescreen dostaję przy 3.5, przy 3.4 temperatury są jak na załączonym obrazku.
Jak możesz zrób test linx em, mocno obciąża CPU
LinX Download
Bo może to ja mam życiowe szczęście i dostałem taki kawałek krzemu, lub walniętą płytę...

Zmiana programu niczego nie zmienia.
Obrazek
Radiator jest wyraźnie ciepły, ale daleki od parzenia...

EDIT
Założyłem radiator jeszcze raz, tym razem wyjąłem płytę by mieć absolutną pewność że radiator dolega. Nałożyłem nową pastę, użyłem karty kredytowej by mieć pewność że warstwa będzie równa. i...
Oprócz straconej 1,5h nie zmieniło się nic. Temperatura jest wyższa i tak będzie do wygrzania pasty.

EDIT
Rozwiązałem problem temperatur.
http://ocforum.pl/showthread.php/33176-I7-860-94-°c
To był mój bios i odstający zacisk socketu.

piątek, 23 lipca 2010, 23:56
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2