Teraz jest piątek, 18 października 2019, 18:20

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ] 
 IPS vs TN 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post IPS vs TN
Witam serdecznie,
Matryca IPS oczywiscie jest lepsza, ale czy sprawdzi sie lepiej przy monitorowaniu wideo? Czy bedzie DUZO lepsza od TN? Rozmiar 21-23".Nie zalezy mi na czasie reakcji, chodzi tylko o kolory. Nie szukam gradowanych monitorow do CC, bo po prostu mnie nie stac. Cos co bedzie w miare realnie reprezentowalo kolorki. Najtanszym rozwiazaniem jakie znalazlem jest LG IPS236.
Drugim rozwiazaniem jest matryca PVA. Wtedy pasowalby mi Samsung F2380M
Kosztowo jestem bardzo ograniczony w tym momencie, stad limit w okolicach 1k. Co mi poradzicie w tym temacie? Z gory dziekuje za wszystkie odpowiedzi.
Pozdrawiam!

sobota, 2 kwietnia 2011, 23:05
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: IPS vs TN
Wszystko jest lepsze od TN.
Ten LG ma chyba taką samą matrycę e-IPS (czyli trochę jakby "okrojona", ale daje radę) co Dell 2209WA, którego posiadam i mogę polecić (tak czytałem jakiś czas temu w recenzjach, że to ta sama matryca), dodatkowo jest większa rozdzielczość Full HD i podświetlenie LED, które ogólnie niewiele daje.. Oczywiście w porównaniu do Eizo za kilka tysięcy to Dell/LG wypadnie słabo, ale w przedziale cenowym do tysiąca raczej nie ma nic lepszego.
Te Samsungi na cPVA w testach wypadały słabiej od Della, chyba że to jakiś nowszy model.

Chociaż teraz patrze to ten LG ma kilka modeli różniących się końcówką, więc nie wiem co ten ma w środku, ale można pewnie znaleźć jakieś szczegółowe recenzje.

sobota, 2 kwietnia 2011, 23:18
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Wielkie Dzieki!
Myslalem nad tym dellem, ale w sumie hdmi bez przejsciowek byloby mile, zawsze mozna obejrzec material bezposrednio z kamery. Kalibrowales go recznie czy kalibratorem? Jak kolory?

sobota, 2 kwietnia 2011, 23:22
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Ręcznie, kolory w porównaniu do popularnych TN-ek (Samsungi, LG, które wtedy kosztowały po 800zł, a Della kupiłem za 1000zł) dużo lepsze, tak samo kąty widzenia. Podświetlenie mogłoby być trochę lepsze, tzn nie jest idealnie równomierne, ale to mała wada, bo praktycznie tego nie widać przy typowej pracy czy jakiś grach, itd. Jak wtedy kupowałem ten monitor to jeszcze nie było zbyt dużej konkurencji w matrycach innych niż TN w tym przedziale cenowym (dostałem go za 1000zł kilka miesięcy po premierze), więc jako alternatywa były tylko dużo droższe monitory, więc wybrałem Della, ale jakbym teraz kupował to pewnie wziąłbym tego LG (lub ten inny model, o którym pisałem), albo droższą wersję Della 24" z DVI, HDMI i DP.

sobota, 2 kwietnia 2011, 23:31
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

DELL robi świetne monitory, pracuję na 2209wa

poniedziałek, 4 kwietnia 2011, 00:30
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

jednak matryca IPS daje najlepsze rezultaty ten samsung ma jeden mały problem po kilku godzinach pracy kolory zwłaszcza bialy zaczynają opalizować co może nieco denerwować reszta jest ok jak na takim monitorku ustawi się kolory to muszą być świetne na wszystkich telewizorach biały zawsze będzie biały a nie niebieskawy.

poniedziałek, 4 kwietnia 2011, 21:38
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Bogdanst napisał(a):
jednak matryca IPS daje najlepsze rezultaty ten samsung ma jeden mały problem po kilku godzinach pracy kolory zwłaszcza bialy zaczynają opalizować co może nieco denerwować reszta jest ok jak na takim monitorku ustawi się kolory to muszą być świetne na wszystkich telewizorach biały zawsze będzie biały a nie niebieskawy.

Hmm nie wiem czy dobrze zrozumialem- chodzi Ci o Samsunga z mojego posta? Jesli tak to tam jest matryca PVA, IPS jest w LG....

sobota, 9 kwietnia 2011, 02:35
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

tak chodzi o samsunga nie do końca jest to matryca PVA jest to cPVA i jej wada to opalizowanie kolorów zwłaszcza białego tak zaczyna się dziać po 4 godzinach pracy jedyne wyjście by się tego pozbyć to mały odpoczynek pól godziny i można dalej pracować spokojnie. Posiadam też ten monitor skusiłem się na niego z powodu ceny. Reszta jest ok.

sobota, 9 kwietnia 2011, 07:15
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Wielkie Dzieki za odpowiedz!

sobota, 9 kwietnia 2011, 09:53
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Nie wiem jak cenowo w/w monitory ale w pracy do grafiki i video
używamy HP LP2475w, są świetne, jest to starszy model ale w dalszym ciągu ceniony, kiedy podłączyłem po HDMI kamerę (hmc 151) i zobaczyłem obrazek w tymże monitorze to mi szczena opadła, sam niestety mam samsunga 20" i dopiero zobaczyłem ogromną przepaść w obrazie jaka jest między moim a HP-ekiem.Cena HP to od 1900pln. Ale warto.

niedziela, 10 kwietnia 2011, 22:38
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

ja na tego samsunga się skusiłem bo potrzebowałem coś dodatkowego zobacz obraz z kamerki na Eizo FlexScan S2433W a będziesz mile zaskoczony z tym, że ja kamerkę mam tylko FX1000 ale daje rade.

niedziela, 10 kwietnia 2011, 23:11
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Ten HP to też jakaś wersja IPS (H-IPS niby), Eizo jest na PVA, ale ma też modele S-IPS (najlepsza z IPS-ów).
W sumie najważniejsze jest pokrycie RGB, TN-ki mają ok. 60-70%, tańsze IPS-y czy cPVA 80-90%, a dalej to już właśnie takie Eizo profesjonalne to ponad 90% pod stówkę podchodząc.

poniedziałek, 11 kwietnia 2011, 00:31
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ]