Teraz jest poniedziałek, 21 października 2019, 12:40

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 
 Pytań kilka o karty graficzne i Premiere Pro CS5 
Autor Wiadomość
Stały bywalec
Stały bywalec

Post Pytań kilka o karty graficzne i Premiere Pro CS5
Jestem na etapie wyboru karty graficznej do komputera pod edycję AVCHD w Premiere Pro CS5. Oczywiście mowa o kartach które będą działały (natywnie bądź po zhakowaniu) z Mercury Playback Engine. Chciałbym wyjaśnić kilka nurtujących mnie kwestii:

1. Z pewnego źródła dowiedziałem się, że montując na komputerze z GTX-em 285 (który jest oficjalnie przez program wspierany) podgląd w czasie rzeczywistym jest możliwy jedynie do trzech ścieżek, po dodaniu czwartej pasek staje się czerwony i trzeba renderować podgląd. Używając kart Quadro problem ten podobno nie występuje. Czy to prawda? Może ma ktoś komputer z tą kartą i wie jak się sprawy mają?

2. Jeżeli rzeczywiście w przypadku GTX-a 285 podgląd ograniczony jest do 3 ścieżek, to jak jest na kartach nie wspieranych oficjalnie (GTX 260, GTX 460) przez Premiere? Też jest ograniczenie, czy może sytuacja wygląda tak jak z Quadro?

3. Jaką kartę wybrać? Czy po prostu wziąć jakiegoś używanego GTX-a 260, czy może jednak skusić się na 460-tkę? A może GTX 285? Ponoć karty Fermi optymalizowane są pod CUDA i jest w nich kilka usprawnień względem architektury serii 2XX (na przykład prawdziwa pamięć podręczna zamiast pamięci podręcznej tekstur). Wie ktoś może czy jest różnica w komforcie pracy na komputerze z 260-tką a 460-tką?

Z góry dzięki za odpowiedzi.

niedziela, 3 października 2010, 18:47
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ]