Teraz jest środa, 23 października 2019, 15:43

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
 komputer nie wychwytuje kamery 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post komputer nie wychwytuje kamery
Witam, zauwazylem ze ten problem często występuje jednak przeczytałem wszystkie tematy z tym związane i niestety nic mi niepomogło więc jestem zmuszony zalożyć ten temat po raz kolejny (może coś mi umknęło lub ktoś zna jakieś nowe rozwiązania).

Otóż, mam kamerę canon xm2 (kamera mini dv) i chcę zgrać materiał z kasety na pc za pomocą kabla firewire, lecz pc nie wykrywa kamery. Jedyne w czym się dopatrywalem błędu to poluzowane wejście między kablem a kamerą jednak gdy się dobrze ustawi to zachowana jest płynność ponieważ ciągle na ekranie lcd kamery jest napisane "DV IN" (czyli kamera wychwytuje komputer) natomiast komputer nie wykrywa nowego urządzenia (nie ma nawet charakterystycznego dzwięku który jest np podczas podłączania pendrive). Wczesniej wszystko działało bez zarzutu, ja też nic nie majstrowałem ani z kamerą ani z komputerem,materiału tez nie moglem zgrac na innym komputerze z inną kartą firewire na którym wczesniej zgrywałem i też się nie dało.
Zainstalowalem także nowe sterowniki chipset do płyty głównej jednak to tez nie zadziałalo, więc proszę o pomoc,pzdr !

poniedziałek, 25 października 2010, 21:22
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: komputer nie wychwytuje kamery
Prawdopodobnie FireWire w kamerze jest uszkodzony.

środa, 27 października 2010, 20:14
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

miałem ten sam problem, uszkodzoną miałem płytę główną w kamerze FX1
Miałem dwie opcje: całkowita naprawa kamery 1800zł lub naprawa kamery tak aby się nie wyłączała sama (wyłączanie kamery po chwili było objawem spalenia gniazda FireWire), opcja za 200zł kamera będzie działała poprawnie ale gniazdo FW będzie nie aktywne.

Najlepszym sposobem będzie jak kupisz sobie jakąś malutką kamerkę za malutkie pieniążki i w ten sposób przegrasz materiał.

środa, 27 października 2010, 20:32
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
dzieki za rady, oddalem dzis kamere do serwisu canona bo sam juz bym chyba nic nie wymyslil, jutro bede wiedzial co sie stalo wiec napisze na forum, moze pomoze to komus w przyszlosci :-)

czwartek, 28 października 2010, 21:25
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ]