Teraz jest poniedziałek, 30 listopada 2020, 07:15

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Gdzie kupić - złożyć kompa pod montaż? 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Gdzie kupić - złożyć kompa pod montaż?
Pytanie do Szanownych Kolegów jak w tytule. Jak na razie znam dwie firmy zajmujące się w/w problemem BEiKS i BS Multimedia. Odnoszę wrażenie że BEiKS jest nie do końca sprzętowo na topie. BS bardziej w temacie. To subiektywne wrażenie może krzywdzące. Jak jest z solidnością w/w firm - serwis itd.?
Może jakaś inna solidna firma?
Do wydania 10 - 15 tys.
Z góry dziękuję za pomoc.
Pozdrawiam.

czwartek, 15 grudnia 2011, 22:44
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: Gdzie kupić - złożyć kompa pod montaż?
najpierw okresl na jakim sprzecie robisz, kamery , lustrzanki, potem dobierz program potem zapytaj tutaj o konfig w przedziale cenowym uwzgledniajac ceny softu i monitorow

czwartek, 15 grudnia 2011, 23:04
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Sorki.
Teraz męczę laptopka z I7 i wystarcza, ale wiem że to dla niego "niezdrowo", bo pracuje czasami na okrągło 24/24
Oczywiście musi być to sprzęt "do przodu". Teraz Edek - w przyszłości After Effects w pakiecie z Premierką.
Kamera Panaś 160 czyli AVCHD + Canon 1D Mark IV.
Monitor mam spoko - chodzi tylko o stację roboczą z Windą, ewentualnie z kartą do podglądu live. Nie bardzo mi pasi HD SPARK, bo po co mam płacić za jeszcze jednego Edka.
Jak pisałem mogę wydać od 10 do 15tys.
Dzięki za odzew.

piątek, 16 grudnia 2011, 00:17
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Zgłoś się do kolegi Degenerado, on jets wtym dobry. Przygotuje ci komputer do twoich potrzeb i co ważne na pewno będzie działał! Mi pomógł bardzo i jestem bardzo zadowolony. Firma, gdzie kupiłem komputer mnie olała. Pozdrawiam i jeszcze raz dzięki dla Degenerado.

piątek, 16 grudnia 2011, 09:19
Stały bywalec
Stały bywalec

Zdecydowanie również polecam człowieka który wie czym charakteryzuje się interes związany z wideo a jednocześnie wie co się dzieje na rynku komputerowym i potrafi to poskładać. I tu tak jak powiedziałeś w polsce jest w zasadzie tylko tych dwóch graczy których wymieniłeś jeśli chodzi o większe firmy.
Lepszym i pewnie tańszym rozwiązaniem byłby człowiek/mała firma która by Ci zrobiła absolutny custom made, ale takich speców to ze świeca szukać.
My składamy własne komputery, ale jeśli chodzi o składanie na zewnątrz - to tylko raczej znajomym - a dlaczego?
A z kilku powodów i z tych również powodów powinieneś właśnie wybrać firmę typu Beiks, a oto one:
- firmy małe/osoby nie dadzą Ci supportu, bo najczęściej nie zajmują się składaniem kompów a robią to tylko przy okazji
- w beiksie mimo że support pozostawia wiele do życzenia (choć ja jakoś nigdy na nich nie narzekałem) to jednak mają support swoich produktów
- ponieważ w razie uszkodzenia jakiegoś podzespołu w większej firmie dostajesz w zasadzie od ręki nowy element i nie masz przestojów w pracy, a kolega który złoży kompa nie ma raczej magazynu żeby taką część wymienić od ręki.
Są tez miejsca w których skłądane są kompy na zamówienie i tylko to robią spece od nich, ale najczęściej są to spece którzy składają kompy domowe, biurowe i co droższe - do gier, a jak wiemy nie istnieje coś takiego jak najlepsze części i najlepszy komputer - wszystko zależy od tego po co ten komputer został złożony. I tacy spece najczęściej nie wiedzą za dużo na temat video i sprzętu odpowiedniego do takich zastosowań.

Czyli niestety chyba zostają ci Beiksy i inni machulscy.

piątek, 16 grudnia 2011, 11:31
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

splasz no jakos nie moge sie z toba zgodzic- co rozumiesz przez support? chyba tylko po prostu gwarancje, a z tej wywiaze sie rownie dobrze Komputronik czy Proline, nawet zakladajac, ze cos ci wymienia od reki (w Beiksie), jaka to pociecha jak np ja do Beiksa mam kilkaset km, wiec czasowo wyjdzie szybciej w firmach ktore wymienilema bo mam je na miejscu. Mialem okazje sie kilka razy przekonac jak wyglada w parktyce z tym suuportem, przy okazji problemow z Matroxem, jakos nikt nie umial mi pomoc. Jest tu na forum pare kumatych w temacie video osob, lepiej sie z nimi dogadac i bedziesz mial 100% lepszy support niz w tych duzych firmach.

piątek, 16 grudnia 2011, 12:56
Stały bywalec
Stały bywalec

ok. może i masz trochę racji w tym co mówisz, ale jakoś nie wyobrażam sobie żeby lepszym supportem była osoba która złożyła Ci kompa bo wie jak to zrobić, ale na codzień zajmuje się bardziej filmowaniem czy inną grafiką, od osoby która siedzi w zasadzie cały czas gdzieś w klimatach około komputerowych z naciskiem na edycję wideo.
Za pół roku od złożenia kompa przez takiego kogosia- pasjonata - dzwonisz do niego, a człowiek w zasadzie nie wie o czym mówisz bo przez pół roku zajmował się zupełnie czymś innym i wypadł z obiegu.
Ale nie ma się co sprzeczać o szczegóły, każdy z nas wyraził swoje zdanie, a do autora należy decyzja.
To autor wątku wie jaki jest poziom jego wiedzy, czy w razie problemów będzie w stanie sam sobie pomóc, będzie w stanie sam ocenić co trzeba zrobić etc.
Jeśli osoba chcąca kupić kompa nie wie za dużo na temat sprzętu i softu to raczej polecam dużą firmę z supportem która nawet jeśli coś ci się machnie ze sterownikami to przeprowadzą Cię przez ich instalację.
Jeśli wiesz coś o komputerach - niech Ci złoży to ktoś kto weźmie mniej kasy za składaka, a w razie problemów, albo pomoże, albo nie, a jak nie pomoże to sam będziesz wiedział gdzie szukać, jakie fora odwiedzić, gdzie zapytać.

A i jeszcze jeden przykład przemawiający za tym że jeśli za dużo nie wiesz o komputerach to zleć to firmie która coś wie na ten temat. Przykład z własnego podwórka i sytuacja jaka się nam przytrafiła kilka tygodni temu.
Zaprzyjaźniona firma eventowa chcąca zająć się również okolicami video zapytała o możliwość złożenia im kompa do tego... po 1-2 rozmowach i opowiedzeniu co, jak i za ile będzie złożone... (podjęliśmy się tego ponieważ chodziło o zaprzyjaźnioną firmę).. kontakt się urwał i po kilku dniach okazało się że firma ma jakiegoś "speca" w swoich szeregach który im to złoży - żadne problem - mają do tego prawo.
Po około miesiącu telefony że komp im nie działa, że sugerowane przez nas elementy są słabe, niekompatybilne itd. - bo oczywiście spec złożył kompa mniej więcej wg. tego co my chcieliśmy złożyć.
Kolejne rozmowy, kolejne narzekania i po usłyszeniu że firma jest niezadowolna z jednostki i czy możemy im jakoś pomóc dostałem tego kompa w swoje ręce.
Problemem było to że jakikolwiek program do przechwytu (przez kartę matroxa po hdmi) strasznie laguje i podaje delay około 2-3 sekund na wyjściu. Dostaliśmy również informację że ich spec wymięka i twierdzi że podzespoły są niekompatybilne.
A co się okazało:
- matrox miał zainstalowane jakieś dziwaczne sterowniki - jakieś starsze i dziwnie oznaczone
- sterowniki do grafiki (ATI) zostały również poplątane i zwyczajne przeinstalowanie sterów rozwiązało problemy ze zwalnianiem odtwarzania i wieszaniem się playerów.
- a 3 rzeczą było to że za jednostkę (nie licząc robocizny) firma swojemu "specowi" zapłaciła coś powyżej 9tys pln. Po zerknięciu w sprzęt okazało się że licząc ceny głównych części okazało się że komp kosztował 4500-5000pln maksymalnie. Niby wszystkie zadania zostały spełnione ale po najmniejeszej linii oporu bo np... była mowa o procach i7 - to w paczce wylądował i7 ale jeden z najtańszychi najwolniejszych i ze zblokowanym zegarem, była mowa o trzykanałowym ramie pomiędzy 8-a 16 GB - i zostało wstawione 8 gb , ale zamiast przyzwoitych zostały wsadzone goodramy na 1066MHz, do tego jakaś karta graf ATI za nieadekwatne pieniądze i do tego jeszcze kilka takich wpadek.
Reasumując "spec" już nie pracuje we wspomnianej firmie, problemy naprawiliśmy, ale prawie dwukrotnie przepłacona cena kompa pozostała.

A refleksję i decyzję odnośnie zapytania z tego wątku pozostawiam jego autorowi.

piątek, 16 grudnia 2011, 13:35
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

byle nie przesadził z tą refleksją bo od takich przygód można złapać spleena i pewnego dnia, jak już życie znowu będzie piękne, zamiast wyczesanego kompa z gwarancją, reasekuracją i ubezpieczeniem od żywiołów, znaleźć wokół siebie stos opróżnionych opakowań po podejrzanych lekach i pizzy

piątek, 16 grudnia 2011, 14:48
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

splasz- no trudno sie z toba nie zgodzic. Co do specow, to mialem na mysli raczej BS czy Degenerado- chlopaki na prawde wiedza co robia. Generalnie zlozyc kompa to nie jest zadna czarna magia, ale wlasnie konfig tego wszystkiego, dobranie odpowiednich sterownikow itd itp. dlatego bardziej sklanial bym sie ku ww panom, niz np Beiksowi.

piątek, 16 grudnia 2011, 16:32
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

jacekxyz napisał(a):
splasz- no trudno sie z toba nie zgodzic. Co do specow, to mialem na mysli raczej BS czy Degenerado- chlopaki na prawde wiedza co robia. Generalnie zlozyc kompa to nie jest zadna czarna magia, ale wlasnie konfig tego wszystkiego, dobranie odpowiednich sterownikow itd itp. dlatego bardziej sklanial bym sie ku ww panom, niz np Beiksowi.

Też mam podobne odczucia. Mam czas, jeszcze dobry miesiąc, na zebranie kasy, skłaniam się bardziej do Degenerato. Gościu jest aktywny na forum i nie spotkałem się ze złą opinią na jego temat - przeciwnie same superlatywy.
Pomimo takiej "swojskiej, polskiej życzliwości" niestety nie omijającej tego forum.
Wszystkim serdecznie dziękuję za zabrany głos. Oczywiście temat uważam dalej za otwarty.
Pozdrawiam.

piątek, 16 grudnia 2011, 23:31
Stały bywalec
Stały bywalec

Degenerado nie znam więc Ci nie polecę ponieważ staram się polecać i firmować sowim imieniem tylko rzeczy które sprawdziłem, ale inni znają i polecają więc nie widzę problemu żeby ich posłuchać.
Co do BS kontra Beiks to BS miałem kilka spotkań na przez ostatnie kilka lat na targach film wideo foto w Łodzi i przyznam że wiedzą co mówią i są raczej bardzo komunikatywni, ale zabawek żadnych od nich nie brałem więc jak z suportem - nie wiem.
Co do Beiksa to i na targach miałem z nimi kilka spotkań i czasem przydługawych i zbyt luźnych :) rozmów, ale i tez brałem od nich jakieś zabawki (choć nigdy kompów ponieważ te składamy sami) i co w sumie nigdy nie narzekałem na poziom supportu czy porad o jakie prosiłem - niezależni od tego czy dotyczyło to zabawek które mam od nich czy innego sprzętu który już miałem a który nie był od nich.
Ale jeśli chodzi o szybkość odpowiadania na maile z zapytaniami - tu chyba BS zawsze było szybsze - tak o około 1 dzień... nie wiem czy to świadczy o ich zaangażownaiu, czy o tym że nie mają co robić, ale może ta informacja Ci się jakoś przyda przy podejmowaniu decyzji.

piątek, 16 grudnia 2011, 23:48
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Tak mi sie wlasnie przypomnialo odnosnie Beiksa, jak to 2 lata temu pojechalem na targi do lodzi (200km) co by sobie troche nowe kamerki pomacac. Juz nie pamietam o jaka konkretnie kamere chodzilo, ale w kazdym razie byla za szybka, prosze goscia, zeby choc na chwilke do lapki, pomacac jak to lezy - nie nie moga dac i zapraszaja mnie do Krasnika (chyba z 500 km) tlumacze gosciowi, ze nie da rady, za daleko, ze specjalnie na targi przyjechalismy - nie da rady i koniec, a stoisko praktycznie puste, wiec zadnego ryzyka. Od tego czasu firma Beiks dla mnie nie istnieje. To kolejny przyklad na to, ze czasem jednak lepiej kupowac w mniejszych firmach - u ludzi, ktorym zalezy.....

sobota, 17 grudnia 2011, 01:57
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

jacekxyz napisał(a):
Tak mi sie wlasnie przypomnialo odnosnie Beiksa, jak to 2 lata temu pojechalem na targi do lodzi (200km) co by sobie troche nowe kamerki pomacac. Juz nie pamietam o jaka konkretnie kamere chodzilo, ale w kazdym razie byla za szybka, prosze goscia, zeby choc na chwilke do lapki, pomacac jak to lezy - nie nie moga dac i zapraszaja mnie do Krasnika (chyba z 500 km) tlumacze gosciowi, ze nie da rady, za daleko, ze specjalnie na targi przyjechalismy - nie da rady i koniec, a stoisko praktycznie puste, wiec zadnego ryzyka. Od tego czasu firma Beiks dla mnie nie istnieje. To kolejny przyklad na to, ze czasem jednak lepiej kupowac w mniejszych firmach - u ludzi, ktorym zalezy.....

Miałem identyczną sytuację w tym roku. Dobrze że trafiłem akurat na gościa z Canona, który miał swoją to "pomacałem".
W BEiKSie to chylę czoło przed Sławkiem od Ediusa - wiele mi pomógł - sympatyczny gościu.

sobota, 17 grudnia 2011, 02:16
Bywalec
Bywalec

Bogdan z BS zawsze służy dobrą radą wiele razy dzwoniłem do niego i zawsze coś podpowiedział

poniedziałek, 19 grudnia 2011, 23:02
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
splasz napisał(a):
Za pół roku od złożenia kompa przez takiego kogosia- pasjonata - dzwonisz do niego, a człowiek w zasadzie nie wie o czym mówisz bo przez pół roku zajmował się zupełnie czymś innym i wypadł z obiegu.

Smutna Prawda

BS- To chyba jedyne w miare sensowne rozwiazanie, jesli chodzi o Polske.

wtorek, 20 grudnia 2011, 02:28
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona