Teraz jest środa, 23 października 2019, 15:10

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
 Adobe Premiere CS4 - zacinanie się filmu 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Adobe Premiere CS4 - zacinanie się filmu
Witam wszystkich jako, że jestem nowy,

mam kamerę GoPro. Nagrywa ona filmy w HD MP4 - premiere takiego nie czyta więc użyłem MPEG StreamClip do konwersji na MOV.

Tydzień temu miałem XP 32x. Natomiast komputer taki:
Athlon 4400 64x 2x, 2GB 667 RAMu, GeForce 5300 512Mb - wiem, sprzęt lichy do takich zabaw, w porównaniu do "kosiarek" jakie tutaj sie pojawiają, ale...

Na początku miałem problem z dużym zacinaniem się filmu w oknie podglądu - pomogło odinstalowanie kodeków i zainstalowanie K-lite codec.
Po zmianie kodeków odpaliłem ponownie Premiere, w oknie podglądu klipu film full HD szedł płynnie, natomiast w oknie podglądu Timeline lekko spowalniał.

Postanowiłem dokupić ramu. W związku z tym że XP 32x pociągnie tylko 3,25Gb a nie wiedziałem czy przejść na XP 64x eng czy na 7, wybrałem ten drugi.

Teraz mam 6Gb 667 w dualu, win 7 i zarówno w oknie podglądu jak i oknie timeline tnie film aż miło. Zainstalowałem tylko K-lite oraz QuickTime Alternative z kodeków.
W ogóle nie zauważyłem po dodaniu 4Gb szybszej pracy w choćby Photoshopie.
Podczas pracy na programach sprawdzałem użycie ramu - było na poziomie 30-40%, natomiast procek 100%.
W czym może być problem - win 7 tak obciąża kompa? czy może to kodeki? - w bestplayerze filmy odtwarza normalnie.

Czytałem gdzieś że format MP4 jest dosyć ciężko strawny dla programów i powinno się go przerabiać na coś lżejszego - tzn jaki format?

Z góry dziękuję za wszelka pomoc.

Pozdrawiam

poniedziałek, 28 marca 2011, 21:31
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: Adobe Premiere CS4 - zacinanie się filmu
A to musi byc Premiere? Zresztą i tu powinna być opcja "proxy mode", a tu o niej troszke więcej

poniedziałek, 28 marca 2011, 22:05
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: Adobe Premiere CS4 - zacinanie się filmu
kabanosdg napisał(a):
Podczas pracy na programach sprawdzałem użycie ramu - było na poziomie 30-40%, natomiast procek 100%.

No to już masz odpowiedź - za słaby procesor. Dodatkowo pewnie masz wolny dysk, który też wszystko spowalnia.
Dla testu możesz sobie zrobić RAM-dysk, np. 1-2GB, skopiować na niego materiały do montażu i trochę tak popracować, jeżeli się poprawi to będzie wiadomo, że drugi, szybszy dysk jest konieczny.
Poza tym, Premiere CS4 jest ogólnie słabo zoptymalizowany.

poniedziałek, 28 marca 2011, 23:12
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ]