Teraz jest piątek, 19 lipca 2019, 10:48

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Laptop do edycji filmów - Sony Vaio? [ nieaktualne ] 
Autor Wiadomość
Stały bywalec
Stały bywalec

Post Laptop do edycji filmów - Sony Vaio? [ nieaktualne ]
Już w przyszłym tygodniu zmieniam laptopa. Aktualnie jestem na HP Pavilion, i on już jest zdecydowanie za słaby. Wiele osób polecało mi marke Dell, i już praktycznie miałem takiego laptopa (Dell inspiron 15r) ale się rozmyśliłem.
Dziś przykuł moją uwagę Sony Vaio, a dokładnie - VPCF22L1E
Wydaje się dobry i ma całkiem dobre parametry, do tego dość dobrze radzi sobie z HD (przynajmniej tak piszą)

Aktualnie używam Pinnacle ultimate collection 14 i nie działa mi opcja Magic bullet, myślicie że na tym pójdzie?

Oceńcie go, i w razie potrzeby polećcie jakiś własny mogel/marke
Próbuje sie zmieścić w 3000 zł.

Ostatnio edytowano niedziela, 7 sierpnia 2011, 05:30 przez Donuts, łącznie edytowano 1 raz

poniedziałek, 25 lipca 2011, 21:59
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: Laptop do edycji filmów - Sony Vaio?
ja omijam szerokim lukiem vaio , nie zainstalujesz na tym czystego systemu, jestes ograniczony do preinstalowanych smieci, customizowac sie tego nie da

potrzebowalem kiedys sterownik do czytnika kart to sobie zazyczyli 40 usd, chyba poza designem to ten laptop nic nie oferuje czego nie mialaby tansza i szybsza konkurencja

poniedziałek, 25 lipca 2011, 22:28
Stały bywalec
Stały bywalec

zdecydowanie dell lub lenowo;) dell inspirion to półka dla amatora (najgorsze co jest) kup coś z serii E lub XPS ewentualnie Studio a będziesz zadowolony, ja montowałem filmy na dell'u d630 w full opcji i śmiało dawał rade z HD;) laptopy są niezniszczalne i super przemyślane;) zawsze się da rozbudować coś zmienić a w Sony już nie bardzo. HP dv7 też nie są złe ale wykonanie gorsze, Lenowo daje też fajne wykonanie i parametry (po za tym jak kupujesz lapka to nie kupuj modeli z przedziału 1500zł bo nie zwane co kupisz i tak będzie słabe i kiepskie)

poniedziałek, 25 lipca 2011, 23:05
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

moro87 napisał(a):
zawsze się da rozbudować coś zmienić a w Sony już nie bardzo.

Tak? To dopytam z ciekawości. Podaj jakiś przykład co to da się "rozbudować" w jednym a drugim nie.

poniedziałek, 25 lipca 2011, 23:22
Stały bywalec
Stały bywalec

No widziałem też Della za 2600zł, wydawał się dość dobry, i prawie niczym się nie różnił niż I mac za 5200 zł.
W tygodniu pojade do Media Markt i popytam jeszcze.

Czyli Vaio odpada? Ponoć te z serii F są dobre do obróbki filmów.

poniedziałek, 25 lipca 2011, 23:58
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Degenerado napisał(a):
ja omijam szerokim lukiem vaio , nie zainstalujesz na tym czystego systemu, jestes ograniczony do preinstalowanych smieci, customizowac sie tego nie da

potrzebowalem kiedys sterownik do czytnika kart to sobie zazyczyli 40 usd, chyba poza designem to ten laptop nic nie oferuje czego nie mialaby tansza i szybsza konkurencja

Co ty piszesz? mialem Vaio z Vista, chcialem przejsc na XP - sterowniki bez problemu, ladna istrukcja instalacji (wazna jest kolejnosc) Akurat na suport Sony nie moge narzekac, juz pare lat temu jak potrzebowalem instrukcje do aparatu czy kamerki- udostepniali bez problemu (byla, jest taka czeska stronka) Chyba ci sie cos z Canonem pomylilo, ktory za kazda instrukcje wola kase. Jak kupujesz wspoczesnie lapka z preinst. systemem to kazdy ma pelno smieci i z kadym trzeba powalczyc z oczyszczaniem, nie tylko z Vaio, pare lapkow przewinelo sie przez moje rece i akurat Vaio byly malo problematyczne. Ktos wczesniej pisal o nie moznosci rozbudowy, nie mialem zadnych problemow, wszystko jak w kazdym innym, jedynie co bylo w moim to dysk z przodu przed klawiatura (trzeba 3/4 lapka rozkrecic aby sie do niego dostac). Fakt, ze sa troche drozsze bo zapewne sie sporo za marke placi

wtorek, 26 lipca 2011, 00:37
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

A dlaczego laptopek, nie lepiej stacjonarny, bardziej wypasiony?
Sam obecnie pracuję na lapku, kupiłem bo byłem wcześniej dużo w drodze (chore dziecko) - teraz mamy mniej wyjazdów i przy najbliższej okazji przechodzę na kompa stacjonarnego.
Nie dawno padł mój wcześniejszy HP Pawilion - facet w serwisie stwierdził że przegrzany, że laptop to nie stacjonarny powinien pracować max 5 godz. dziennie. Na razie nie stać mnie na dobrą stacjonarkę - pracuję na lapku, ale kupiłem mu przynajmniej dobrą podkładkę chłodzącą.

wtorek, 26 lipca 2011, 01:15
Stały bywalec
Stały bywalec

Też myślałem o stacjonarnym, ale wtedy bym był za przeproszeniem udupiony. Mój laptop chodzi jakieś 10h dziennie, ale jakoś nie mam z nim problemów..

Jakbym miał brać stacjonarny to chyba I Maca bym wybrał, ale według mnie laptopy są lepsze.

wtorek, 26 lipca 2011, 02:19
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Wydaje mi się że problem z laptopem leży po stronie dobrego chłodzenia.
Mój HP chodził po 12 godz. dziennie, często i w nocy, przez ok. 3,5 roku i wyżarzyła się grafika.
Moim zdaniem dobra podstawka chłodząca załatwia sprawę.
Teraz pracuję na lapku córki Toshiba Tecra i jest OK.

wtorek, 26 lipca 2011, 07:31
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

jacekxyz napisał(a):
Degenerado napisał(a):

Co ty piszesz? mialem Vaio z Vista, chcialem przejsc na XP - sterowniki bez problemu, ladna istrukcja instalacji (wazna jest kolejnosc) Akurat na suport Sony nie moge narzekac, juz pare lat temu jak potrzebowalem instrukcje do aparatu czy kamerki- udostepniali bez problemu (byla, jest taka czeska stronka) Chyba ci sie cos z Canonem pomylilo, ktory za kazda instrukcje wola kase. Jak kupujesz wspoczesnie lapka z preinst. systemem to kazdy ma pelno smieci i z kadym trzeba powalczyc z oczyszczaniem, nie tylko z Vaio, pare lapkow przewinelo sie przez moje rece i akurat Vaio byly malo problematyczne. Ktos wczesniej pisal o nie moznosci rozbudowy, nie mialem zadnych problemow, wszystko jak w kazdym innym, jedynie co bylo w moim to dysk z przodu przed klawiatura (trzeba 3/4 lapka rozkrecic aby sie do niego dostac). Fakt, ze sa troche drozsze bo zapewne sie sporo za marke placi

nie podniecaj sie jacus niezdrowo, ciesze sie twoim szczesciem, ja kupilem vaio dla klienta , specjalna wersje do edycji video , nawet z SOFTEM ADOBEA juz preinstalowanym do edycji, musielismy go oddac do sony zeby dalo sie ntsc na pal przestawic, wiec wole ostrzec nastepna bo w takiej samej cenie kupi laptopa z ktorym na pewno nie bedzie mial klopotow

wtorek, 26 lipca 2011, 08:57
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Degenerado, ale nie napisales, ze to byla jakas specjalna wersja. Mimo to nie rozumiem dlaczego to winna lapka, problem jaki opisujesz to raczej kwestia ustawien softu do obrobki, dlaczego musiales go do sony odsylac? napisz cos wiecej bo po takich suchych ogolnikach nikt zadnych wnioskow nie wyciagnie.
A wogole jesli miales ustawione ntsc to domniemam, ze to nie byla wersja europejska, pewnie sprzecior z USA sciagany, jesli tak faktycznie bylo to co sie dziwic, ze takie problemy wystepuja. Ale jak napisalem wiecej konkretow trza, a z tego co napisales - nie polecasz bo miales jeden raz problem czyli na tej zasadzie mozna kazdy sprzecior zdyskwalfikowac.

wtorek, 26 lipca 2011, 14:23
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

vaio ze stanow kosztowal 20 tys a nie 35
co mam wypisywac konkrety, windows preinstalowany , nie do ruszenia, przy instalacji golego systemu, brak sterownikow lub platne (za czytnik kart 40 usd)

z racji takiej polityki sony nie polecam, moze w jakims tanim laptopie nie bedzie takich zabezpieczen a moze beda ? dowiesz sie juz jak wydasz kase
poza slicznym wygladem nie ma zadnej przewagi nad konkurencja

jesli znikaja dane z dysku intela to tez musisz to udowadniac , roztrzasac albo sie zastanawiac czy to ta seria czy w innych tak bedzie ? nie, kupujesz dyski firmy ktora takich wtop nie zalicza

wtorek, 26 lipca 2011, 14:44
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Degenerado napisał(a):
vaio ze stanow kosztowal 20 tys a nie 35

Mój wskaźnik ciekawości dobił do końca. Rzuć jakimś linkiem, bo jestem bardzo ciekaw co w tej kwocie można mieć od Sony, czy od kogokolwiek w lapku.
No chyba że w cenie jest soft, ale 35k to jestem ciekaw jaki.

wtorek, 26 lipca 2011, 15:39
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

biez poprawke ze to bylo nie miesiac temu tylko pare lat 2-3
soft adoba , premiere plus jakies smieci, graber i obrobka audio sonego dedykowane dla vaio, nie pamietam jak to sie zwalo

nie robie list i rozpisek bo by mi w mieszkaniu miejsca na segregatory zabraklo
aczkolwiek jak sie zawiesi/popsuje albo co to do mnie wroci, wtedy ci dokladnie napisze jak ci ciekawosc (w)zyc nie da :)

wtorek, 26 lipca 2011, 16:13
Stały bywalec
Stały bywalec

W dell'u np można w miejsce napędu zamontować dodatkowy dysk twardy, baterię lub coś innego (patent dell'a). płyty w dell'u obsługują szeroki zakres procków czyli jak kupimy dell'a z prockiem C2D T7000 to bez problemu można zmienić na procka C2D T9000 (podaję tylko przykład) a wiem bo sam tak robiłem i z nimby nie pozornego lapka i po kosztach zrobiłem maszynę o bardzo wydajnym procku z dużą ilością ram i dużą przestrzenią dyskową. Dell posiada wbudowany port FireWire co ułatwia sprawę przy zgrywaniu materiału. W sony nie wsadzisz drugiego dysku a zmienić procka będzie też ciężko. Kolejna sprawa to taka że dell ma możliwość zamontowania stacji dokującej więc masz wszystkie porty a jak chcesz działać w terenie to po prostu wypinasz go i masz mobilne cacko:P Dell nie jest tani ale chyba jako jedyna firma daje takie możliwości jeżeli chodzi o komputery przenośne (ma też super szybki servis, i duże zaplecze oryginalnych akcesoriów). a po za tym jakość użytych materiałów też jest wysoka no i najważniejsze to duży komfort pracy:D:D

wtorek, 26 lipca 2011, 16:20
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona